•  

#neuropa pytanie. Zdaję sobie sprawę, że korelacja nie oznacza wynikowości, ale tym bardziej jej nie wyklucza. Patrząc na tą mapkę nie sposób nie odnieść wrażenia że im bardziej dany kraj stawia na równość, daje urlopy tacierzyńskie, odchodzi od tradycyjnych ról płciowych tym mniejsza jest różnica w samobójstwach mężczyzn i kobiet?

Hmm, wygląda to trochę jakby ten zły i przeklęty #feminizm który, oprócz o prawa kobiet, walczy o zdjęcie z mężczyzn obowiązku bycia twardym maczo i nieokazywania swoich uczuć, robił w ich kierunku całkiem dobrą robotę?

Też może zapytam #4konserwy . To wy najgłośniej krzyczycie o tym jak mężczyźni mają źle w polszy, a jednocześnie wskazujecie jakoby feminizm utwierdzał ten stan rzeczy, ba, pogarszał. Wystarczy wejść na rozsądne strony feministyczne i naprawdę zrozumiecie że ktoś chce walczyć o uwolnienie was od toksycznego modelu męskości. Już nie będziecie jedynymi żywicielami i ktoś chce żeby nie obwiniać wyłącznie was o biedę rodziny. Ktoś już namawia mężczyzn żeby mówili o swoich uczuciach. Ktoś naprawdę realnie walczy o częste urlopy tacierzyńskie żeby więź ojca z dzieckiem była tak silna jak matki z dzieckiem. Ktoś już nie chce aby ojciec był nadal "rodzicem gorszego sortu". Ktoś chce zrównać wiek emerytalny.
    Zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie na mężczyznę ma związek z rozszczeniowością tradycyjnie wychowanych kobiet, a nie feministek.
    #samobojstwo #redpill #statystyka #przegryw

źródło: link_YWwXd0UBbn486hIVECcQxfiWG4zNslbv,w1200h627.jpg

•  
      johnny_kwadronik

+22

Patrząc na tą mapkę nie sposób nie odnieść wrażenia że im bardziej dany kraj stawia na równość, daje urlopy tacierzyńskie, odchodzi od tradycyjnych ról płciowych tym mniejsza jest różnica w samobójstwach mężczyzn i kobiet?

@MPXD: Można też spojrzeć na zarobki, GINI i pierdylion innych czynników, ale po co? Z tego nie będzie zarzutki.

•  

@MPXD Problem w tym, że feminizm w Polsce nie walczy ze stereotypami i społeczna rola mężczyzny. W Polsce mężczyzna to nadal ma być facet a nie mieczak. Polskie kobiety wyzwolona nadal lubią się popierać swoją płcią i robić coś lub nie robić bo hehe "jestem kobietą".
      Dlatego faceci są sfrustrowani bo z jednej strony nadal pełnia konserwatywna rolę w społeczeństwie i rodzinie a z drugiej muszą akceptować nowoczesność partnerem a często z tym nowe obowiązki jak dzielenie obowiązków domowych bo hurr durr równouprawnienie - ale jak facet ma depresję to już równouprawnienia nie ma bo mieczak i co to za facet.

Podałem kiedyś obszerny post o polskim feminizmie. To mieszanka trendów feministycznych i społecznego konserwatyzmu. Co stanowi bardzo wygodna mieszankę dla kobiet ale bardzo niekorzystna dla mężczyzn.

+: Alex_Krycek, johnny_kwadronik +60 innych
    •  

@MPXD: przecież w Polsce istniało równouprawnienie dużo wcześniej niż na Zachodzie. Po prostu tego nikt nie nazywał feminizmem. Mało tego - Polki mają więcej przywilejów od mężczyzn.

•  

@johnny_kwadronik Tu nie chodzi o zarobki. Zobacz Białoruś... Jest pewien splot czynników, który powoduje, że mężczyzna żyje się trudniej niż na wschodzi i trudniej niż na zachodzie.
      Imho to właśnie efekt tej kultury po części konserwatywnej a po części feministycznej.

•  

@johnny_kwadronik: > zarobki
      Ale to nie jest współczynnik samobójstw w ogólności, tylko dysproporcja kobiet i mężczyzn w obrębie jednego kraju. To, że w polsce zabija się tak dużo więcej mężczyzn NIŻ kobiet raczej nie jest powiązane z tym że w Szwecji zarabia się lepiej

+: trupizm
    •  

@MPXD: To przekonanie się bierze głównie z całej tej "pozytywnej dyskryminacji". Kobiety dostające dodatkowe punkty za bycie kobietami, ludzie wiążą to z feminizmem i ogółem lewicą. O problemach kulturowych mało kto się na poważnie zastanawia.

