Wpis z mikrobloga

Gurwa Mirki co te Chińczyki to ja nawet nie

Robię jeden projekt dla kolegi, i ma tam być magnetometr. Kolega kupił płytkę GY-271 popularną jak #!$%@? i jak się wszędzie od Allegro po Aliexpress chwalą niby z układem HMC5883L.

Pobrałem bibliotekę na czyste AVR, próbowałem odpalić, i nic... postanowiłem spróbować przykład na #arduino co jest w linkach od sprzedawców i też nie działało. No nic, pewnie uszkodzony się trafił. Zamówiłem jeszcze 3 takie, przedwczoraj przyszły i ...


Jak jeden nie działał, mogłem podejrzewać że uszkodzony, przy trzech nie ma bata, coś innego musiało być na rzeczy. Zrobiłem skan na szynie i2c i pokazało się coś na adresie 0x0D a nie 0x1E i wiecie co jest grane?
Te skośnookie #!$%@? montują inny układ z innym adresem, i innymi rejestrami nikogo o tym nie informując.

Jakby ktoś miał problemy z taką płytką [pic related] to wiedzcie że tam jest QMC5883L zamiast HMC5883L

Dla mireczków piszących jak ja w czystym C dzielę się właśnie napisaną biblioteką:
https://github.com/QB4-dev/avr-QMC5883L-compass
Arduinowcy mogą znaleźć taką pod Arduino tu:
https://github.com/DFRobot/DFRobot_QMC5883

#mikrokontrolery #avr #arduino #stm32 #qmc5883l #hmc5883l #elektronika #programowanie #qbadev
QBA_ - Gurwa Mirki co te Chińczyki to ja nawet nie

Robię jeden projekt dla kolegi,...

źródło: comment_uCqM9qBWRWC5cgQFbF66Vv5Ynchu7mGQ.jpg

Pobierz
  • 11
@QBA__: Zamowiles 3 kolejne uklady zamiast najpierw sprawdzic numery czesci na plytce? ()
No to teraz masz 4. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Polecam pisac drivery o ile to mozliwe z uzyciem przerwam - zwlasza jesli sa dedykowane do peryferiow.
Duzo wygodniej pozniej uzywac driverow, no i dla malych ukladow z rodziny avr duzo lepsze osiagi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TheOnlyDoc2: no wszędzie pisali że jest tam HMC a nie chińskie QMC i nawet z przykładem na Arduino nie trybiło, to myślałem że zepsuta. Spokojnie, nie zmarnują się
Te skośnookie #!$%@? montują inny układ z innym adresem, i innymi rejestrami nikogo o tym nie informując.

@QBA__:

A do czego to jest moduł bo również pisze w C na avrki ;)
@QBA__: Uu a jakie zastosowanie to dla ciebie będzie mieć? Bo ja...tak średnio widzę z tego jakiś pożytek..hmm no nie wiem kompas z latarką do lasu?( ͡~ ͜ʖ ͡°) ...jeszcze dla GPS bym widział więcej zastosowań...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rade86B: robiłem koledze coś w rodzaju lokalizatora, który podaje współrzędne z GPS, w odbiorniku też jest moduł GPS. Mając znane dwa punkty wyznaczam kurs od odbiornika do nadajnika, a magnetometr pozwala mi rysować strzałkę wskazującą kierunek w którym iść