Wpis z mikrobloga

@kemilk: nie jest to nielogiczność jeśli chodzi o transport uczniów, a ustanowione to zostało bodajże w 1850 roku przez ministra magii czy wszyscy uczniowie jednakowo dostawali się do Hogwartu. W tym celu poczyniono specjalne zaklęcia itd. Rowling tak to tłumaczyła ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@OstatniZnak: nie o to chodzi. Wielokrotnie kładli się spać bezpośrednio po jakimś wydarzeniu (czy to była uczta, czy element przygodowy). Nie wiem. Generalnie jestem zdania, że jeżeli coś w dziele literackim nie zostało powiedziane, a jest codzienna dla ludzi czynnością, to znaczy, że się wydarzyło poza narracja ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Kuriozal: Zapominamy że Syriusz był potężnym czarodziejem który przez kilka lat wodził na nos Ministerstwo Magii, do tego był kumplem Dumbledora więc ten mógł mu jakoś dostosować kominek w Hogwarcie

Najbardziej mnie rozwala że podczas bitwy o Hogwart wszyscy byli się w stanie teleportować w czasie walki, tylko Snape kiedy uciekał musiał wylecieć przez okno po przegranej walce z MgGonagall. A już samo takie teleportowanie się w czasie walki nie jest
  • Odpowiedz