Wpis z mikrobloga

@mirkobiniu: na początku Yala to było cudo, dokładnie piszesz jak jest, jak te typy zaczęły robić tam kebsy to jakość spadła, stosunek mięcha do warzyw się zmienił + już od jakiegoś miesiąca mają w dupie moje prośby z zamówienia ( po prostu więcej sosu -_-) więcja też mam ich w dupie
@michael93pl: No cóż, może trzeba im to powiedzieć. Też zauważyłem że sie nie przykładają i bardzo mało mięsa. pierwszy mój kebs tam to w życiu tyle mięcha nie widziałem. Ale mówie, to ten Algierczyk robił różnice. Nie wiem czy wyjechał czy co. Rzadko generalnie jem kebsy, jak już idę to do Yalla.
@mirkobiniu ostatnio byłem w lokalu i nawet coś tam powiedziałem, to mnie zlali
Fakt, jak kiedyś zamówiłem tego największego to myślałem, że będę go jadł cały dzień, mięcho aż się wysypywalo
Teraz jest warstwą salaty i niesmacznych warzyw,na gdzieś tam na dole miecho

@kakkerlak trzeba chyba otworzyć jakiś Mirko kebab i coś z tym zrobić :D
@mirkobiniu: cevapcici całkiem dobre na otwarciu mieli w Balkan grill, nie wiem jak teraz bo z łódzkimi lokalami to często równia pochyła. Pierwszego dnia był dodawany pyszny chleb, później jak byłem i chciałem wziąc wersję w bułce to powiedzieli, że już nie ma i jest tylko wersja na talerzu i do tego zamiast tego dobrego chleba dali chleb tostowy a za 3 razem już w ogóle odpuścili pieczywo.
Ach takie cevapi
@Kapitan-Planeta: @ksy3: Dacie +/- znacznik bo jakoś to nie są moje okolice a może jutro podbije? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z kebsami w Łodzi ogólnie jest tragedia, dużo ich ale wszystkie dają to samo mięso. (a yy to ostatnio random, raz dobry raz słaby) :C
Na pysznym jest teraz mój ulubiony kebab Salim, jeżeli mieszkacie w okolicy radogoszcza to bardzo polecam. Mięsiawa pełno, i ceny w porządku :-)