•  

@Variv: > Problem w tym, że feminizm w Polsce nie walczy ze stereotypami i społeczna rola mężczyzny.
      Ale właśnie problem jest w tym, że walczy. Naprawdę śledzę strony i wydania feministyczne (konserwatywne też, ale nie o tym) i tam naprawdę stwierdzenia "nie bądź pizdą, bądź mężczyzną" są piętnowane. Częstsze urlopy macierzyńskie są piętnowane. Wiek emerytalny. Ogólnie każdy podział w dzieciństwie typu "chłopcy to chłopcy zawsze będą sobie dokuczać" jest piętnowany. To, że p0lki odcinają kupony a nie chcą prawdziwego równouprawnienia nie ma nic wspólnego z feminizmem

•  

@Alex_Krycek: Dobrze, wymień te przywileje (nie mówię że nie ma, tylko wymień)

•  

Imho to właśnie efekt tej kultury po części konserwatywnej a po części feministycznej.

@Variv: tak zwane odcinanie kuponów. W Polsce większość kobiet chce być ponad prawem, chce te wszystkie przywileje o które walczą feministki bez obowiązku przyjęcia np. odpowiedzialności ekonomicznej. Tak żeby chłop nie wymagał ciągłego siedzenia w domu, ale jednak pieniążki niech przyniesie on. Żeby nie było tak różowo wielu mężczyzn w polszy też by chciało żeby właśnie nie było na nich tyle nakładane, żeby pracować mniej, no ale dzieci i dom to jednak kobieta w sumie, no i żeby też tak raczej było pod niego ustawione no i nazwisko panienskie też be, a kwestie nazewniztwa i języka względem kobiet to dyrdymały.

•  

@cowiek_malpa: są przymioty które walczą właśnie z językiem i kulturą, ale dla p0lki i p0laka, państwa chłopski rozum, kwestie języka i podsuwania konkretnych zabawek to dyrdymały. A to właśnie tworzy kulturę.

•  

@MPXD

Patrząc na tą mapkę nie sposób nie odnieść wrażenia że im bardziej dany kraj stawia na równość, daje urlopy tacierzyńskie, odchodzi od tradycyjnych ról płciowych tym mniejsza jest różnica w samobójstwach mężczyzn i kobiet?

Turcja i Albania mają ten odsetek najniższy. Kobietom tam bliżej w traktowaniu do psów niż mężczyzn.

+: johnny_kwadronik, VincentAdultman +1 inny
    •  
      johnny_kwadronik

+4

@Variv: @MPXD: Dlatego napisałem "pierdylion innych czynników".

Ok, teraz widzę że to nie była zarzutka. GUS jako główne przyczyny samobójstw podaje choroby psychiczne i kalectwo - obie te rzeczy w większym stopniu dotyczą mężczyzn. Niewydolny system opieki zdrowotnej pewnie ma w tym swój duży udział. Twojej teorii o wpływie równouprawnienia lub jego braku póki co nie kupuję.

I jeszcze pytanie: co to znaczy "age-adjusted"?

źródło: Beztytułu.png

•  

@MPXD: pisałem o tym na tagu od dawna, ale do nich nie dociera... dlatego każdy mądry przegryw jest lewakiem

•  

@dziczyznaa: to są kraje islamskie które właśnie zbyt mocno idą w drugą stronę, i mężczynom się tam żyje lepiej od kobiet. Sytuacja nieporównywalna ze wskaźnikami o których piszę. Co innego jak tylko od ciebie wymagają i zabraniają wszystko okazywać, a co innego jak do tego możesz sobie kupić żonę i ktoś pod groźbą bata musi okazywać ci szacunek

•  

@MPXD a czy mogę prosić cię o porównanie statusu prawnego mężczyzny w Polsce i Niemczech? Krótko mówiąc w czym jako mężczyzna Niemiec ma lepiej niż Polak?

+: lavinka
    •  

@johnny_kwadronik: błąd w towim rozumowaniu polega na tym że złe traktowanie pod względem psychicznym nigdy nie będzie bezpośrednią przyczyną tylko będzie prowadzić do rzeczy przedstawionych na wykresie. Jeśli choroby psychiczne i kalectwo dotyczą bardziej mężczyzn, czemu Norwegia tak bardzo różni się od Polski?
      Niewydolny system opieki zdrowotnej i niski poziom życia dotyczy tak samo Polek jak i Polaków. Przeczytaj ze zrozumieniem: to NIE jest porównanie współczynnika samobójstw w różnych krajach tylko różnica między samobójstwami mężczyzn a kobiet w konkretnym kraju.
      Zresztą, wśród tych chorób psychicznych to najczęściej depresja, w której jedną z głównych przyczyn jest wpływ środowiska

•  

@johnny_kwadronik Czyli na Białorusi system zdrowia jest bardziej wydajny niż w Polsce? Bo nawet nam dysproporcja jest mniejsza.

