Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Amestris: wiesz w klasie mojego syna. Tylko dwójka czy trójka ma rodzeństwo.
Teoretycznie można powiedzieć że im się nie chce.
Ale znam kilka par które by bardzo chciały a nie mogą.
A wydały na to mnóstwo kasy.

Ja bym poszedł do lekarza. I doradził jak to jest u Ciebie.
@Amestris może mieć wpływ a może nie, różne są organizmy. Teoria mówi, że nie będzie problemu.
Praktyka z mojego otoczenia:

10 lat tabsow, 5 lat starań o dziecko, teraz jest dwójką, rok po roku. Hashimoto, o którym się dowiedziała po pierwszym dziecku.
10 lat tabsow, endometrioza, wyściółka macicy wiekowo jak menopauza, brak dzieci, 5 lat starań.

5 lat tabsow, dwa lata starań, ciąża już jest.

Wszustkie starania liczone od odstawienia tabsow.
@pucka25: praktycznie można się stosować do zaleceń i też zajść z jakiejś dziwnej przyczyny typu wadliwe opakowanie albo psikus organizmu. Mój bombelek jest z takiego przypadku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Drugi w drodze już normalnie planowany, ale też za pierwszym podejściem poszło po odstawieniu
@Amestris wystarczy, że przeczytasz ulotkę tabletek, jeśli Twoje konkretne tabletki mają jakiekolwiek skutki uboczne i mogą w przyszłości wpłynąć na płodność, to musiało to być przebadane i się na niej znaleźć.

Gdyby to stanowiło problem, to większość społeczeństwa by go miała. Nie czytaj grupek, gdzie karyny dają porady medyczne, bo wiedzą o medycynie tyle ile ja o religiach na obszarze Boliwii w III w. n.e.
@Amestris Jeśli nie olewasz skutków ubocznych które się pojawiły przez tabletki i czujesz się dobrze to ryzyka nie ma. Tabletki antykoncepcyjne to odwracalna forma antykoncepcji. Teraz są coraz lepsze generacje tabletek
@Amestris: Brałam tabletki przez dwa lata. Starania o ciąże trwaly rok, ale to nie przez tabletki (a wręcz tabletki były częściowo leczeniem, niestety nieskutecznym, o problemach wiedziałam zanim zaczęłam je brać).
Teraz na tabletki zdecyduje się raczej po drugiej-trzeciej ciąży (kiedy nie będziemy planowali w najbliższym czasie kolejnej) ale to tylko dlatego, ze chce mieć pewność, ze się wyleczyłam, a najlepiej ją uzyskać przez obserwacje cyklu.
Bez tabletek w ciąże bym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ChamskoCytuje: Tak samo mi moja pani ginekolog powiedziała, ale ona jakaś dziwna jest i ogólnie nienajlepsze opinie o niej krążą, więc zastanowię się nad zmianą lekarza.
@gardan: @Norskee: jak to ciąża mnoga? Niby dlaczego?
@Justa136: tak to jest ze jak ktoś chce to nie może, a innym łatwo wychodzi. Ech..
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sl_w_k_1: No jak pisałam wyżej mój lekarz jest delikatnie mówiąc niedouczony, więc jak poszukam innego to na pewno się skinsultuję.

Ogólnie mogłabym nie brać tabletek ale mój niebieski panikuje i stosujemy gumki + tabletki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pucka25: też tak słyszałam. Mam nadzieję, że będę w tym właśnie przypadku :D
@Harmonia: tylko że na wykopie odpowiedzą ludzie którzy coś wiedzą a nie jakieś puste baby z for
@Ozdoba: o kurde.. Masakra. Ale może to bardziej kwestia organizmu i od rodzaju tabletek?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Norskee: o kurde. No ale wiadomo że nic nie daje 100% gwarancji że nie będzie bąbla
@KarmazynowyAstrofizyk: No właśnie w ulotce nic na ten temat nie ma, więc chyba nie ma też co panikować
@Rruuddaa: zawsze jak coś mnie niepokoi w moim organizmie to staram się o tym rozmawiać z lekarzem. Badam się też regularnie bo u mnie w rodzinie dwa przypadki chorób ginekologicznych były.