Wpis z mikrobloga

@sandra925: Chyba to kiedyś gruntownie sprawdzę, bo ilekroć słyszę o tym przetrwaniu w nienaruszonym stanie norweskich kościółków mających po 900 to wierzyć mi się w to kompletnie nie chce. W ciągu wieków ten kościół musiał być poddawany kilkunastu konserwacjom, w czasie których wymienionych zostało znaczna część elementów, zwłaszcza tych narażonych bezpośrednio na działanie warunków zewnętrznych. Idę o zakład, że tej pierwotnej substancji to tam może być nawet ze 20%
Chyba to kiedyś gruntownie sprawdzę, bo ilekroć słyszę o tym przetrwaniu w nienaruszonym stanie norweskich kościółków mających po 900 to wierzyć mi się w to kompletnie nie chce. W ciągu wieków ten kościół musiał być poddawany kilkunastu konserwacjom, w czasie których wymienionych zostało znaczna część elementów, zwłaszcza tych narażonych bezpośrednio na działanie warunków zewnętrznych. Idę o zakład, że tej pierwotnej substancji to tam może być nawet ze 20%


@kult_cwaniaka No i słusznie
Halbr - > Chyba to kiedyś gruntownie sprawdzę, bo ilekroć słyszę o tym przetrwaniu w ...

źródło: comment_WUh4exzbbEp9gZUMzbLE57j7kwxxWxxQ.jpg

Pobierz
@sandra925 Zastanawia mnie fakt, czemu on nie jest ma liście UNESCO, skoro jest cenny i nienaruszony. Może jednak nie jest wcale taki oryginalny średniowieczny i nie spełnia wymagań.

Dla porównania, jak wygląda oryginalny kosciół klepkowy norweski, który jest na liscie UNESCO. Faktycznie najstarszy zachowany, w Urnes:
Halbr - @sandra925 Zastanawia mnie fakt, czemu on nie jest ma liście UNESCO, skoro je...

źródło: comment_hdpU9t9zdzFZ9F5XR2832hpl1EmmCGdc.jpg

Pobierz
a to nie jest tak, że tam jest więcej tych kościół klepkowych? Oj


@paruweczka czytaj uważnie, jedyny, który dotarł nienaruszony, a nie jedyny w ogóle - co jest zresztą wyżej poddawane w wątpliwość