•  

@dziczyznaa: tak na szybko, wiek emerytalny, ale nie o tym jest mój wpis. Bo właśnie on w mniejszej części dotyczy dyskryminacji prawnej, a w większej kulturowej. Chociaż możnaby jeszcze dorzucić większy współczynnik urlopów ojcowskich na zachodzie, większa liczba pracujących (czyli zarabiających) kobiet

•  

Dobrze, wymień te przywileje (nie mówię że nie ma, tylko wymień)
      @MPXD:
      Przywileje alimentacyjne - facet jest prawnie zobowiązany utrzymywać żonę zarówno w trakcie małżeństwa, a czasem nawet i po rozwodzie. W drugą stronę - brak jakichkolwiek obowiązków.
      Dzieci po rozwodzie prawnie zawsze są przyznawane matkom.
      Zwolnienie kobiet ze służby wojskowej
      Wcześniejsza emerytura (od paru lat nie aktualne, ale jakoś przez wiele lat feministkom nie przeszkadzało)
      Łagodniejsze wyroki za identyczne przewinienia.
      Praktycznie brak konsekwencji za fałszywe składanie zeznań w sprawach rodzinnych oraz przy próbie wrobienia w gwałt, czy molestowanie.
      Kobieta w tym kraju może używać agresji fizycznej wobec mężczyzn bez konsekwencji prawnej (choć powoli się to zmienia)
      Dużo większe nakłady socjalne na płeć piękną, typu domy samotnych matek.
      W drodze jest już prawo, które pozwoli mężczyznę wyrzucić z domu za samo zgłoszenie przemocy.
      Liczne parytety na uczelniach, które punktują za bycie kobietą.
      Programy pomocowe tylko dla kobiet, które mają na celu aktywizacje ich w prestiżowych zawodach.
      Wybrane obiekty za wstępem tylko dla kobiet.
      Więcej nie pamiętam, bo nie zapisuje, a być może powinienem ¯\_(ツ)_/¯

Wymieniłem tylko te prawne, bo chcą poruszyć kwestie obyczajowe, mógłbym nawijać bez końca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@MPXD ale co to znaczy większy współczynnik? Co ma liczba pracujących kobiet do uprawnień? To mężczyźni mają wyganiać obce kobiety do pracy czy jak? Chodzi mi o rozwiązania prawne.

•  

Hmm, wygląda to trochę jakby ten zły i przeklęty #feminizm który, oprócz o prawa kobiet, walczy o zdjęcie z mężczyzn obowiązku bycia twardym maczo i nieokazywania swoich uczuć, robił w ich kierunku całkiem dobrą robotę?

@MPXD: Przecież to oczywista oczywistość. Dlatego często feminizm jest nazywany ruchem równościowym - walka z toksyczną męskością, brak stereotypów na temat roli ojca w rodzinie itp. Jak się czerpie wiedzę o feminizmie z wykopu to można mieć o nim złe zdanie, ale rzeczywistość na szczęście wygląda inaczej.

+: nyszom
    •  

@MPXD: Wydaje mi się, że masz rację - zwłaszcza w przypadku tak 'sfeminizowanych' krajów jak Turcja, Bośnia, Serbia... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Alex_Krycek:
      Chyba muszę zawołać więcej osób bo nie dam rady z tym pierdoleniem XD
      Chyba że to bait, ale na tym portalu już nic mnie nie zdziwi

Przywileje alimentacyjne - facet jest prawnie zobowiązany utrzymywać żonę zarówno w trakcie małżeństwa, a czasem nawet i po rozwodzie. W drugą stronę - brak jakichkolwiek obowiązków.
      Możesz podać podstawę prawną? Nie, nie możesz, bo takiej nie ma XD Gdzie jest prawnie zobowiązany utrzymywać żonę XD Po rozwodzie też? W drugą stronę brak? Przecież jeśli założę że miałeś na myśli alimenty na byłego małżonka, są one przyznawane bez względu na płeć, co więcej musi być rozwód z winy konkretnej osoby.

