Wpis z mikrobloga

#neuropa pytanie. Zdaję sobie sprawę, że korelacja nie oznacza wynikowości, ale tym bardziej jej nie wyklucza. Patrząc na tą mapkę nie sposób nie odnieść wrażenia że im bardziej dany kraj stawia na równość, daje urlopy tacierzyńskie, odchodzi od tradycyjnych ról płciowych tym mniejsza jest różnica w samobójstwach mężczyzn i kobiet?

Hmm, wygląda to trochę jakby ten zły i przeklęty #feminizm który, oprócz o prawa kobiet, walczy o zdjęcie z mężczyzn obowiązku bycia twardym maczo i nieokazywania swoich uczuć, robił w ich kierunku całkiem dobrą robotę?

Też może zapytam #4konserwy . To wy najgłośniej krzyczycie o tym jak mężczyźni mają źle w polszy, a jednocześnie wskazujecie jakoby feminizm utwierdzał ten stan rzeczy, ba, pogarszał. Wystarczy wejść na rozsądne strony feministyczne i naprawdę zrozumiecie że ktoś chce walczyć o uwolnienie was od toksycznego modelu męskości. Już nie będziecie jedynymi żywicielami i ktoś chce żeby nie obwiniać wyłącznie was o biedę rodziny. Ktoś już namawia mężczyzn żeby mówili o swoich uczuciach. Ktoś naprawdę realnie walczy o częste urlopy tacierzyńskie żeby więź ojca z dzieckiem była tak silna jak matki z dzieckiem. Ktoś już nie chce aby ojciec był nadal "rodzicem gorszego sortu". Ktoś chce zrównać wiek emerytalny.
Zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie na mężczyznę ma związek z rozszczeniowością tradycyjnie wychowanych kobiet, a nie feministek.
#samobojstwo #redpill #statystyka #przegryw
M.....D - #neuropa pytanie. Zdaję sobie sprawę, że korelacja nie oznacza wynikowości,...

źródło: comment_y45NyaeyJcjgUkA2Fweo4D07uXfGHmjt.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
Hmm, wygląda to trochę jakby ten zły i przeklęty #feminizm który, oprócz o prawa kobiet, walczy o zdjęcie z mężczyzn obowiązku bycia twardym maczo i nieokazywania swoich uczuć, robił w ich kierunku całkiem dobrą robotę?


@MPXD: Przecież to oczywista oczywistość. Dlatego często feminizm jest nazywany ruchem równościowym - walka z toksyczną męskością, brak stereotypów na temat roli ojca w rodzinie itp. Jak się czerpie wiedzę o feminizmie z wykopu to można
  • Odpowiedz
@MPXD: Wydaje mi się, że masz rację - zwłaszcza w przypadku tak 'sfeminizowanych' krajów jak Turcja, Bośnia, Serbia... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Alex_Krycek:
Chyba muszę zawołać więcej osób bo nie dam rady z tym #!$%@? XD
Chyba że to bait, ale na tym portalu już nic mnie nie zdziwi

Przywileje alimentacyjne - facet jest prawnie zobowiązany utrzymywać żonę zarówno w trakcie małżeństwa, a czasem nawet i po rozwodzie. W drugą stronę - brak jakichkolwiek obowiązków.

Możesz podać podstawę prawną? Nie, nie możesz, bo takiej nie ma XD Gdzie jest prawnie zobowiązany utrzymywać żonę
  • Odpowiedz
@dziczyznaa: nie znam aż tak ustawodawstwa w niemczech, ale na przykład w skandynawii: urlopy tacierzyńskie są regulowane prawnie, wiek emerytalny właściwie w większości krajów zachodów. I w sumie nadal nie wiem czemu o to pytasz, kwestie prawne miały najmniejsze znaczenie w tym poście.
  • Odpowiedz
@MPXD przecież choćby w takiej branży informatycznej całkiem sporo jest kursów nastawionych na płeć żeńska. Jeśli dobrze pamiętam, to takie coś robiło na przykładWAT w Warszawie, był nawet o tym na wykopie post.
  • Odpowiedz
@MPXD: Rozumiem co jest na tej mapce.

Źle mnie zrozumiałaś, nie uważam kulejącej opieki zdrowotnej za głównego winowajcę. Szkopuł tkwi w tym, że choroby psychiczne częściej dotyczą mężczyzn(nie wiem czemu, być może tutaj masz rację że winne są czynniki o których piszesz). Co do kalectwa, w większości jest ono spowodowane wypadkami przy pracy, a prace zagrażające życiu i zdrowiu w przeważającej większości wykonują właśnie mężczyźni. Nagminne łamanie przepisów BHP też robi
  • Odpowiedz
Gdzie jest prawnie zobowiązany utrzymywać żonę XD Po rozwodzie też?


