Wpis z mikrobloga

Wie ktoś jak wygląda załadunek kruszywa, czy da się oszukiwać na masie ? Jutro mają mi na budowę dostarczyć ok 250 Ton i zastanawiam się jak to sprawdzić, żeby tyle co będzie na papierach zgadzało się ze stanem faktycznym. Może obecność przy załadunku, ale to musiałbym dwa dni tam spędzić. Wie ktoś może jak to wygląda? #budownictwo #budowadomu #budowa #transport
  • 29
@vixa23: załadunek kruszywa wygląda w sposób następujący: ciężarówka ustawia się we wskazane miejsce, ładowarka ładuje kruszywo na ciężarówkę. Praktycznie wszystkie kopalnie mają wagę, więc będziesz miał kwit ile załadowane
@WyslijNaPwUlubionegoMema: chodziłeś na matmę? Z każdej figury da się policzyć objętość. A w ogóle skąd masz ten współczynnik 1.6? Dla jakiego kruszywa to jest?
A Twój pomysł z ilością kruszywa na łódce jest #!$%@?, bo wystarczy że kruszywo będzie grubsze albo drobniejsze i masz cholerne wąchania w ilości.
@vixa23: mirku, musial ys miec dostęp do wagi samochodowej. inaczek nic nie zdzialasz. jeszcze moga próbować polewac piach woda, ale to raczej mniejszy wal niz nie wrzucenie na oake kilki ton piachu. wez tylko pod uwage, ze pewnie nie będziesz mogl skontrolowac kazdego pojazdu. Ja kiedyś na dostawie kilkunastu fur z piachem wzialem goscia na wazenie przed i po, plakal ze nie ma czasu, okazalo soe ze w #!$%@? mnie robili
@Sckb: ale pewnie wszystko będzie tej samej frakcji, bo 250t to cały ciul ;P natomiast różnymi naczepami może to przyjechać i nie pozna się czy w żwiróweczce 25m3 jest tyle samo co w zbożówce 50m3 ;P
@Sckb: poza tym nie masz pojęcia o kruszywach, kruszywa są sprzedawane w frakcjach.
Poza tym Twój pomysł z obliczaniem objętości to to samo co mój z spojrzeniem w wanne tylko Twój zawiera dodatkowe kroki. Ja oceniam na wzrok kruszywo i jednym błędem jest to "że kruszywo będzie grubsze albo drobniejsze" u Ciebie trzeba założyć, że hałda jest idealnym stożkiem plus "kruszywo będzie grubsze albo drobniejsze" no chyba że po wyładowaniu wszystkie