Dzieci po rozwodzie prawnie zawsze są przyznawane matkom.
      Około 60 procent dzieci jest w opiece naprzemiennej, jak nie są to albo jeden z rodziców jest dla nich niebezpieczny albo ich nie chciał. Czy wiesz, że o wyłączne prawo do opieki nad dziećmi wnioskuje mniej niż 10% ojców. Ah ci troskliwi, dyskryminowani tatusiowie

Zwolnienie kobiet ze służby wojskowej
      Mężczyźni też nie mają służby wojskowej

Wcześniejsza emerytura (od paru lat nie aktualne, ale jakoś przez wiele lat feministkom nie przeszkadzało)
      Sprawdź swoje dane, bo żeby nie wiedzieć jak aktualnie wygląda sytuacja z emeryturami to trzeba mieć tupet żeby wypowiadać się w kwestiach prawnych. ! Podpowiem, to jest aktualne XD co więcej feministki z tym walczą

Łagodniejsze wyroki za identyczne przewinienia.
      Żródło. Może jeszcze cię oświecę, zanim zaczniesz szukać w google, że to że ktoś został skazany za ten sam zapis to nie jest identyczne przewinienie, bo po to są widełki w prawie żeby sędzia ustalił sprawiedliwą karę. I kobiety nie są tu uprzywilejowane

Praktycznie brak konsekwencji za fałszywe składanie zeznań w sprawach rodzinnych oraz przy próbie wrobienia w gwałt, czy molestowanie.
      Źródło. To są bardzo poważne przewinienia i jak najbardziej są ścigane i karane. A ewentualny brak wydolności wynika z braku wydolności polskiej prokuratury w każdej sprawie. W 90% przypadkach gwałtu gwałciciel nie idzie do więzienia.

Kobieta w tym kraju może używać agresji fizycznej wobec mężczyzn bez konsekwencji prawnej (choć powoli się to zmienia)
      Źródło. Nie, nie może. A z tym, że mężczyznom wstyd to zgłaszać, walczą feministki.

Dużo większe nakłady socjalne na płeć piękną, typu domy samotnych matek.
      Samotni ojcowie dostają taką samą pomoc prawną jak samotne matki. A to, że w większości to mężczyźni zostawiają swoje dzieci w tym kraju to chyba argument w drugą stronę. Równie dobrze mogę napisać że są większe nakłady socjalne na mężczyzn, bo większość żuli w przytułkach to mężczyźni

W drodze jest już prawo, które pozwoli mężczyznę wyrzucić z domu za samo zgłoszenie przemocy.
      Po pierwsze nie ma takiego prawa, a jeśli to jest to o którym myślę to działa w stronę kobiet tak samo jak w stronę mężczyzn. Zresztą, tak bardzo chcesz bronić domowych bokserów że podajesz mi to jako przykład? Dzieci też są odseparowywane od rodziców od razu po zgłoszeniu na czas dochodzenia. I jeszcze raz powtórzę: zapoznaj się z tym prawem, bo nic takiego nie wprowadza.

Liczne parytety na uczelniach, które punktują za bycie kobietą.
      Skoro są takie liczne (xd), proszę podaj mi polskie uczelnie która mi przyznają dodatkowe punkty w rekrutacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Programy pomocowe tylko dla kobiet, które mają na celu aktywizacje ich w prestiżowych zawodach.
      Potrzebne źródło. Szkolenie z zarządzanie w kole gospodyń wiejskich nie ma żadnej wartości, a z żadnym innym się nie spotkałam

Wybrane obiekty za wstępem tylko dla kobiet.
      Typu kluby, które zarabiają na tym że mężczyźni będą przychodzić bo jest dużo kobiet? Wieczorki w czwartki w kawiarni tylko dla kobiet? To ma być dyskryminacja prawna czy działanie prywaciarza nastawione na zysk?

•  

@soul1: odniosłam się do tego wcześniej, w komentarzu ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@dziczyznaa: nie znam aż tak ustawodawstwa w niemczech, ale na przykład w skandynawii: urlopy tacierzyńskie są regulowane prawnie, wiek emerytalny właściwie w większości krajów zachodów. I w sumie nadal nie wiem czemu o to pytasz, kwestie prawne miały najmniejsze znaczenie w tym poście.

•  

@MPXD przecież choćby w takiej branży informatycznej całkiem sporo jest kursów nastawionych na płeć żeńska. Jeśli dobrze pamiętam, to takie coś robiło na przykładWAT w Warszawie, był nawet o tym na wykopie post.

•  
      johnny_kwadronik

+1

@MPXD: Rozumiem co jest na tej mapce.

Źle mnie zrozumiałaś, nie uważam kulejącej opieki zdrowotnej za głównego winowajcę. Szkopuł tkwi w tym, że choroby psychiczne częściej dotyczą mężczyzn(nie wiem czemu, być może tutaj masz rację że winne są czynniki o których piszesz). Co do kalectwa, w większości jest ono spowodowane wypadkami przy pracy, a prace zagrażające życiu i zdrowiu w przeważającej większości wykonują właśnie mężczyźni. Nagminne łamanie przepisów BHP też robi swoje, ale to temat na inną dyskusję. Tutaj właśnie do gry wchodzi nasza kiepska służba zdrowia, która z takimi przypadkami sobie nie radzi, albo nawet nie próbuje, co za tym ma jakiśtam swój udział w liczbie osób z grupą inwalidzką.

