Wpis z mikrobloga

Na zdjęciu prawdziwa zmora kierowców poruszających się po trasie łączącej Kraków z Nowym Targiem. Sygnalizacja świetlna w Skomielnej Białej, którą ustawiono w taki sposób, by powiodła się naprawdę rzadka sztuka: kilkukilometrowe korki niezależnie od dnia tygodnia oraz pory dnia czy nocy.

Szkalujesz - plusujesz.

#polskiedrogi #oswiadczenie #gory #polska #zalesie
źródło: comment_kHmYq1w91opQTQ2fVyKBEph3opFw0n6d.jpg
  • 16
@Kleki_Petra: Jak ja tego skrzyżowania #!$%@? nienawidzę. Jedziesz "z dołu", korek zaczyna się na wysokości fotoradaru.
Jedziesz "z góry", to już ruch zwalnia na wysokości wyjazdu z Naprawy. Dorzuciłbym do tego koniecznie tą pieprzoną Klikuszową. #!$%@?ów na 1500 ludzi, a człowiek stoi w korkach jakby do centrum Warszawy wjeżdżał. (°°
Ależ się #!$%@?łem ( ͠° °)
@Kleki_Petra: to skrzyżowanie to w ogóle rak. Pamiętam, jak był ten tragiczny wypadek gdzie bus przecinający Zakopiankę został rozniesiony na drzazgi. I mimo, że Zakopianka idzie górą a DK28 się wspina, to jakiś #!$%@?ęty debil zaproponował zrobienie świateł zamiast przepustu dołem (°°
@Kleki_Petra: @pilot1123: Klikuszowa gorsza, bo Skomielną spokojnie można ominąć przez Mszanę/Rabkę czy Jordanów, objeżdżanie Klikuszowej to taka sztuka dla sztuki. Często się nawet nie pierdzielę tylko w Rdzawce zjeżdżam od razu do Rabki, a potem DK28/DW968. A w ogóle to jeszcze miesiąc-dwa i tam będzie się już jechać nowym odcinkiem (choć nie wiem do końca jak będzie zrobiona organizacja ruchu).

A Klikuszowa też będzie ominięta. nowy przebieg DK47 będzie kończył
@pilot1123: No jak chcesz mieć na jutro to nic nie poradzę ( ͡° ͜ʖ ͡°). No ale generalnie jak otworzą S7 do Chabówki, to do Zakopanego w tłoku pewnie szybciej będzie jechać przez Czarny Dunajec/Kościelisko.

Nb i tak mnie rozpieprza zawsze korek na wjeździe do Zako, w tym momencie Poronin-Gubałówka Google Maps pokazuje 4 km w ~30 minut, a Poronin-rondo w Kuźnicach przez Olczę 8 minut, świetnie
@Psajkoman lepiej ostrożnie do przesady niż wyprzedzać 80kmh, przez podwójna ciagla bez migacza, na kretej drodze z ograniczeniem 50kmh albo brać z lewej migajacy w lewo samochód. To jest prawdziwie #!$%@?.
@patatier: Zmorą są osobówki z blachami E , G i W** z kierowcami nie potrafiącymi pokonywać łuków. Trasa Skomielna <-> Lubień standard wygląda tak : ciężarówka dogania takiego pseudokierowcę, nie może wyprzedzić i już robi się zator, który z prędkością 50 km/h hamując na każdym zakręcie mozolnie podąża w górę lub w dół. Zwłaszcza wkurzające w dół. Niemal gwarantowane jest że blokujący to jakieś ELA, EZB albo GD itp.
Powinni ich