Wpis z mikrobloga

Tak odnośnie niedawnego wpisu o stawkach reklamowych u influencerów.

Jestem właścicielem grupy facebookowej na której zgromadziłem 70 tysięcy członków przedstawicieli pewnej branży (zarówno właściciele firm, jak i pracownicy etatowi). Branża ogólnie mocno "komercyjna", czyli mająca duże zapotrzebowanie na różnego rodzaju usługi zewnętrzne. Konkurencja sporą, ale pieniądze też niezłe. Grupa ogólnie bardzo aktywna, około 20 tysięcy akcji(posty, komentarze, lajki) miesięcznie, stricte na tematy branżowe.

Zaczęło się zgłaszać do mnie sporo firm chcących reklamować się w zdjęciu w tle lub w poście przypiętym. Oczywiście za opłatą.

No i teraz właśnie. Ile jest warte takie miejsce? Ile brać (załóżmy - miesięcznie), żeby się nie wygłupić?

Ogólnie zgłaszają się też ludzie, którzy chcą ode mnie odkupić tę grupę. Dają 20k PLN od ręki.

#internet #marketing #facebook #marketinginternetowy #reklama

Może też ktoś z #pozycjonowanie #seo coś będzie kojarzyć...
  • 5
@PiccoloGrande płacę banner w dużych lokalnych grupach typu pchli targ 100-300 zeta netto za miesiąc. Chciał mi za 8k gość sprzedać dużą grupę byłego wojewódzkiego miasta nie wziąłem o sprzedał od ręki. Mój kolega handlarz jest właścicielem grupy dla laweciarzy i zarabia na niej zwykle 10k+ pln na miesiąc.
@PiccoloGrande: Ta o ktorej mowa jakos 60k

Ta kase ma z ogloszen. W pierwszej kolejnosci trafiaja do niego jako moderatora i wyrywa co lepsze kaski albo nawet sprzedaje leady. Tak kupilem swoja lawete. Wyslal mi na PRV numer i screena na zasadzie:

Nie obchodzi mnie za ile kupisz, ale jak kupisz to 500 dla mnie.


I jak cos podsyla to place mu bez mrugniecia okiem.

A ile zarabia na autach, ktorre
@getpaid20_pl: Kupno drogiego sprzętu (kilkaset tysięcy za sztukę), ubezpieczenia tego sprzętu, zrzeszenie na popularnych platformach zakupowych (płatnych), finansowanie działalności. Zdarza się też jakiś outsourcing księgowości, obsługi prawnej, windykacji... Generalnie twarde B2B.