•  

Gdzie jest prawnie zobowiązany utrzymywać żonę XD Po rozwodzie też?

@MPXD: Z przykładów publicznych pamiętam Marcinkiewicza i Cezarego Żaka. Zresztą jeśli są dzieci w małżeństwie, to nie trzeba tym posiłkować, bo wystarczy zażądać na dziecko wielokrotnie tyle, ile faktycznie potrzebuje i sądy bardzo chętnie na to przystają.

Przecież jeśli założę że miałeś na myśli alimenty na byłego małżonka, są one przyznawane bez względu na płeć, co więcej musi być rozwód z winy konkretnej osoby.

Chyba sobie żartujesz! W polskich sądach bez problemu uzyskasz rozwód z winy mężczyzny. Jeśli kobieta była winna, wtedy orzeka się winę obu stron

Czy wiesz, że o wyłączne prawo do opieki nad dziećmi wnioskuje mniej niż 10% ojców. Ah ci troskliwi, dyskryminowani tatusiowie

Pewnie dlatego powstają co raz liczniejsze organizacje ojcowskie mające na celu pomoc prawną w uzyskaniu opieki nad dzieckiem ;)

Mężczyźni też nie mają służby wojskowej
      Ale wiesz, że w razie konfliktu zbrojnego takie przepisy się wycofuje i wtedy mężczyźni pójdą ginąć za ten wspaniały kraj. Chyba nie wierzysz w to, że kobiety będą wysyłać na front?

Sprawdź swoje dane, bo żeby nie wiedzieć jak aktualnie wygląda sytuacja z emeryturami to trzeba mieć tupet żeby wypowiadać się w kwestiach prawnych. ! Podpowiem, to jest aktualne XD co więcej feministki z tym walczą
      Racja, umknęło mi, że PiS z powrotem to przywrócił xD

po to są widełki w prawie żeby sędzia ustalił sprawiedliwą karę.
      No jasne! Najwyższą dla mężczyzn i najniższą dla kobiet, czyli sprawiedliwie
      https://bezprawnik.pl/mezczyzni-wyzsze-wyroki-niz-kobiety/

W 90% przypadkach gwałtu gwałciciel nie idzie do więzienia.
      Haha, na pewno tak jest xD Już rozumiem skąd u ciebie tyle jadu na facetów ;) Pewnie stąd wasza próba przeforsowania prawa, które skazywałoby facetów za gwałt bez dowodów winy :) https://www.wykop.pl/link/4774987/kobieta-nie-bedzie-musiala-udowodnic-ze-nastapil-gwalt-proponuje-nowoczesna/

Nie, nie może.

Jakoś nie spotykam się z Polsce z tym, żeby kobieta ponosiła konsekwencje za uderzenie w twarz faceta.

A z tym, że mężczyznom wstyd to zgłaszać, walczą feministki.

Haha, ale ty mnie rozśmieszasz xD Pewnie Sylwia Spurek aka "Przemoc ma tylko płeć męską" jest w pierwszym szeregu xD http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,24205018,nasze-zycia-nasza-sprawa-o-czym-marza-polskie-kobiety.html

Samotni ojcowie dostają taką samą pomoc prawną jak samotne matki. A to, że w większości to mężczyźni zostawiają swoje dzieci w tym kraju to chyba argument w drugą stronę.

Dużo częściej są im odbierane, niż zostawiają. Pomoc prawna nie jest identyczna. Mężczyzna nie może skorzystać z domu samotnej matki. Jeżeli jest samotny i niezaradny finansowo, to zamiast pomocy materialnej jaką otrzyma kobieta grozi mu odebranie dziecka.

Równie dobrze mogę napisać że są większe nakłady socjalne na mężczyzn, bo większość żuli w przytułkach to mężczyźni

Na nich się niewiele wydaje.

Po pierwsze nie ma takiego prawa, a jeśli to jest to o którym myślę to działa w stronę kobiet tak samo jak w stronę mężczyzn.
      Ale już nad nim pracują i przecież nie powstało ono po to, aby wyrzucać kobiety na bruk, tylko mężczyzn. Zostało ono wzorowane na prawie hiszpańskim, gdzie praktyka wskazuje, że wyrzucani są tam z domów prawie zawsze mężczyźni.

Zresztą, tak bardzo chcesz bronić domowych bokserów że podajesz mi to jako przykład?
      Nie, chce po prostu, aby przemoc była traktowana tak samo surowo dla obydwu płci.

