Wpis z mikrobloga

(Wpis nr. 192)
W cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie kolejny przebój wyprodukowany przez Stevena Spielberga (poprzedni - "*bez baterii nie działa"), komedia SF m.in. z Meg Ryan w jednej z ról...

" Interkosmos " ("Innerspace", 1987)

**Wyrzucony z wojska i porzucony przez dziewczynę pilot amerykańskich sił powietrznych Tuck Pendelton (Dennis Quaid) na ochotnika poddaje się skomplikowanemu eksperymentowi.

Zostanie zmniejszony, i w specjalnym pojeździe będzie wstrzyknięty do organizmu królika.

Na rewelacyjny wynalazek poluje grupa zbirów, nasłanych przez konkurencyjną korporację. Ich nieoczekiwany atak na laboratorium krzyżuje plany wstrzyknięcia pojazdu do organizmu królika doświadczalnego.

By ocalić porucznika Pendletona, jeden z naukowców ucieka i robi zastrzyk przypadkowo napotkanemu mężczyźnie, pracownikowi sklepu

spożywczego Jackowi Putter'owi (Martin Short). Dla porucznika rozpoczyna się pełna przygód i niebezpieczeństw wędrówka po zakamarkach ludzkiego ciała (i nie tylko). Natomiast Jack znajduje się w wielkim niebezpieczeństwie, ponieważ napastnicy chcą odzyskać eksperymentalny pojazd.

Wkrótce Jack zacznie obserwować w swoim ciele niecodzienne objawy.

Pomocy udzieli mu poznana (nie)przypadkowo dziewczyna (Meg Ryan).


Zwiastun. Strona Filmweb.
Film on-line, lektor, 1080p, cda. [-LINK-]

Film jest luźnym remakiem również znakomitego filmu SF z wątkiem szpiegowskim -
"Fantastyczna podróż" z 1966 roku, będącego z kolei ekranizacją powieściIssaca Asimova.
Ten film również polecam, bo pomimo starych efektów specjalnych, sama historia jest nadal wciągająca.

Życiu czeskiego uciekiniera, wybitnego uczonego zza żelaznej kurtyny zagraża skrzep wewnątrz mózgu, powstały wskutek silnego uderzenia podczas zamachu na niego. Zabieg chirurgiczny jest niemożliwy. Nauka jednak dysponuje już metodą dowolnego zmniejszania przedmiotów i organizmów żywych. Kilkuosobowa ekipa naukowców-płetwonurków, umieszczona w specjalnej łodzi podwodnej, zostaje zmniejszona do mikroskopijnych rozmiarów, a następnie wstrzyknięta do arterii krwionośnej chorego. Ich zadaniem jest dotrzeć do wnętrza mózgu i usunąć skrzep.
Poruszając się wewnątrz organizmu załoga "Proteusa" zbliża się do celu, nie wie jednak że wśród nich znajduje się sabotażysta.

W chwili powstania "Fantastyczna podróż" stanowiła szczytowe osiągnięcie w dziedzinie efektów specjalnych. Nominowana do Oscara w 5 kategoriach, dostała 2 statuetki - za scenografię i efekty specjalne.


Zwiastun. Strona [Filmweb](https://www.filmweb.pl/film/Fantastyczna+podróż-1966-33127).

Film on-line,napisy, cda [-LINK-]
lub lektor, zaq2 (niska rozdzielczość) [-Link-].

→ #zlotaeravhs ←**
Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią...
A ich okładki możecie "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#scifi #ogladajzwykopem #filmnawieczor #gimbynieznajo #nostalgia #wykopplus30club

Pobierz Montago - (Wpis nr. 192)
W cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie kolejny przebój wy...
źródło: comment_NLMCNkrJPQzXRK6eBxA8RUA5Zl7R4xjK.jpg
  • 14
: Interkosmos :) Pamietam ten film do dziś i na bank sobie przypomne, bo to była zajebista zabawa.


@Montago: zrobiłem to wczoraj, puściłem synowi, który twierdził, że idzie spać... ;) obaj bawiliśmy się wyśmienicie, zajebista fabuła, aktorzy i efekty, które nawet dzisiaj robią wrażenie... serdeczne dzięki, wróciłeś mi część dzieciństwa (kopia super), bawiłem się jak dzieciak. Oglądając stwierdzam, że dzisiaj by tego lepiej nie zrobili.
Pobierz contrast - >: Interkosmos :) Pamietam ten film do dziś i na bank sobie przypomne, bo ...
źródło: comment_OxcNe3QOlNlaZY3S1i1ZHTCm90EZPCY9.jpg
@contrast:

Widzę że konsekwentnie wprowadzasz syna w świat VHS-ów ;)

Kopia to już nie moja zasługa, ja tylko wyszukuje najlepsze jakie są :P

Efektów za bardzo już nie pamiętam, ale obsadę , w tym Meg to nawet nieźle ;)

Hmm, jak Ci tak po kawałku będę przywracał dzieciństwo, to w końcu będziesz rówieśnikiem syna (nie wiem ile ma) a może i młodszym...
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Hmm, jak Ci tak po kawałku będę przywracał dzieciństwo, to w końcu będziesz rówieśnikiem syna (nie wiem ile ma) a może i młodszym...


@Montago: syn ma lat 21 (w grudniu)... jesteś z Wawy?