Wpis z mikrobloga

#historia #2wojnaswiatowa #drugawojnaswiatowa #bunkier #dwudziestoleciemiedzywojenne #narkotykizawszespoko #kokaina
Kojarzycie scenę w Upadku gdzie aresztują Fegeleina w burdelu, na stoliku są kreski kokainy. Moje pytanie, czy ktoś kto siedzi w historii drugiej wojny światowej i nazistów wie skąd Fegelein miał dostęp do kokainy w oblężonym Berlinie 1945 roku, oraz jakie podejście do kokainy mieli naziści.
Wiem że berlin 20lat to było miejsce niezłych baletów, w "zabawie" prześcignęli Paryż końca XIX wieku. Naziści po dojściu do władzy w latach 30stych trochę pozmieniali, wystawa zboczonych obrazów i inne akcje;).
Wiem że Morfina, Kodeina i Amfetamina były w użyciu, wiemy jakie koktajle dostawał Hitler.
Goering był uzależniony od opiatów(może dzięki temu że był śćpany kodeiną zrobił zerg rush całym Luftwaffe i przegrał bitwę o Anglię, którą przy odrobinie myślenia można było wygrać).
Ale jak to wyglądało na niższych szczeblach, aż po ulicę? Wiem że Rzesza dobrze żyła z niektórymi krajami ameryki południowej, więc zanim Royal Navy zablokowała ocean atlantycki z wierzchu, Niemcy mogli przywozić całe statki kokainy, ale czy przywozili?
A po wybuchu wojny, gdy niemieckie statki nie mogły opuścić Bałtyku/portów? Uboty Kriegsmarine przy okazji wizyt w neutralnych portach robiło zakupy u argentyńskich "aptekarzy"?:)
A może mieli przedwojenne zapasy tylko dla VIPów?
Może ta scena to ściema?
Pobierz RabarbarDwurolexowy - #historia #2wojnaswiatowa #drugawojnaswiatowa #bunkier #dwudzie...
źródło: comment_icb5cICeSOKdHFmc5WpmyKDdrowecjgB.jpg
  • 3