Dzieci też są odseparowywane od rodziców od razu po zgłoszeniu na czas dochodzenia.
      Teraz nie będzie takiej potrzeby. Wyrzuci się zbędny balast z domu na telefon i po sprawie ;)

Skoro są takie liczne (xd), proszę podaj mi polskie uczelnie która mi przyznają dodatkowe punkty w rekrutacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      No dobra, jeszcze nie jest ich dużo, ale trend pokazuje, że będzie ich co raz więcej.

Potrzebne źródło.
      Średnio raz na miesiąc na głównej. Zresztą wystarczy wpisać w google "szkolenia tylko dla kobiet"
      http://aktywnosckobiet.pl/pl/bezplatne_szkolenia_dla_kobiet/302/
      https://girlsjs.pl/
      Póki jest to z prywatnych środków, to w porządku, ale samorządy też lubią się do tego dokładać.

Typu kluby, które zarabiają na tym że mężczyźni będą przychodzić bo jest dużo kobiet?
      Nie! Mam na myśli obiektu należące do samorządów. Typu basen we Wrocławiu:
      https://gazetawroclawska.pl/moj-reporter-czy-wtorki-tylko-dla-kobiet-w-aquaparku-to-dyskryminacja/ar/704189

Chyba muszę zawołać więcej osób bo nie dam rady z tym pierdoleniem XD
      Chyba że to bait, ale na tym portalu już nic mnie nie zdziwi

Biedactwo ( ͡° ʖ̯ ͡°) Gdzie ci wszyscy waleczni białorycerze?! Myślisz, że wszyscy mężczyźni mają tylko ochotę się codziennie upadlać i poświęcać się dla obcych kobiet?

•  

>Programy pomocowe tylko dla kobiet, które mają na celu aktywizacje ich w prestiżowych zawodach.
      Potrzebne źródło. Szkolenie z zarządzanie w kole gospodyń wiejskich nie ma żadnej wartości, a z żadnym innym się nie spotkałam

@MPXD: chyba sobie żartujesz, 10 sekund w google

https://www.bierzdotacje.pl/wsparcie-tylko-dla-kobiet/

https://mamopracuj.pl/fundusze-europejskie-dla-kobiet-na-co-mozna-otrzymac-wsparcie

https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/zakladanie-firmy/chce-wiedziec-jak-zalozyc-wlasna-firme/zanim-zdecydujesz-sie-na-wlasna-firme/dofinansowanie-na-start-firmy

^ to interesujące, równość bardzo:

Wsparcie dla osób powyżej 30 lat:
      Pamiętaj jednak, że w tym przypadku pomoc obejmuje :
      mężczyźn po 50 roku życia
      kobiety

•  

@MPXD:

O lol, w jednym poście wrzuciłeś:

Argument:

wygląda to trochę jakby ten zły i przeklęty #feminizm który, oprócz o prawa kobiet, walczy o zdjęcie z mężczyzn obowiązku bycia twardym maczo i nieokazywania swoich uczuć, robił w ich kierunku całkiem dobrą robotę?

Powód, dla którego argumentu nie należy brać poważnie:

korelacja nie oznacza wynikowości

I na koniec dowód, że argument jest fałszywy - mapka i wartość dla Turcji.

•  

@Alex_Krycek: Nawet zaczęłam to kopiować i odpowiadać, ale widzę że nie ma sensu XD Nie podałeś ŻADNEGO odnośnika do polskiego prawa. Kurwa, ani jednego. Nic. Oszczędzę sobie nerwów, ale podam fragment który najbardziej mnie rozbawił:

Jakoś nie spotykam się z Polsce z tym, żeby kobieta ponosiła konsekwencje za uderzenie w twarz faceta
      XD! Mnie to nie spotkało, więc tego nie ma, a wystarczyłoby wejść na przykład na statystyki policyjnie

Reszta to tylko twoje urojenia i wypisywanie tezy pod argument. O, albo argument anegdotyczny, bo ktoś tam gdzieś tam musiał płacić. Miałeś podać prawne a nie społeczne (które i tak są wyssane z palca) a nie znalazłeś żadnego zapisu. Pierdolenie "no jest tak tam napisane ale wszyscy wiemy że tak naprawdę"

No tak było z tymi gwałtami, bo wiem, że ciężko jest to sobie wyobrazić, ale niektórzy używają statystyk a nie swojej chorej głowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szacuje się, że w Polsce jest 10-30 000 gwałtów rocznie, zgłaszanych jest około 2k, wyrok zapada w około 1400, z czego 41% to wyroki w zawieszeniu.

