Wpis z mikrobloga

Poluję na nowego ryzena 5 3600. Na xtreem.pl jest dostępny za 815zł. Jak myślicie, brać czy warto jeszcze poczekać z miesiąc, dwa licząc na dalszy spadek cen?
I przy okazji jaką tania płytę główną polecacie do tego egzemplarza? Nie interesuje mnie podkręcanie i inne gejostwa ( ͡º ͜ʖ͡º)

#pcmasterrace #amd #ryzen #cokupic
  • 14
  • Odpowiedz
@dr_Klotz: Możesz poczekać jeszcze 1-2 lat, wtedy cena to będzie DOPIERO niska.
Oczywiście, że z czasem produkt stanieje, chyba że nagle coś jebnie i AMD podniesie ceny, bo nikt nie będzie dla nich konkurencją, szansa mała, ale jest.
Co do płyty, to niby polecana jest MSI B450-A PRO.
  • Odpowiedz
@dr_Klotz: Bierz tego ryzena, sam wziąłem za 900 zł i nie załuje - jest moc. Płyta główna to jeżeli nie masz starego procesora AMD to albo X570 (jest w super promocjni na xtreem i przy zakupie dostajesz chłodzenie AIO gratis!) albo B450 koniecznie od MSI bo ma update płyty bez procesora.

Pamietaj tylko że boxowy cooler to badziew i koniecznie wymień.
  • Odpowiedz
bierz tomahawk b450


@dr_Klotz: bierz. Poważniej potanieć może najwcześniej na black friday, a później to już przy premierze Ryzenów 4xxx. Płyta AsRock albo którąś MSI z polecanych powyżej (jeżeli nie masz wielkich wymagań co do peryferiów). Omijaj Gigabajty o ile mowa o B450, bo już taki X570 Aorus Elite, który też jest na wyprzy w xtreem to bardzo dobra konstrukcja. Podobnie jak najtańszy Asus X570 TUF (też bardzo dobry, mimo że
  • Odpowiedz
@dr_Klotz: @majk3l: @Ryonnen: MSI jest spoko, ale wszystkie mają tylko te podstawowe biosy, które mogą być niewygodne w użytkowaniu, dopiero wersje MAX i te z chipsetem X570 działają "z buta".

B450 Aorus Elite albo taniej B450M DS3H spokojnie wystarczą na 3600/3700X jakby zechciał.

@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu: Nie każda płyta MSI ma przycisk BIOS FLASH. Tomahawk/Mortar to chyba najniższe modele, które mają.

Boxowy cooler spokojnie wystarczy, chyba że op jest nadwrażliwy
  • Odpowiedz
@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu:

Wszystkie płyty na B450 od MSI


Masz rację

poza pro carbon


pro carbon ac ma na pewno

Płyty na X470 nie mają bios flashback


od MSI chyba tylko M7, ale konkurencja też na pewno ma (Asus Crosshair)

Wraith Stealth nie wystarczy.


Wystarczy, nie wszystkie testy są z Prismem. Warto unikać "ekspertów", którzy podkręcą używając napięcia przekraczającego zalecane granice i potem #!$%@?ą, że cooler za słaby. Tutaj np. koleś 1.35V ustawia,
Amasugiru - @BezKrakaNiePograszMakaroniarzu: 

 Wszystkie płyty na B450 od MSI

Ma...
  • Odpowiedz
@Amasugiru No powiem ci z praktyki - miałem Stealth i temperatury były bardzo wysokie w idle, mam tu na myśli 55-65 stopni w spoczynku i blisko 90 w stresie. Po wymianie Stealth na Macho Rev B z pastą kryonaut od thermalgrizzly nie tylko kultura pracy jest lepsza to jeszcze proc boostuje do 4300 na autoc przy użyciu ryzen mastera a napięcia wcale nie przekraczają 1.35

Na Stealth napięcie proca też skakało jak
  • Odpowiedz