Wpis z mikrobloga

Witam Mireczków. Mam dwa do Was pytanka, jestem tylko niedzielnym graczem. Przepraszam z góry za brak profesjonalizmu i wiedzy. :) Nie moja działka.

1. Mam konsolę Xbox One S. Potrafi mi ktoś wytłumaczyć jak to jest ze słuchawkami i mikrofonem w tejże konsoli? Słuchawki (z mikrofonem) podłączam zawsze do pada, nie mam żadnego adaptera zestawu słuchawkowego, po prostu podłączam do jacka. Korzystając z jednych słuchawek kolega w ogóle mnie nie słyszał, przy drugich fajnych, dousznych miał jakieś echo (słyszał dwa razy, albo nawet siebie) i przy trzeciej parze działa wszystko ok, ale słuchawki średnie. Chciałem sobie kupić jakieś nowe, które będą miały w sobie mikrofon (prawdopodobnie wbudowany w kabel), na których będę chciał też posłuchać czasami muzyki w jakiejś lepszej jakości, na przykład z telefonu. Czym muszę się kierować, żeby mieć pewność że mikrofon od słuchawek będzie działał poprawnie w grach i współgracze będą mnie dobrze słyszeć? Już nie chodzi mi o jakość mikrofonu, a żeby po prostu on działał, nie było żadnego echa itp. Nie chcę raczej kupować jakichś specjalnych dedykowanych słuchawek pod konsolę, bo w pierwszej kolejności chciałbym kierować się dźwiękiem i w tej kategorii będę wybierał, no ale chcę mieć pewność że będzie działać na konsoli.

2. Jakaś fajna gra strategiczna? Też najlepiej na konsolę. :) Ostatnio mi się przewinęła promocja na jakąś grę strategiczną i chyba koło 50 zł cena. Na gryonline miała bardzo dobrą ocenę. Ale mignęło mi to w pracy, a w pracy mi nie zapisuje się historia przeglądarki i teraz nie mogę tego znaleźć. Wiecie może o którą grę chodzi? Jak nie, to może jakąś inną fajną polecicie strategiczną? Może być coś typowo (jakieś wojska itp.), ale coś również typu Sim City (no, to akurat nie, bo już grałem). Wpadła mi nawet w oko gra Tropico 6, ale szczerze 200 zł, to trochę za droga, jestem niedzielnym graczem, nie wiem nawet czy mnie wciągnie, więc nie chcę wydawać fortuny. Polecicie coś? Jakaś promocja może? :)
#xbox #konsole #xboxone #gry #technologia #xboxgracze #strategie #komputery
  • 3