Wpis z mikrobloga

Motomirki, co może dziać się z silnikiem, który odpala w sekunde, popracuje 10 sekund, następnie sam gaśnie i nie chce przez dłuższy czas odpalić? Kręci przez 10 minut, w końcu startuje i cały dzień jest dobrze. Czasem problem ponawia się po tygodniu, a czasem po dwóch dniach. Pacjent, to fordowski 1,8 TDCi.

#samochody #motoryzacja #fordfocus
  • 22
@cobytuzjesc: @cobytuzjesc: egr, miałem to samo xd po całkowitej utracie mocy jeszcze chwile silnik pochodził, potem jeszcze może dwa razy dało rady się go odpalić, potem już zdech na ament.
Ja płaciłem 950 złotych w bardzo dobrym serwisie. Wiem, że przepłaciłem. Normalnie koszt powinien się zamknąć w okolicach 600 złotych. Jak sam wymienisz to tylko masz koszt części.
@krzysssi33k: koszt egr to jakieś 500zł, wiem bo sam się przymierzam do wymiany w benzyniaku ( ͡° ͜ʖ ͡°) co do silników to słyszałem od paru mechaników że 1.8 i 2.0 diesle są do dupy i brać albo benzynę albo inne diesle
@Harmideron: ford jest spoko jak nie gnije, części w miarę tanie (w porównaniu np do audi)
w benzynie silnik 1.8 nie do zajechania i
@Kaiborr: 1.8 tak, 2.0 to zupełnie inna bajka. Dynamiczny i stosunkowo oszczędny. Ja mam spalanie 7.3 średnie, jak moja żona jedzie to spada poniżej 4,5 :) 80 kkm nim zrobiłem i tylko tak na prawdę miałem przygodę z tym EGR. 200 do 280. Nie mogę złego słowa powiedzieć o tym silniku.