Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki prosiłbym o udostępnienie wpisu fb mojego przyjaciela. Choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni i zakwalifikowała się na leczenie refundowane przez NFZ, ale jakoś nie garną się do podania potrzebnego leku.

https://www.facebook.com/bartosz.d.1997/posts/2584631288263347

Tutaj treść wpisu:

Kochani,

z racji nieustannej walki o moje leczenie lekiem Spinraza, a także zbliżających się wyborów parlamentarnych, postanowiłem zwrócić się o pomoc do wszystkich 12 obecnych posłów na sejm RP z okręgu 21 (województwo opolskie). Dnia 13 lipca rozesłałem do wszystkich ww. maile oraz wiadomości na profile prowadzone przez ww. na portalu Facebook. Zaledwie 3 odpowiedziało. W związku z tym postanowiłem napisać ten post aby pokazać wszystkim jak to wygląda w rzeczywistości, gdy ktoś potrzebuje realnej pomocy w bulwersującej sprawie, jaką jest brak dostępu do refundowanego przez NFZ leczenia.

Poniżej biała oraz czarna lista posłów:

BIAŁA LISTA

----------------------------------------------------------------------------------

Witold Zembaczyński
Witold Zembaczyński, PO-KO

Wiek: 38 lat
Ślubował: 12-11-2015
Ilość złożonych interpelacji w obecnej kadencji: 141
Udział w głosowaniach: 77.49%

Członek 4 komisji oraz 7 zespołów parlamentarnych (m.in. Przyjaciół Odry)

Przedsiębiorca i nurek, prywatnie syn wieloletniego prezydenta miasta Opole

Wydatki na prowadzenie biur poselskich w 2018 roku: 170 677,93 zł

Moja ocena:
Zdecydowanie najbardziej zaangażowany poseł w mojej sprawie (tak, na bezrybiu i rak ryba). Bardzo sprawna komunikacja z biurem chociaż wydatki na nie nie są najwyższe - można ? można. Czekam jeszcze cierpliwie na zrealizowanie dwóch pozostałych obietnic.
Obiektywnie patrząc trochę niska frekwencja głosowań i liczba interpelacji też nie jest jakoś wygórowana, ale z racji tego jaka była reakcja na moją prośbę o pomoc - wybaczam.

----------------------------------------------------------------------------------

Janusz Sanocki
Janusz Sanocki, PP

Wiek: 65 lat
Ślubował: 12-11-2015
Ilość złożonych interpelacji w obecnej kadencji: 49
Udział w głosowaniach: 83.75%

Członek 2 komisji oraz 11 zespołów parlamentarnych (m.in. ds. kontaktów z Bangladeszem)

Dziennikarz, działacz opozycji antykomunistycznej i samorządowiec - były prezydent miasta Nysa

Wydatki na prowadzenie biur poselskich w 2018 roku: 176 155,31 zł

Moja ocena:
Bardzo kontrowersyjna postać, która mam wrażenie jest sama dla siebie sterem, żeglarzem i okrętem. Niemniej jest to jedyny poseł który posiada tylko jedno biuro (choć wydatki na to nie wskazują) i podobnie jak pan Zembaczyński złożył w mojej sprawie interpelację. Wydaje mi się że jako jedyny korespondował ze mną osobiście.

----------------------------------------------------------------------------------

Jerzy Naszkiewicz - Poseł na Sejm RP
Jerzy Naszkiewicz, PiS

Wiek: 48 lat
Ślubował: 12-06-2019
Ilość złożonych interpelacji w obecnej kadencji: 0
Udział w głosowaniach: 94.81%

Członek 1 komisji oraz 1 zespołu parlamentarnego

Nauczyciel i samorządowiec - były doradca wojewody opolskiego i wieloletni radny powiatu głubczyckiego

Wydatki na prowadzenie biur poselskich w 2018 roku: nie był wtedy posłem

Moja ocena:
Ciężko cokolwiek powiedzieć ze względu na krótki okres posłowania, aczkolwiek oprócz uzyskania odpowiedzi z biura poselskiego trudno znaleźć coś co może wyróżnić na plus tego Pana spośród pozostałych.

