Wpis z mikrobloga

Polska jest jednak Państwem z dykty. Dzisiaj sobie to uświadomiłem.

Największa Defilada w tym roku. Tysiące ludzi, miasto zamknięte. W około zachęca się do komunikacji publicznej, pociąg, tramwaj autobus. A jak to wygląda realinie?

Mam do Katowice 6 minut pociągiem, około 20 tramwajem i niestety defiladę przesiedzę w domu, ponieważ nie ma fizycznej możliwości żeby tam dojechać.

Pociąg zatrzymał się i ludzie którzy mdleli w przedziałach błagali żeby już nikt inny nie wsiadał, bo zmiażdżymy małe dzieci. Tramwaje to samo, motorniczy wysiadali żeby zamknąć drzwi, o ile one w ogóle się otwarły. Nie podstawiono dodatkowych pociągów, tramwajów, autobusów z tej okazji. Powiem więcej, sporo z nich zostało odwołanych.

Oczywiście nie planowałem udać się do centrum na 30min przed defiladą, tylko co najmniej 2h.

Państwo z dykty.

#defilada
#wojsko
#wojskopolskie
#slask
#katowice
#chorzow

Poniżej dwa poglądowe zdjęcia jak to wyglądało...
Pobierz R.....h - Polska jest jednak Państwem z dykty. Dzisiaj sobie to uświadomiłem.

Najw...
źródło: comment_LPwGyEHpelgsj82HgZFDipfgUHkBSvyj.jpg
  • 35
@sylwke3100: chłopie jak to nie. Pociąg spóźnił się 30min. Żadnego pasażera nie wziął ze sobą.


@Razzish: No jak był pełny to co się dziwisz? Przecież tu ludzie z całego województwa przyjeżdżają bo pociągi za darmo.

@sylwke3100: nie? Wygląda inaczej


@regis_uszatek: Wygląda bo jest duży napór ludzi, nie ma co się dziwić jak całe województwo się tu zbiera. Cudów nie uzyskasz a Koleje Śląskie wysłały wszystko co mogły +
@Razzish: no to wina samotzadu, a nie centrali, chyba? Jak w Krk 3 lata temu na SDM bylo jakies circa 50x wiecej ludzi to jakos samorzad stanal na wysokosci zadania


@melonnyk: Tylko że na ŚDM przyjeżdżali ludzie z całej polski a nie z 3 czy 4 kierunków.
@sylwke3100: I mimo to dało się ogarnąć komunikację.


@Razzish: No jak masz imprezę która nie jest w centrum miasta, która trwa więcej niż jeden dzień i w której ludzie przyjeżdżają z dziesiątków kierunków to się da. W szczególności jak dodatkowo przy ŚDM państwo dodawało dodatkowe pociągi.

@Nic_tu_po_mnie: jeżeli pociąg spóźnia się 30min albo nie przyjeżdża to jak nie ma być darmowy?


@Razzish: A od kiedy spóźnienie powoduje że