Wpis z mikrobloga

#intercity #pociagi #pkp #zalesie #gorzkiezale
Lubie jeździć pociągami, ale dziś próbowałem kupić bilet dla 2 osób tak, żeby siedzieć obok siebie. W jedną stronę udało mi się kupić tak, że jak wybrałem pociąg, bilety i zniżki to od razu pojawiły się miejsca, które według zestawienia powinny być obok siebie. W drugą stronę myślałem, że algorytm wybierze tak samo. Otóż nie - przy 5 próbach pokazywało miejsca naprzeciwko siebie. Stwierdziłem trudno, kupię 2 pojedyncze - nic z tego, bo jak wybierasz 5 razy bilet i go nie kupisz, to strona wstawia blokadę, która uniemożliwia Ci kolejne próby kupienia tego przejazdu. Myślę sobie: kupie w aplikacji - niestety nie, bo aplikacja każe mi zaakceptować regulamin, który jest już zaakceptowany, ale ona tego nie widzi więc wywala komunikat, że muszę go zaakceptować. Po jakimś czasie blokada ze strony została zdjęta. Kupiłem jeden pojedynczy bilet pod oknem, zaraz potem chciałem kupić drugi. Przy kupnie drugiego zaznaczyłem, że chcę miejsce obok zajętego, więc przydzieliło mi miejsce po przeciwnej stronie, przy korytarzu xD. Cofnąłem i zauważyłem, że można wybrać miejsce które chce się zarezerwować. Oczywiście nie ma takiej opcji przy zakupie 2 biletów na raz. W końcu się udało, mam 2 bilety które wg zestawienia miejscówki mają obok siebie. Już wiem, czemu jak moja różowa kupowała 2 bilety to mówiła: "chyba nie są obok siebie, najwyżej się z kimś zamienimy". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
@snusmumriken90: zależy od osoby w okienku, raz trafiłem na taką wredną, co w ogóle miała w dupie, że chcę mieć 2 miejsca koło siebie tylko rzuciła hasłem( nie wysilała się nawet żeby udać, że szuka miejsc koło siebie): Chyba 4h można nie być razem i się świat nie zawali... GG WP