Wpis z mikrobloga

Hehe ale akcja dzisiaj ładna.

Miesiąc temu babeczka oddała pod zastaw nowy telewizor 50" wart 2300zł
Dostała 600zł bo tyle potrzebowała.
Zastaw na miesiąc, po miesiącu wysłała faceta, żeby na kolejny miesiąc przedłużył umowę, żebyśmy go nie sprzedali.

Dziś dzwoni ta sama babeczka, pyta o telewizor, czy wciąż go mamy.
Mówi, że facet był miesiąc temu przedłużyć.

Okazało się, że typ poszedł się jak świnia nawalić, a telewizor już sprzedany został za 1900zł
W słuchawce było słychać jedynie
- "Ty #!$%@?, Jo Cię zajebia [brzdęk metalu]
- "Ale kochanie... nie"
I cisza, po chwili
- "Dziękuję panu za informacje, ale sprzedał się już tak? Ok! Nie żyjesz Ty alkoholiku"

Potem jechała policja i karetka, ale nie wiem czy do nich ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#lombard #historyjka #heheszki
  • 34
@Mjau: kobieta zastawiła nowy telewizor za 2300zł dostała za niego 600złbo tyle chciała.
Umowa była w lombardzie do 20.07 ale przedłużała ją przez faceta do 20.08

Ale facet, tylko o tydzień przesunął ten sprzęt do 27.07 a potem go wystawiliśmy bo był po terminie.
Babka dzwoniła 20.08 że znów go przedłużą do 20.09 ale wtedy już było za późno, telewizor się sprzedał
Bo facet tylko przesunął termin o 7 dni bez
@malamute: ale akcja super, jak usłyszałem "był ktoś przedłużać umowę" to mi się blado zrobiło, że ktoś sięumową pomylił i przedłużył coś innego niż ten TV (zdarzało się, że ktoś wpisał jedną cyfrę inaczej i inna umowa wskakiwała)

Ale facet się przyznał, słychać było a potem jakiś łomot, pewnie garnki i reszta rzeczy poleciała w niego.
Ciekawe czy dostał sowity #!$%@? i rozwód ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Chemical_Brother: U nas więcej było takich akcji.
Wystawiałem kiedyś Galaxy A50 na allegro i facet kupił w przeciągu 15 minut.

Babeczka przyszła po niego dosłownie minutę po tym jak się sprzedał na allegro.
A że była właścicielką, to jak facet przyszedł po niego, to darła na niego mordę, że jej telefon kradnie, że to jej, bo Ona go zastawiła i nie zdążyła odebrać, że ma jej go oddać.

Facet tylko się
@Chemical_Brother: A terminy to zmora tego biznesu.

"Proszę pana, bo ja do wczoraj miałam umowę, ale będę w 3022 bo dziś nie mam pieniędzy, nic się nie stanie prawda?"
Aż mam ochotę w ten sam dzień to sprzedać, jak jest umowa to jest umowa i termin a nie "bo dziś nie mam"

Albo "No Ja tam mam złoto u was, przetrzymajcie mi je do następnej środy" i się rozłącza
I nie
@Deadlyo: Dorośli ludzie a wciąż mentalnie jak dzieci. W wielu dziedzinach można takich spotkać, w sumie w każdej gdzie ma się kontakt z szerokim spektrum różnych osób. #!$%@?ące to jest, jakby im ktoś pistolet przyłożył do łba i kazał podpisać umowę. Umowa jest umową, nie papierem do podtarcia dupy. Życzę wytrwałości do walki z tego typu przypadkami.