Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może mi wyjaśnić co się #!$%@?ło - nie wiem jaki czas temu - z wynikami wyszukiwań (czegokolwiek) na google?

Co jest grane, że z precyzyjnego i rozbudowanego algorytmu dającego ogromne możliwości serwują nam w tym momencie... Co to #!$%@? w ogóle jest teraz?! (°°

Jakby ktoś podmienił starego, dobrego "wujka googla" na jego mocno upośledzoną wersję demo. Przecież niemożliwe, że tylko ja to odczuwam tak bardzo. Jak tylko próbuję znaleźć coś precyzyjnie określonego to nie ma takiej możliwości - po prostu nie ma.

Nawet podstawowa opcja, z której google słynęło, czyli wyszukiwanie przez dobrze skonstruowane jedno zdanie, praktycznie przepadła. Mija się w wynikach i to do tego stopnia, że wypluwa mi kilkanaście nawet stron... O czymś kompletnie innym i bez większego związku z frazami, które szukam. ()

No, ale, jak i #!$%@? czemu?

Testowałem też na rzeczach, które wiem, gdzie są (np. tematyczne fora itd.) i zahaczałem o to delikatnie w wyszukiwanych frazach. I google na dzień dzisiejszy nawet w tym potrafi wypluć, że brak wyników! (_ )

Absolutnie nie nadaje się już to do niczego więcej niż wyszukiwanie ogólników i to takich z wiedzy powszechnej, a to potrafi każda inna wyszukiwarka, nie rozumiem tylko co i dlaczego oni z tym nawyprawiali?

Pozwolę sobie zawołać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@niebezpiecznik-pl @sekurak @imlmpe

#google #internet #boldupy #kiciochpyta #webdev
  • 2