Wpis z mikrobloga

Hej Mirki mam pytanie.
Czy macie może jakieś materiały (youtube, blogi, albo cokolwiek innego), albo byście mogli podzielić się własną wiedzą/doświadczeniem na temat używanych wzorców projektowych w automatyzacji testów UI (oczywiście nie pogardzę też odnoszących się do REST)? Fajnie gdyby kod był napisany w Javie ale to nie jest wymóg konieczny. Bardziej mi chodzi o zrozumienie w jakich przypadkach został dany wzorzec wykorzystany. Opowiedzenie jak ktoś napotkał się na problem i rozwiązał go używając danego wzorca dzięki czemu testy były łatwiejsze w utrzymaniu, bardziej zrozumiałe itp. Rozumiem czemu stosowany jest Page Object, albo Singletona dla WebDriver'a w projekcie, ale chciałbym poszerzyć swą wiedzę.
#programowanie #java #testowanieoprogramowania
  • 2
@sprytnyLisekSzemek:
Fluent interface - żeby metody w klasach testowych układały sie w pojedyncze kroki scenaiusza, co poprawia czytelność kodu. Widać to na drugim screenie w linku z posta powyżej.
TestNG.xml - wiele zastosowań, przede wszystkim grupowanie testów w test suits i konfiguracja, które maja być odpalane. Można tez sterować z poziomu tego pliku wątkami przeglądarki, gdzie np. uruchamiasz dwa test na dwóch oknach rownolegle - ale nie zgłębiałem tematu nigdy, trzeba