----------------------------------------------------------------------------------

CZARNA LISTA

Poseł Kamil Bortniczuk
Kamil Bortniczuk, PiS

Wiek: 36 lat
Ślubował: 21-11-2018
Ilość złożonych interpelacji w obecnej kadencji: 8
Udział w głosowaniach: 83.45%

Członek 2 komisji oraz 5 zespołów parlamentarnych (m.in. do spraw Trójmorza)

Właściciel firmy "Kamil Bortniczuk Consulting" oraz członek zarządu grupy AZOTY

Wydatki na prowadzenie biur poselskich w 2018 roku: 14 200,00 zł

Moja ocena:
Tak spore osiągnięcia w tak młodym wieku budzą pewne wątpliwości. Wysoka dbałość o dobry wizerunek medialny oraz ta "multizadaniowość" moim zdaniem uniemożliwiają aktywną działalność na rzecz społeczeństwa jako poseł RP.

----------------------------------------------------------------------------------

Katarzyna Czochara
Katarzyna Czochara, PiS

Wiek: 49 lat
Ślubowała: 09-12-2015
Ilość złożonych interpelacji w obecnej kadencji: 17
Udział w głosowaniach: 92.59%

Członek 4 komisji oraz 11 zespołów parlamentarnych (m.in. Przyjaciół Lwowa i Odry)

Nauczycielka języka niemieckiego oraz właścicielka zagrodowej hodowli jeleni europejskich

Wydatki na prowadzenie biur poselskich w 2018 roku: 170 400,00 zł

Moja ocena:
Poza wyjątkową formą zarobkowania tej Pani również ciężko powiedzieć coś dobrego. Przykre że moja wiadomość wysłana dwukrotnie do biura poselskiego została odczytana ale nikt nie raczył odpowiedzieć.

----------------------------------------------------------------------------------

Antoni Duda
Antoni Duda, PiS

Wiek: 68 lat
Ślubował: 12-11-2015
Ilość złożonych interpelacji w obecnej kadencji: 0
Udział w głosowaniach: 95.35%

Członek 4 komisji oraz 5 zespołów parlamentarnych (m.in. Przyjaciół Odry)

Emerytowany urzędnik (m.in. były dyrektor opolskiego ZUSu i PUPu), prywatnie wujek Andrzeja Dudy

Wydatki na prowadzenie biur poselskich w 2018 roku: 247 747,54 zł

Moja ocena:
Postać, która wywołuje u mnie największe zażenowanie. Zerowa aktywność poselska, ogromne wydatki na biura poselskie, które o ile w ogóle działają, to chyba tylko na potrzeby kontaktów z mediami.

----------------------------------------------------------------------------------

Ryszard Galla
Ryszard Galla, mniejszość niemiecka

Wiek: 63 lata
Ślubował: 12-11-2015
Ilość złożonych interpelacji w obecnej kadencji: 63
Udział w głosowaniach: 91.87%

Członek 3 komisji oraz 10 zespołów parlamentarnych (m.in. Przyjaciół Odry i Strażaków)

Jak sam o sobie pisze - zawodowy poseł, a także Przewodniczący Rady Fundacji Rozwoju Śląska w Opolu

Wydatki na prowadzenie biur poselskich w 2018 roku: 251 125,27 zł

Moja ocena:
Jako że jest to poseł mniejszości niemieckiej, z którą oprócz tego że mieszkam na terenie przedwojennych Niemiec, to nie mam nic wspólnego, jestem w stanie zrozumieć że nie jest to człowiek, który jest od tego żeby mi pomóc. Niemniej jednak fajnie by było gdyby ktoś poinformował mnie o tym zwłaszcza że wydatki na biura poselskie są rekordowe.

----------------------------------------------------------------------------------

Paweł Grabowski - Kukiz'15
Paweł Grabowski, Kukiz15

Wiek: 33 lata
Ślubował: 12-11-2015
Ilość złożonych interpelacji w obecnej kadencji: 271
Udział w głosowaniach: 90.29%

Członek 4 komisji oraz 15 zespołów parlamentarnych (m.in. Zespół Szachowy)

Radca prawny i mały inwestor na rynku papierów wartościowych

Wydatki na prowadzenie biur poselskich w 2018 roku: 212 914,35 zł

Moja ocena:
Jako że jest to poseł "antysystemowy" to niedopuszczalne dla mnie są takie wydatki na biura poselskie. Niepobieranie należnej subwencji przez KWW Kukiz15 to nie wszystko. Aktywność poselska na przyzwoitym poziomie niemniej jednak w mojej sprawie również cisza

----------------------------------------------------------------------------------

@Leszek Korzeniowski, PO-KO

Wiek: 64 lata
Ślubował: 12-11-2015
Ilość złożonych interpelacji w obecnej kadencji: 77
Udział w głosowaniach: 72.64%

Członek 2 komisji oraz 3 zespołów parlamentarnych (m.in. Przyjaciół Odry)

Zawodowy poseł i biznesmen (prezes zarządu spółki FLORA sp. z o. o.)