@MPXD: Z przykładów publicznych pamiętam Marcinkiewicza i Cezarego Żaka. Zresztą jeśli są dzieci w małżeństwie, to nie trzeba tym posiłkować, bo wystarczy zażądać na dziecko wielokrotnie tyle, ile faktycznie potrzebuje i sądy bardzo chętnie na to przystają.

Przecież jeśli założę że miałeś na myśli alimenty na byłego małżonka, są one przyznawane bez względu na płeć, co więcej musi być rozwód z
  • Odpowiedz
>Programy pomocowe tylko dla kobiet, które mają na celu aktywizacje ich w prestiżowych zawodach.

Potrzebne źródło. Szkolenie z zarządzanie w kole gospodyń wiejskich nie ma żadnej wartości, a z żadnym innym się nie spotkałam


@MPXD: chyba sobie żartujesz, 10 sekund w google

https://www.bierzdotacje.pl/wsparcie-tylko-dla-kobiet/

https://mamopracuj.pl/fundusze-europejskie-dla-kobiet-na-co-mozna-otrzymac-wsparcie

https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/zakladanie-firmy/chce-wiedziec-jak-zalozyc-wlasna-firme/zanim-zdecydujesz-sie-na-wlasna-firme/dofinansowanie-na-start-firmy

^ to interesujące, równość bardzo:

Wsparcie dla osób powyżej 30 lat:

Pamiętaj jednak, że w tym przypadku pomoc obejmuje :

mężczyźn po 50 roku życia

kobiety
  • Odpowiedz
@MPXD:

O lol, w jednym poście wrzuciłeś:

Argument:

wygląda to trochę jakby ten zły i przeklęty #feminizm który, oprócz o prawa kobiet, walczy o zdjęcie z mężczyzn obowiązku bycia twardym maczo i nieokazywania swoich uczuć, robił w ich kierunku całkiem dobrą robotę?


Powód, dla którego argumentu nie należy brać poważnie:

korelacja nie oznacza wynikowości


I na koniec dowód, że argument jest fałszywy - mapka i wartość dla Turcji.
  • Odpowiedz
@Alex_Krycek: Nawet zaczęłam to kopiować i odpowiadać, ale widzę że nie ma sensu XD Nie podałeś ŻADNEGO odnośnika do polskiego prawa. #!$%@?, ani jednego. Nic. Oszczędzę sobie nerwów, ale podam fragment który najbardziej mnie rozbawił:

Jakoś nie spotykam się z Polsce z tym, żeby kobieta ponosiła konsekwencje za uderzenie w twarz faceta

XD! Mnie to nie spotkało, więc tego nie ma, a wystarczyłoby wejść na przykład na statystyki policyjnie

Reszta to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MPXD:

ktoś chce walczyć o uwolnienie was od toksycznego modelu męskości. Już nie będziecie jedynymi żywicielami i ktoś chce żeby nie obwiniać wyłącznie was o biedę rodziny. Ktoś już namawia mężczyzn żeby mówili o swoich uczuciach. Ktoś naprawdę realnie walczy o częste urlopy tacierzyńskie żeby więź ojca z dzieckiem była tak silna jak matki z dzieckiem. Ktoś już nie chce aby ojciec był nadal "rodzicem gorszego sortu". Ktoś chce zrównać wiek
  • Odpowiedz
@szpongiel: cóż, rozumiem że jeśli nie przeczytam żadnej książki fizycznej i żadnego artykułu o promieniowaniu kosmicznym mogę pisać ironiczne komentarze o ludziach którzy mają wiedzę na ten temat? Nie będę nawet wysyłać linków, bo wystarczy wpisać w google i poszukać. A najlepiej przez dłuższy czas śledzić strony feministyczne i równościowe, no nie wiem, ja tak robię zanim rzucę oskarżenia o kłamstwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie podałeś ŻADNEGO odnośnika do polskiego prawa.


@MPXD: o czym ty do mnie pieprzysz? Nie jestem prawnikiem, żeby wertować polskie prawo, tylko zwykłym obywatelem, który czerpie informacje z doniesień prasowych, o tym jak jest one w praktyce wykorzystywane.
To że nie istnieje jakiś zapis, który wprost dyskryminuje mężczyzn, to nie znaczy, że np. sądy rodzinne nie mają możliwości naginać prawa na korzyść kobiet.

Reszta to tylko twoje urojenia i wypisywanie tezy
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MPXD: umiarkowana konserwa here.
Zależy. Jest tyle rodzajów feminizmu, że pewnie i zwolennik feudalizmu by się w jakiś nurt wpisał.
W Zachodniej Europie często mówi się o walce z przymusem noszenia burek i przemocą w rodzinie, a w takich Stanach feministki nakładają hidżaby i burki jako symbol walki z patriarchatem. Są feministki pro life i pro choince (bo większość ankietowanych płodów okazuje się dziewczynkami).
I chociaż sam określam się przeciwnikiem feminizmu
  • Odpowiedz