Wpis z mikrobloga

Dzień dobry,
Dzisiaj praca typu niby trochę wolne... w każdym razie pora zwlec się w końcu z wyrka, zrobić kawkę, siąść do biurka i zacząć śrubować wyniki.

A bohaterem dzisiejszej #atencyjnasruba jest: blachowkręt DIN 7504-K w rozmiarze 4.2x16
Bardzo popularny samowiertny bolec do mocowania blachy.
Taka trochę mucha wśród wkrętów: dużo tego i strasznie irytuje, ale coś musi trzymać to całe gówno.

- nie musisz pod niego nawiercać
- możesz go spotkać w każdej polskiej blacho-dachówce, najczęściej z gumową podkładką
- próbowałem raz takim skręcić obudowę od komputera - nie udało się

Osobiście to bym tym nawet etykietki z imieniem psu do budy nie przytwierdził.

Ogłoszenie parafialne
Od dziś wołam osoby plusujące pierwszy komentarz. Jest to ostatni wpis do którego wołam plusujących poprzedni wpis.

Udanego dnia i spokojnego weekendu.

Tag do obserwowania/czarnolistowania: #100fastenersow

#codziennewkrety #100fastenersow #heheszki
Pobierz bizonsky - Dzień dobry,
Dzisiaj praca typu niby trochę wolne... w każdym razie pora ...
źródło: comment_vYvNdc97riimirs4AU3t8bPQzeb7bq3P.jpg
  • 67
Blachowkręty to ogólnie jakaś pomyłka inżynierii w dziedzinie montażu, co za #!$%@? zbolały to wymyślił, ukręca się to gówno, raz odkręcisz to już nara elo on sie już nie będzie trzymał, a idź pan w #!$%@? z takim mocowaniem. To już lepiej drutem blache chwycić albo na poxipol zasmerfować


@waskizlo: Ale jak nie umiesz pchełki wkręcić to weź się ogarnij a nie obrażasz. Podszlifuj umiejętności i się naucz jak robić poprawnie
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Sam się ogarnij bo widze, że żartu od rzeczywistości nie ogarniasz. Tak, ok blachowkręt jest spoko, żeby coś na szybko chwycić pod warunkiem, że ktoś tego już więcej nie będzie ruszał. Co z tego, że ja wiem jak ich używać? Jeżeli zastosuje takie mocowanie w maszynie, którą projektuje i potem weźmie się za nią serwisant i #!$%@? te otwory to co? Będziesz wkręcał coraz to większe bo otwór już rozbity?
Sam się ogarnij bo widze, że żartu od rzeczywistości nie ogarniasz


@waskizlo: Zawsze jak #!$%@? głupotę to usprawiedliwiasz to nieśmiesznym żartem by nie wyjść na głupka? HAHAHA JAKIE ŚMIESZNE NORMALNIE POLSKIE KABARETY. BOŻE ALE RZARD.

Tak, ok blachowkręt jest spoko, żeby coś na szybko chwycić pod warunkiem, że ktoś tego już więcej nie będzie ruszał.


Tydzień temu odkręcałem blachowkręty skręcałem i potem przykręcałem ponownie używając tych samych dziur i tych samych
nitonakrętki


@waskizlo: Nitonakrętki nie do tego służą co blachowkręt.

gwintowanie cienkich blach bo masz dla nich ekstra rozwiązanie


@waskizlo: Gwintowanie blach przy przemyśle, to żaden koszt tak naprawdę. Dla montera już gwintowanie blachy na miejscu to problem. A nie każdy elemet konstrukcyjny jest prefabrykowany.

To, że Tobie coś w garażu działa albo, że pare wkrętów odkręciłeś w te i z powrotem bez zerwania to nie znaczy, że to rozwiązanie jest