Wpis z mikrobloga

Hej, wrzucam małą aktualizację moich przygód z Banggood.

Paczka nr 1.
Kwota ponad $700. Zamówiona 31 maja. Od 2019-07-19 wisi na statusie In Transit (Nysa). 3 sierpnia sprór PayPal. 7 sierpnia przekształcone w roszczenie. 27 sierpnia PayPal uznaje roszczenie i przyznaje zwrot, natomiast płatność była kartą podpiętą pod PP, zatem kasa może iść nawet do 30 dni.

Paczka nr 2.
Kwota ponad $600. Zamówiona 10 czerwca. Od 2019-07-29 na statusie "In Transit (Europe - complite customs inspection)". Dzisiaj miałem rozpoczynać sprór na PayPal, ponieważ mija 57 dni pracujących (79 kalendarzowych). A tutaj niespodzianka: 2019-08-28 Parcel received by DPD depot (Opole, PL). Trochę boje się, co przyjdzie w tej paczce i w jakim będzie stanie po takim czasie.

Podsumowanie - zastanówcie się 2 razy, przed zamówieniem czegokolwiek z Banggood. Dam znać, gdy paczka zamówiona 10.06 dotrze.

#banggood #priorityline #pdm
Pobierz
źródło: comment_xwwpGu4dczrSc6gJ0L7w09pDKwNlFllk.jpg
  • 15
@widmo82: Zgodnie z regulaminem na stronie - mają 60 dni na dostarczenie przesyłki. Cierpliwie czekałem, aby po rozpoczęciu sporu na PayPal, Banggood nie miał szans się wymigać.

Korespondowałem z Banggood w sprawie powyższych paczek, jednak było to całkowicie bezowocne przerzucanie się mailami.
Wykupowales to ubezpieczenie od zagubienia? Ja zamowilem 5.08, wyslali 6.08 i do dzis status zamarzniety, pisze tylko, ze numer przesylki zostal wprowadzony.
Podsumowanie - zastanówcie się 2 razy, przed zamówieniem czegokolwiek z Banggood.


@Fazzy: niestety takie ryzyko cebulowych przesyłek z ominięciem VAT niezależnie od sklepu
@Andczej: Cóż, liczyłem się z tym. Cebula się nie udała, bywa. PayPal się spisał. Zwrot uznany. Przy tego typu przesyłkach trzeba liczyć się z ryzykiem zablokowania określonej sumy pieniędzy na kilka miesięcy, jeśli paczka jak w tym przypadku zaginie.
@Fazzy: nie ma sie czym denerwowac... mi oddali kase za 3x mi9 128gb , a wczoraj je odebralem... 25 tego napisalem o zwrot i odrazu uznali sami z banggoda ...wczoraj kasa na paypalu i wczoraj kurier w drzwiach. nawet na czacie napisalem co zrobic w tej sytuacji , to odpowiedzieli zeby zatrzymac tlefony i kase . mili ludzie pracuje w tym banggod