Wpis z mikrobloga

Spekulacje publicysty z branży. Javelin dla WOT jak blokada rozwoju rodzimych konstrukcji.

Kontynuacja wpisu:

(...) Dopisek: Tak już na poważnie - powyższe pisałem z lekki przymrużeniem oka bo oczywiście Amerykanie nie żądają anulowania prac nad Piratem i Moskitem per se ale gra taka jak opisałem wyżej właśnie się toczy. To nie żart, to prawda. I taki będzie efekt władowania do SZ RP około 300-350 CLU i około 3k rakiet. System wybrany przez WOT i osobno oferowany WL jako "Karabela" zabije polskie prace. Poza tym pamiętajcie że oferta będzie pozornie bardzo atrakcyjna ponieważ składane w Mielcu Javeliny będą...tańsze o około 20-30% niż Spike-LR. Jakim cudem? Amerykanie mają dużo podzespołów Block 0 które są "on shelf" w ramach ichniego PMG (tam to nieco inaczej wygląda -temat na długą dygresję) - w efekcie składane w Mielcu Javeliny mogą być z podzespołów Block 0 które się Amerykanom dawno zamortyzowały a które są niekompatybilne z Javelin F/G i coś trzeba by z nimi zrobić. Utylizacja kosztuje a tak można nam je zaoferować w "super cenie". Do tego nowe podzespoły oraz nowy soft żeby to pożenić z nowym CLU i...mamy fabrycznie nowe pociski w cenie znacząco niższej niż Spike. Do tego składane w Polsce co zostanie opisane jako wielki sukces i transfer technologi do "polskiej fabryki" (buahaha -przepraszam) w Mielcu. Oczywiście seeker 64 na 64 elementy i stara głowica cudem nie jest ale kto poza kilkudziesięcioma dziennikarzami branżowymi (z których 3/4 będzie milczeć bo reklamy w redakcjach) wypunktuje różnice? Nikt. Do tego Javelin block 0 trafił do Rosji i Chin gdzie znane są możliwości pracy tej głowicy i są intensywnie opracowywane (i opracowane) środki zaradcze. Amerykanie mają już nową głowicę ale znów -kto u nas zwroci na to uwagę? Javeliny w SZ RP zjedzą środki i "zabiją" Pirata i Moskita które pozornie-paradoksalnie (tj polska murzyńskość może palić niektórym jak to przeczytają styki) mają zupełnie inne i...lepsze naprowadzanie niż Javelin Block 0 i cześciowo Block I.

Znów kto na to zwróci uwagę? Nikt. Sukces "super rakiety" "polska fabryka" "produkcja w Polsce"itp Frazesy za których zasłoną zabije się polskie opracowania nad którymi to my mamy PEŁNĄ kontrolę kosztów i tego...czy one w ogóle zadziałają w razie "W"...


Znalezione tutaj: https://twitter.com/Tantalwz88/status/1169961001283928064

Całość tutaj https://www.facebook.com/groups/774152019276053/permalink/2680777825280120/

#wojsko #wojskopolskie #usa #bron #ciekawostki #modernizacjawojskapolskiego
BaronAlvon_PuciPusia - Spekulacje publicysty z branży. Javelin dla WOT jak blokada ro...

źródło: comment_ANWcaMkQKKo32RF0655wo95gqF8CHAlT.jpg

Pobierz
  • 15
@a231: To tylko spekulacje, ale jeśli okazałyby się bliskie prawdy to też nic nowego - patrz próba uwalenia Rośka. Kto to robił 12 lat temu?

Tutaj ktoś powie, że Spike jest zły bo dymi i są problemy z ich jakością (chociaż to problem polskiego wyboru i polskiego zakładu), że Jav jest tańszy, prostszy i z najpolszych zakładów i zasra tym i podobnymi tekstami wykop i cyk po robocie.
@Baron_Al_von_PuciPusia: Znam sytuację i co by nie mówić, ostatnimi czasy ubijane są wszystkie polskie projekty w ramach myśli - kupmy gotowe z USA. Od minimum dwóch lata oczekiwania na dostawę i problemach z serwisem nikt nie pamięta.
@Baron_Al_von_PuciPusia: No ja tam w branży nie siedzę ale wydaje mi się, że ten ekspert jakieś dyrdymały prawi.
Javelin to całkiem inna klasa ppk od Pirata.
Pirat nawet tandemowej głowicy nie ma bo prekursor wyjęty i wsadzono tam to nasze "lepsze naprowadzanie" które nie pozwala na atak z góry.
Pirat to nisko kosztowy ppk który przebije się przez 500 mm RHA -nowe czołgi to chyba tylko okopci.

Przecież to całkiem inna
@Baron_Al_von_PuciPusia: No ale przecież ten pomysł 300 CLU i 3000 rakiet już padł po testach. Tylko ja tam za ta ich logiką nie nadążam po wielkości zamówienia to myślałem, że to dla wojsk specjalnych(60 CLU), potem okazało się, że to dla WOT. To obie myślę, że pewnie szkolenie łatwiejsze a @piotr-zbies pisze mi że Spike w trybie wystrzel i zapomnij jeszcze krócej się szkoli:)

Jeśli WITU faktycznie uda się opracować Moskita