Wpis z mikrobloga

Mirasy,
mam #!$%@? dość już. Leżę trzeci raz na hematoonkologii, gdyż choruję na chłoniaka. Średnia wieku na oddziale to jakieś 60 lat. Za pierwszym razem leżałem dość długo i przewinęło się paru pacjentów, w tym #!$%@? dwóch ewenementów. Jeden prawie 80-letni, który nie mył się w ogóle. No autentycznie, gość jak raz stanął przy otwartym oknie, to zrozumiałem, czym były winds of shit Jima Lahey'a. Później #!$%@? 83-letni, były dziennikarz sportowy, postać rozpoznawalna w swoim #!$%@?łku, #!$%@? nie spuszczał po sobie wody. Bo przecież to nonsens, aby spłukiwać małe siku! I #!$%@? dacie wiarę, że któregoś razu zwróciłem mu uwagę, żeby zaczął spłukiwać wodę, bo to obleśne. Po jakiejś chwili poszedłem się wykąpać, a tam oczywiście szczoch. Typ po jakimś czasie wszedł i po wyjściu stwierdził, że to JA nie spuszczam wody i ostentacyjnie mnie wyręczył.

Przy drugim pobycie też miałem dwie akcje z dwoma różnymi gościami, ale u nich wynikało to bezpośrednio z choroby i nie miałem wobec ani jednego, ani drugiego pretensji. W końcu jesteśmy w szpitalu.

Teraz z kolei leżę na sali z typkiem rocznik ok. 87. Gość ma siniory wielkości piłki do futsalu na całym ciele. Operowali mu 1.5 roku temu guza chłoniaka, dwa pozostałe wytępili chemią. Typ mi opowiadał historię choroby i wyszło na to, że nie chciano mu (TRZYDZIESTOLATKOWI!!) przedstawić wyników rezonansu, a dziś rano ordynator zażyczył sobie numer telefonu do jego matki. Coś z nim musi być nie w porządku. W każdym razie (ponoć to germanizm, tak mi rzekł purysta z poprzedniej odsiadki) gościu nie myje rąk. W ogóle. Do tego jeszcze się nie umył. #!$%@?, za jakie grzechy? Ej nie wymagam, aby ludzie dbali o siebie w sposób taki, który zapewni dobry stan uzębienia czy aby chodzili wyperfumowani. Ale ELEMENTARNE zasady higieny to powinien każdy znać, a już w szczególności 83-letni był gwiazdor dziennikarstwa sportowego.

#gownowpis #szpital #walkazchloniakiem #chorujzwykopem
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@przenikliwyumysl: wiem, że przezywasz tam katusze mirku, ale co się uśmiałem z tego wpisu to moje, dzięki :) z autopsji wiem, że dziennikarze sportowi starej daty to są bardzo dziwni ludzie, a im starsi tym gorsi więc pociesze Cię - mogło być gorzej :)

No i zdrówka życzę :)
@Nfvr: w poradni mi hematolog sprawdziła węzły i nie ma już węzłów pod pachą. A to właśnie stamtąd były pobierane do histpatu, gdzie wykryto naciek nowotworu. Moja, była już, lekarz prowadząca stwierdziła, że to znaczy, że chemia działa. Idziemy w dobrym kierunku. Co nie znaczy, że jest szansa na wyleczenie, raczej na remisję. #!$%@?, bo pewnie nie dożyję sędziwej starości. Ale może to i lepiej?