Wpis z mikrobloga

od kiedy magister jest profesorem?


@k1fl0w: od czasu wielkiego konstytucjonalisty prof. Stępnia, a co?
A w zasadzie od czasów prof. Bartoszewskiego do w/w tytułu nawet matura nie jest wymagana...
  • Odpowiedz
od czasu wielkiego konstytucjonalisty prof. Stępnia


@krzychol66: Tego Stępnia, za którego kandydaturą do TK głosował Mariusz Kamiński, Anna Sobecka, Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz i którego później powołał na sędziego TK Lech Kaczyński?
  • Odpowiedz
  • 1
@k1fl0w jest coś takiego jak profesor nadzwyczajny i zwyczajny. Jeden ma profesurę, drugi co najwyżej dr hab i tytuł dostaje od macierzystej uczelni, nie od prezydenta. Ale chyba ona faktycznie żadnym z nich nie jest
  • Odpowiedz
@maad: Jest tytuł profesora nadawany przez Prezydenta RP i jest stanowisko (etat) profesora na takiej lub innej uczelni.
Pierwsze jest dożywotnie i odpowiada dawnemu prof. zw. (a gwarowo nazywa się prof. belwederski), drugie jest czasowe (na czas zajmowania etatu), odpowiada dawnemu prof. nzw. (gwarowo prof. uczelniany z podaniem nazwy uczelni).
Istnieje jeszcze obyczaj, aby człowieka tytułować grzecznościowo najwyższym tytułem, do którego kiedykolwiek miał prawo.
  • Odpowiedz
@krzychol66: A ok, to źle zacytowałeś. Nadal jest zwyczajny i nadzwyczajny, ale koleżka @banjo: błędnie opisał. Ciekawe, że prof zwyczajny jest wyżej rangą niż nadzwyczajny. Trochę polityka ponad naukę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@krzychol66: Bartoszewskiego porównujesz z Magistrem? Ty się chyba z pewna częścią na rozum pozamieniałeś.

1500 artykułów, 50 książek, wykładowca znany na Świecie, profesor wizytujący, skreślany z listy studentów pomimo złożonej pracy, wcześniej aresztowany - serio mając takich obywateli jak ty my nie potrzebujemy wrogów. Sami głupota zniszczymy ten kraj
  • Odpowiedz