Wpis z mikrobloga

No to teraz dylemat - #japonia to ciekawy kraj (taki pozytywnie popie*****ny ( ͡º ͜ʖ͡º) ), ale strach przed byciem niesłusznie oskarżonym jako obcy (+ nawet za leki można pójść siedzieć(w Europie legalne, a w Japonii traktowane jako narkotyki ( ͡° ʖ̯ ͡°)) coraz mocniej mnie przeraża - jak Wy tam dajecie radę? @ama-japan @PRomanowski
Wiem że niskie są szanse na to (42 na 100k ludzi), ale jednak jest zawsze z tyłu głowy ,,jestem obcy, a policja zrobi wszystko by mnie udupič"?
  • 22
@jazmojegopokoju:

Ja tak tylko pozwolę się wtrącić, jeszcze kilka lat temu sobie myślałem że fajnie byłoby przyjechać do Japonii i ją pozwiedzać. Dzisiaj też mam podobne myśli w głowie, ale obok pojawia się spora niechęć. Bo jak się spojrzy na ten ich kult pracy, mentalność w stosunku do obcokrajowców, czy sam fakt co oni odwalali w czasie II WŚ, jaką zbrodnie popełnili w Nanking i jak teraz poniekąd z tego się
@jazmojegopokoju: Jak AMA napisał. To nie jest tak, że sobie pojedziesz i ktoś Cię zamknie w więzieniu. Jeśli nie będziesz kombinował, łamał prawa itd., to nic Ci się nie powinno stać. W Polsce też możesz zostać niesłusznie oskarżony.

A jeśli już się coś stanie to nie rozmawiaj z policją tylko ogarnij prawnika który Ci powie jak odpowiadać. Nawet jeśli to będą pytania o prezerwatywy :)
@kMarek "na szczęście" słyszałem o wykorzystywaniu jeńców i jednostce 731(?). Poczytam o Rzezi Nankinu

@PRomanowski ej, to nie jest śmieszne - stracić życie z powodu 40 prezerwatyw... Wiem że jest na to niska szansa, ale to jak z lataniem samolotami - pewnie większa szansa że coś mnie zeżre podczas wycieczki po parkach, ale i tak strach przed więzieniem jest większy...
A z ciekawości - są ubezpieczenia prawnicze? Np. płacisz za ochronę i
@jazmojegopokoju:

Zgwałcili i zabili od 20 do 80 tysięcy chińskich kobiet. Padł rozkaz zlikwidowania wszystkich mężczyzn w wieku poborowym, więc mordowali ludność cywilną jak leci. Rekruci ćwiczyli atak bagnetami na żywych niewolnikach, żołnierze robili sobie konkursy kto szybciej zetnie 100 głów. Skala rzezi była ogromna, krzyki i jęki dobywały się z miasta każdego dnia.

Co jest bardzo ciekawe, na miejscu znajdował się pewien bohater którego jedyną supermocą była opaska z nazistowską
kMarek - @jazmojegopokoju: 

Zgwałcili i zabili od 20 do 80 tysięcy chińskich kobie...
@ama-japan:

Absolutnię wierzę, po tym jak dostali atomówkami po łbie to na nasze szczęście bardzo spokornieli. Wiem że jest co oglądać, że kulturowo jak najbardziej znajdzie się wiele pięknych miejsc, że z całą pewnością miło będzie całość odwiedzić... Ale jednak ta świadomość skali całego #!$%@?ństwa od którego się wymigują zostaje. Nie mówiąc o tym że z niektórych twoich wpisów da się wyczytać że mają pewne nastawienie do tzw. Ganjinów. Z jednej
@kMarek bo tak jest. Będąc w złym miejscu o niewłaściwym czasie, tylko dlatego że jesteś obcokrajowcem możesz iść do paki na 3 miesiące, kiedy Japończyk wyjdzie po tygodniu. Ja tam unikam policji.
Zdecydowanie więcej jest życzliwości i gościnności niż wrogości. Musisz przekonać się osobiście. Inaczej ciężko uwierzyć.
@kMarek: komuś prawactwo bije na głowę xD Ludzie odpowiedzialni za to co się stało w czasie II WŚ już dawno nie żyją, gimbusie. No ale w sumie to nie odwiedzaj Japonii, bo będę miał dzięki temu w przyszłości mniejszą szansę na spotkanie ciebie. Polscy nacjololo to jedna z ostatnich rzeczy, którą chciałbym mieć do czynienia tym kraju.
prawactwo

gimbusie

nacjololo


Widzę że nieźle wjeżdżasz do grzecznej i normalnej dyskusji. Jak chcesz trollować w rzeczowej wymianie zdań, to naucz się to robić na poziomie (--..--)

Swoją drogą, skąd masz takie informacje że jestem nacjonalistą? Albo gimbusem? Patrzyłeś ty chociaż na staż mojego konta? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@jazmojegopokoju: ale ty wiesz, że wystarczy przestrzegać prawa? To tak jakby Holender miał płakać, bo w Polsce go przyskrzynili za palenie marihuany. Nieznajomość prawa szkodzi. Nawet jeśli to głupie prawo. Biali chcieliby być chyba uprzywilejowani, tak jak to miało miejsce w czasach gdy jeszcze Europa rządziła połową świata. Ilość rasizmu pod wpisem @ama-japan świetnie to ukazuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale czego się spodziewać po kraju,
@Aedemkun:

Jeżeli piszesz prawdę bez zamiaru trollowania drugiego człowieka (XD), to chyba to już zakrawa o pewną dozę współczucia do twojej osoby. Serio, brakuje ci umiejętności czytania ze zrozumieniem i interpretowania tekstu.

1) Nigdzie nie napisałem że brak mi chęci odwiedzenia Japonii tylko przez wzgląd na sprawy drugo wojenne. Pojawiła się również informacja o ich stosunku do Ganjinów, który czasem może być problematyczny. Dowód braku twoich umiejętności czytania ze zrozumieniem.

2)
@kMarek: Maturka z polskiego zdana na ponad 95% więc z czytaniem ze zrozumieniem u mnie bardzo dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pojawiła się również informacja o ich stosunku do Ganjinów, który czasem może być problematyczny. Dowód braku twoich umiejętności czytania ze zrozumieniem.


To nie w Japonii można zostać pobitym za kolor skóry. Przepraszam, że zapomniałem, że białych nie obowiązuję prawo kraju, w którym aktualnie przebywają ( ͡
@jazmojegopokoju: nie znam kontekstu. Jeśli popełnisz przestępstwo to musisz się liczyć z konsekwencjami. Nieznajomość prawa szkodzi. Uczą o tym nawet w szkołach. Aparat państwowy nie może sobie pozwolić na jego nieprzestrzeganie, bo utraciłby wiarygodność.
@jazmojegopokoju: Ja bym odpuścił wycieczke, japończycy są rasistami i nawet jak będziesz przestrzegał prawa to i tak znajdą na ciebie paragraf.
Japonia dzisiaj a ZSSR 30 lat temu wcale się nie różnią zbytnio pod względem systemu niesprawiedliwości.
A Ty @ama-japan powinieneś znać sprawę koreańskich i chińskich emigrantów w japonii, oni tam życia nie mają.
W 2010 roku jeden członek poprzedniego rządu zaproponował nawet wprowadzenie aparthaidu w japonii dla obcokrajowców. Nie wiem