•  

@MPXD:

ktoś chce walczyć o uwolnienie was od toksycznego modelu męskości. Już nie będziecie jedynymi żywicielami i ktoś chce żeby nie obwiniać wyłącznie was o biedę rodziny. Ktoś już namawia mężczyzn żeby mówili o swoich uczuciach. Ktoś naprawdę realnie walczy o częste urlopy tacierzyńskie żeby więź ojca z dzieckiem była tak silna jak matki z dzieckiem. Ktoś już nie chce aby ojciec był nadal "rodzicem gorszego sortu". Ktoś chce zrównać wiek emerytalny.
      A w ten bajce były smoki? (ʘ‿ʘ)

•  

@szpongiel: cóż, rozumiem że jeśli nie przeczytam żadnej książki fizycznej i żadnego artykułu o promieniowaniu kosmicznym mogę pisać ironiczne komentarze o ludziach którzy mają wiedzę na ten temat? Nie będę nawet wysyłać linków, bo wystarczy wpisać w google i poszukać. A najlepiej przez dłuższy czas śledzić strony feministyczne i równościowe, no nie wiem, ja tak robię zanim rzucę oskarżenia o kłamstwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

No i wyszło, największe pizdy w pl

•  

@MPXD: wyciąganie wniosków z dupy, wychodzi na to, że najbardziej sfeminizowanym krajem w Europie jest Albania, zaraz za nią jest Macedonia Północna. Do tego Turcja jest w ścisłej czołówce.

•  

Nie podałeś ŻADNEGO odnośnika do polskiego prawa.

@MPXD: o czym ty do mnie pieprzysz? Nie jestem prawnikiem, żeby wertować polskie prawo, tylko zwykłym obywatelem, który czerpie informacje z doniesień prasowych, o tym jak jest one w praktyce wykorzystywane.
      To że nie istnieje jakiś zapis, który wprost dyskryminuje mężczyzn, to nie znaczy, że np. sądy rodzinne nie mają możliwości naginać prawa na korzyść kobiet.

Reszta to tylko twoje urojenia i wypisywanie tezy pod argument.

niektórzy używają statystyk a nie swojej chorej głowy

Tam gdzie znalazłem jakieś źródła, to podawałem linki, a póki co, to ty używasz swojej chorej z nienawiści do mężczyzn wyobraźni, bo mi żadnych źródeł do swoich statystyk nie podałaś.

•  

@HetmanPolnyKoronny: wcześniej się do tego odniosłam w komentarzach, chociaż do takich wniosków można było dojść samemu. Kraje muzułmańskie rządzą się innymi prawami niż subtelności zachodu

•  

@HetmanPolnyKoronny: zresztą to jest wykopowa teza że w Polsce mężczyźni się tak zabijają bo mają najgorzej

•  

@MPXD: umiarkowana konserwa here.
      Zależy. Jest tyle rodzajów feminizmu, że pewnie i zwolennik feudalizmu by się w jakiś nurt wpisał.
      W Zachodniej Europie często mówi się o walce z przymusem noszenia burek i przemocą w rodzinie, a w takich Stanach feministki nakładają hidżaby i burki jako symbol walki z patriarchatem. Są feministki pro life i pro choince (bo większość ankietowanych płodów okazuje się dziewczynkami).
      I chociaż sam określam się przeciwnikiem feminizmu to mam znajome feministki z którymi się w wielu kwestiach zgadzam.
      Niemniej uważam, że feminizm w PL wygląda tak, że chcą zrównania praw i sznas, chyba że chodzi o służbę wojskową albo wiek emerytalny albo "aborcję dla mężczyzn" (tak jest np. w Szwecji) i dosyć łatwo im to robić ze względu na kult kobiet w Polsce i z łatwością zabijają próby dyskusji tekstami o cipeuszach, małych fiutkach lub wyzywając od pedałów, prawiczków lub grubasów. I tak, mówię tu o kobietach określających się jako feministki.

•  

@MPXD: ale bajki piszesz co innego feministki mówią gdy chodzi o związki istna utopia co innego gdy wychodzi na to ze facet to jednak ma zarabiać wiecej miec lepsze wyksztalcenie lepszy status i byc atrakcyjniejszy fizycznie taki obraz wasz

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Spotkałem się z Ukrainką z tindera. Mówie jej, ze p0lki są roszczeniowymi księżniczkami, są materialistkami, w związku tylko oczekują, ze to facet bedzie skakać koło nich a od siebie nic nie dają, są do tego mało ambitne, leniwe i nawet miłe nie potrafią być ale słyszałem od kolegów, że za to Ukrainki to są bardzo pożądne dziewczyny i świetne partnerki do zwiazków (chciałem się troche podlizać i spawić jej komplement). Nagle widze na jej twarzy lekki smutek. Mysle sobie co jest, może coś źle zrozumiała, więc jeszcze raz powtarzam, ze Ukrainki to się bardzo wporządku dziewczyny. Minęło może z 10 minut, a około 40 od naszego spotkania i dziewczyna mówi, ze będzie się już zbierać. Wiedziałe ze coś jest nie tak. Pożeganliśmy się, zaraz napisałem jej, ze dziekuje za spotkanie i czy się spotkamy znowu. Zaraz dostaje odpowiedz: nie. Pytam się dlaczego? Dziewczyna pisze, ze pierwszy raz spotkała się zeby jakiś Polak tak obrażał polki i że spoko tak się źle wypowiadam o swich rodaczkach, które według niej są bardzo ok i miłe, to ona nie jest zainteresowana taką znajaomością. Zaraz dodała że była rozczarowana tym spotkaniem ze mną bo wczesniej bardzo fajnie się jej ze mną pisało. Po czym para skasowana ( ͡° ʖ̯ ͡°).
    Daje sobie jeszcze max 2 tygodnie używania tego gówna i jak nie poznam nikogo ciekawego to usuwam ta aplikacje w cholere.

