Wpis z mikrobloga

Tak przeglądam od dłuższego czasu rosyjskie blogi militarne (np. bmpd) i rosyjski odpowiednik wykopu (pikabu) i stwierdzam, że drugiego tak zakompleksionego narodu po prostu nie ma na świecie. Krytykowanie, wyśmiewanie i obrażanie KAŻDEGO obcego kraju, nawet takiego z którym nie mieli do czynienia to norma. Przykład? News o tym że czeska armia zakupi helikoptery AH-1Z i UH-1Y - komentarze pod newsem? Śmiechy: że starocie, że przepłacili, że amerykańska marionetka musi kupować amerykański sprzęt, że po co im w ogóle potrzebne, że rosyjskie maszyny lepsze i tak w kółko. Inny przykład? Tajlandia kupuje/otrzymuje amerykańskie transportery Stryker? W komentarzach to samo - śmiech że Tajowie kupują śmiecie, że Amerykanie to na nich wymusili, że rosyjskie BTR-90 lepsze i tańsze i tak dalej. 90% to toksyczne komentarze od których bije agresja. Możecie mówić, że te komentarze to trolle Putina, ale jak dla mnie - oni jako naród są już tak przesiąknięci frustracją i agresją, że wcale bym się nie zdziwił gdyby pisali to po prostu zwykli Rosjanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiedziałem, że runet jest toksyczny, ale nie wiedziałem że aż tak.
#rosja
  • 7
@takijeden1: Na defence24 jest głównie narzekanie na nasze wewnętrzne sprawy i MON ( ͡º ͜ʖ͡º) Prawda.
Mnie natomiast chodzi o to, że na ich wewnętrznych stronach i blogach agresja wylewa się na inne kraje - i to takie, które im "nic nie zrobiły" mówiąć potocznie. Czytając ich komentarze mam wrażenie że agresja i prawdziwy hejt do innych nacji to jedyne co tam można znaleźć. W każdym
@Toomoo: Własnie o takie komentarze mi chodzi - na tym ich pikabu pod tagiem #polska to zupełnie normalny widok.
Wracajac do bloga bmpd ostatnio był news o tym, że Bułgaria remontuje swoje Su-25 na Białorusi. I oczywiście komentarze typu:
"Zdradzić to bułgarska cecha narodowa." ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Chociaż najwięcej komentarzy to był zachwyt ich Ziłem-130 który jest używany przez Bułarów do dzisiaj ( ͡º ͜