Wpis z mikrobloga

kupiłeś używane opony? Są rzeczy na których się nie oszczędza


@leoha: Jeśli widzisz je przed zakupem i ogarniasz jak sprawdzić rocznik to jaki w tym problem?
Co złego w kupowaniu opony z odpowiednio wysokim, niezajechanym bieżnikiem bez żadnych uszkodzeń która ma te 2-3 lata?

Samochód, wbrew pozorom nie jest tak delikatny, że byle przetarcie jak u @pan_koralgol powoduje niebezpieczeństwo rozerwania opony i tragicznego wypadku.
Nawet, jeśli złapiemy flaka to i tak
Jeśli widzisz je przed zakupem i ogarniasz jak sprawdzić rocznik to jaki w tym problem?


@m0rgi: taki, ze nie znasz historii tej opony, może leżała przez rok w jakimś wilgotnym garażu w nieodpowiedniej temperaturze, generalnie kupowanie używanych opon to oszczędzanie na bezpieczeństwie.
czemu dwóch?

czemu nie kupi jednej sztuki?


@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: po pierwsze jest to nielegalne (policja zabierze dowód, jeśli będą różne opony na jednej osi), poza tym jest to niebezpieczne, opony mają różną przyczepność, czujniki mogą nie działać poprawnie, podczas hamowania może znosić na bok itd.. itd..
nie znasz historii tej opony, może leżała przez rok w jakimś wilgotnym garażu w nieodpowiedniej temperaturze


@leoha: mistrzu Ty chyba motoryzację znasz z opowiadań tylko. Żeby oponie poważnie coś się stało to by musiala w bagnie leżeć. Zdajesz sobie sprawę że samochód stoi przez rok na dworzu w blocie, śniegu i słońcu ? Poza tym ja myślałem o nowej. Przestań pieprzyć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bi-tek: ja place 700 od sztuki do jednego auta i 1000 of sztuki do drugiego, do tego wymieniam co dwa lata, no w warunkach pogodowych jakie są gdzie mieszkam stare opony lubią wybuchnąć