#tinder #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow #rozowepaski #zalesie #gownowpis
    pokaż całość

odpowiedzi (67)

• odpowiedzi (16)

Ludzie nie przestają mnie zadziwiać. Ilość sytuacji dziennie, przy której muszę przypominać, że zwierząt w zoo się nie karmi i nie dotyka, czasami poraża mnie samą. Zwierzaki oczywiście nauczyły się, że mogą dostać coś dobrego od czasu do czasu i same domagają się smakołyków w postaci liści, frytek, chipsów i burgerów. Opiszę wam w skrócie kilka sytuacji sprzed kilku dni.
    1. Przyłapałam faceta, który zawiesił się na odstającej gałęzi, by jelenie mogły sięgnąć rosnące na niej liście. Oczywiście wszystko po to, by drąca japę curka miała jakąś frajdę.
    2. Prowadzę obserwacje behawioralne na kilku gatunkach, więc zdarza mi się siedzieć dłużej przy niektórych wybiegach. Pewnego dnia zauważyłam, że świnie wisajskie zbiegły się do jakiegoś chłopca, który siedział bardzo blisko krat. Od razu też zorientowałam się, że ten trzyma znalezione na ziemi pożółkłe i zadeptane liście, których używał do karmienia. Kiedy zwróciłam mu uwagę, przestał karmić, ale nie odszedł. Po kilku chwilach spróbował ponownie. I tak kurwa 4 razy. Za każdym razem sprawdzał ukradkiem, czy na niego patrzę i próbował coś wrzucić na wybieg, gdy wydawało mu się, że nie widzę. Za 4 razem podeszłam i spytałam gdzie są jego rodzice. Nagle znalazła się matka, która siedziała na ławce nieopodal. Powiedziałam, że jeśli sytuacja się powtórzy, wezwę ochronę i zostaną wyprowadzeni poza teren ogrodu, bo nie dość, że dzieciak nagminnie łamie regulamin i nie słucha się opiekuna, to jeszcze przeszkadza mi w prowadzeniu badań. Na szczęście matka przeprosiła, złapała gówniarza za kołnierz i zabrała go ze sobą. Co robili dalej - kurde nie mam pewności.
    3. Dzisiaj przy tych samych świnich i tych samych obserwacjach jakaś dziewczynka wrzuciła coś na wybieg. Od razu zainterweniowałam i powiedziałam, że karmić nie wolno. "Ale to był tylko kij" Aha, kurwa to spoko, oczywiście można śmiecić wybieg badylami.
    4. Nasze leniwce mają otwarty dostęp do jednego pawilonu, nie są za żadną szybą, czy kratami. Tak się jakoś złożyło, że jeden z nich upatrzył sobie miejsce, które jest w zasięgu rąk nieco wyższych ludzi (oraz podnoszonych dzieci). I tak też się jakoś złożyło, że leniwce nienawidzą być dotykane. Wielokrotnie zwracam uwagę, że nie wolno ich denerwować. No i kiedyś debili nie upilnowaliśmy. Jakiś facet podniósł swojego synka, by ten mógł leniwca potarmosić. Leniwiec nie jest szybki, ale jak już uda mu się coś chwycić, to nie ma chuja by mu to wyrwać. A jak już coś złapie, to najprawdopodobniej boleśnie ugryzie, bo kły ma kurewsko ostre. Kwik dzieciaka dało się słyszeć w całym pawilonie. Rodzina (po pomocy medycznej) została wydalona poza teren zoo za rażące łamanie regulaminu.
    5. Może nie karmienie, ale ostatnio moi koledzy znaleźli na wybiegu wydr buty. Adidaski jakiegoś bombelka, który zdjął je sobie ze stópek i wywalił do zwierząt. Nikt się o zgubę nie upomniał.

Po dniu takiej pracy lubię się odstresować u tapirów. Tapiry nie pytają. Tapiry rozumieją.

#zalesie #pracbaza #zoo
    pokaż całość

odpowiedzi (55)