Wpis z mikrobloga

Witam, potrzebuję pomocy w sprawie konfiguracji sieci w moim domu, czytałem kilka poradników w tym temacie ale nie do końca odpowiadały one mojemu przypadkowi a może ktoś już coś takiego robił i i pomoże, także z góry dziękuję za wszelką pomoc a teraz do sedna.

Wiec zgodnie z obrazkiem posiadam aktualnie w domu trzy routery, pierwszy z nich to router mojego lokalnego dostawcy, od razu zaznaczam, że jest on zablokowany i w zasadzie nie mogę go w żaden sposób skonfigurować, do niego podpięty jest mój router 1 do którego z kolei podpięte są urządzenia oraz daje on sygnał wifi i tak było do tej pory.

Teraz zaczyna się nowość, chciałbym dopiąć do niego mój drugi router ponieważ na dolnym piętrze wifi jest bardzo słabe. Chciałbym dowiedzieć się jak najlepiej go skonfigurować aby była to jedna sieć i nie było problemów z widzeniem się urządzeń wewnątrz tej sieci (myślałem żeby ustawić go jako Access Point, chyba, że istnieją lepsze opcje). Drugim istotnym i najważniejszym pytaniem jest to czy istnieje możliwość aby udostępniona przez niego sieć wifi była dokładnie tą samą? Czytałem gdzieś w internecie, że ponoć istnieje taka możliwość, chciałbym aby dobry zasięg był w całym domu bez konieczności zmiany pomiędzy wifi1/wifi2.

Nie jestem pewien czy dobrze opisałem problem więc chętnie odpowiem na dodatkowe pytania, dołączam też prosty rysunek. Jeżeli do zrobienia czegoś takiego potrzebny błyłby zakup dodatkowych urządzeń to również niema problemu.

#informatyka #pytanie #siecikomputerowe #sieci
Pobierz Medonix - Witam, potrzebuję pomocy w sprawie konfiguracji sieci w moim domu, czytałem...
źródło: comment_dxyEL87B9Mt7EYyOrdQrOm9mZPb1K2ih.jpg
  • 12
@Medonix: Możesz jako AP, możesz jako router, ale z DHCP forward, żeby nie dublować NAT-owania.
W temacie bezprzewodówki - ustawiasz na obydwu urządzeniach ten sam SSID, to samo hasło, ale różne kanały (np. na jednym 1, na drugim 13 w przypadku sieci 2.4GHz, natomiast na 5GHz np. kanał 100 oraz 124).
@Medonix:w najtańszych urządzeniach jeżeli jesteś wstanie zaakceptować "zerwanie" połączenia wystarczy ta sama nazwa sieci/hasło podczas gry online zauważysz/podczas oglądania filmu nie...

w jakimś ubiquiti/grandstream w menu sobie możesz to wyklikać
@NyanNyan właśnie testuję to rozwiązanie, tylko teraz pytanie kiedy w takim wypadku wifi przełącza się na drugi router, bo z tego co sprawdziłem to siedząc koło drugiego routera dalej mam minimalny zasięg pierwszego i telefon dalej działa na niej.
@drinkIT jedyne co raczej będzie robione na wifi to przeglądanie internetu na telefonach. Także to może zadziałać, jak już pisałem testuje zobaczymy może wszystko będzie fajnie działać, dziękuję za radę
@Medonix: Nie jesteś w stanie tego wymusić, bo to zależy od ustawień roamingu konkretnego urządzenia. Jedyne co możesz zrobić (acz nie uważam tego za najrozsądniejszy wybór) to zmniejszenie mocy nadawczej pierwszego urządzenia.
@Medonix: Z poziomu urządzenia. W zależności od softu albo będzie regulacja dla noobów (siła: wysoka, średnia, niska albo coś takiego) albo dla kogoś z głową na karku (w mW, wtedy wystarczy zejść z domyślnych 100 na 50 - tj. od 3dBm)