Wpis z mikrobloga

Pacjent astra g 2.0 dti. Nie odpala od strzału, kręci kilka sekund przy odpalaniu i jak stwierdzi, że jednak odpali to leci chmura dymu jednorazowo biała. Kontrolka świec przy grzaniu świec swieci dłużej niż zwykle w innych autach. Jaka może być przyczyna? Wydaje mi się, że to świece żarowe i przymierzam się do wymiany #motoryzacja #samochody #opel
  • 10
@kris27: w moim 1.9 TDI okazało się że to był przekaźnik od świec do wymiany, sytuacja taka sama, podejrzewałem świece, znajomy sprawdził, świece ok, wziął się za czujnik temperatury, to samo, dopiero wymiana przekaźnika pomogła, ale co i jak to nie powiem bo zbyt lewy jestem do takich rzeczy xD
@Zarzutkakke nie mam pytań bo mam kontakt z Td i dti opla oraz TDI vaga i jak je odpla się od strzała bez pozwolenia na podgrzanie przez sterownik świec żarowych to mamy festiwal dymu i nierównej pracy.
@ondraszek jeszcze do niedawna chłopaki nim jeździli i podgrzewanie świec odbywało sie za pomocą przycisku w kabinie bo to auto i tak było wołem roboczym. Latem ani powyżej 5 stopni na zewnątrz przycisku nikt nie dotykal a odpalał bez kopcenia.