Wydatki na prowadzenie biur poselskich w 2018 roku: 187 100,44 zł

Moja ocena:
Haniebnie niska frekwencja w głosowaniach, poza tym również poseł jakich wielu - wszystko co można o nim powiedzieć to to że jest

----------------------------------------------------------------------------------

Tomasz Kostuś
Tomasz Kostuś, PO-KO

Wiek: 45 lat
Ślubował: 12-11-2015
Ilość złożonych interpelacji w obecnej kadencji: 859
Udział w głosowaniach: 94.81%

Członek 2 komisji oraz 9 zespołów parlamentarnych (m.in. ds. Afryki)

Samorządowiec - były wicemarszałek województwa opolskiego i wieloletni poseł sejmiku opolskiego

Wydatki na prowadzenie biur poselskich w 2018 roku: 185 173,67 zł

Moja ocena:
Ciekawa, aktywna postać, bardzo bardzo aktywna niestety w mojej sprawie również niezaangażowana zupełnie

----------------------------------------------------------------------------------

Poseł Rajmund Miller
@Rajmund Miller, PO-KO

Wiek: 65 lat
Ślubował: 12-11-2015
Ilość złożonych interpelacji w obecnej kadencji: 103
Udział w głosowaniach: 85.59%

Członek 2 komisji oraz 10 zespołów parlamentarnych (m.in. ds. Osób Niepełnosprawnych)

Lekarz laryngolog i samorządowiec

Wydatki na prowadzenie biur poselskich w 2018 roku: 190 535,72 zł

Moja ocena:
Podobnie jak Pan Korzeniowski. Niemniej jest mi podwójnie przykro że lekarz i jednocześnie członek zespołu parlamentarnego ds. osób niepełnosprawnych także nie wykazał żadnego zainteresowania moją sytuacją.

----------------------------------------------------------------------------------

Ryszard Wilczyński - Poseł na Sejm RP
Ryszard Wilczyński, PO-KO

Wiek: 59 lat
Ślubował: 12-11-2015
Ilość złożonych interpelacji w obecnej kadencji: 36
Udział w głosowaniach: 94.13%

Członek 3 komisji oraz 5 zespołów parlamentarnych (m.in. Przyjaciół Odry)

Samorządowiec - były wojewoda opolski i poseł sejmiku opolskiego

Wydatki na prowadzenie biur poselskich w 2018 roku: 191 599,34 zł

Moja ocena:
Podobnie jak w przypadku Pani Czochary wiadomość została odczytana i na tym się skończyło. Niska aktywność poselska za to w mediach społecznościowych masa postów często kompletnie nie związanych z działalnością poselską.

----------------------------------------------------------------------------------

Drodzy posłowie z czarnej listy, przypomnę wam treść przysięgi, którą złożyliście w dniu swojego ślubowania:

"Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej."

Odnoszę wrażenie, drodzy państwo, że te słowa nie mają dla was żadnego znaczenia.

Choć moja ocena w dużej mierze jest związana z brakiem chęci pomocy dla mnie, to jestem pewien że w większości przypadków także inni ludzie w innych sprawach odbiliby się od postawionej przez was ściany.

Zanim zaczniecie agitować przed zbliżającymi się wyborami (część z was już to robi) odpowiedzcie sobie szczerze w głębi serca na jedno pytanie. Czy wszystko to co robiliście w tej kadencji było zgodne z tym co przysięgliście na jej początku?

W obliczu cichego przyzwolenia na łamanie podstawowego prawa człowieka do leczenia w demokratycznym i praworządnym kraju jakim jest Polska, przypuszczam że jedynym waszym celem jest zdobycie sławy, immunitetu i pieniędzy, które są niczym gdy brakuje zdrowia, którego nie da się kupić.

Żeby było jasne - nikomu źle nie życzę.

Ja swoje wnioski już wyciągnąłem z tej całej sytuacji i na pewno nie zagłosuje na nikogo z mojej czarnej listy, a po przeczytaniu tego posta myślę, że wielu moich przyjaciół i znajomych uczyni to samo.

PS:
o całej sytuacji związanej z brakiem dostępu do leczenia został powiadomiony również Rzecznik Praw Pacjenta, który na mój wniosek wszczął postępowanie wyjaśniające, jednakże dyrektor Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 im. Prof. Stanisława Szyszko w Zabrzu Pan Dariusz Budziński również nie odpowiada na pisma RPP.

#wykopefekt #pomoc #polityka #polska