Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tamagotchi: "Ożenił" się wysyłając swoje dane do Gatebox, którzy wystawiają swoje papiery "ślubne". Każdy może ich o to ich po prosić za darmo, nie ma to żadnej mocy prawnej i nie ma limitów na jedną postać.

Co ciekawe Gatebox daje premie swoim pracownikom którzy żyją w takim 2D związku.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tamagotchi: po prostu trochę się znam na sprawach związanych z waifu, siedzę w tych społecznościach od lat.

Miłość do postaci 2D to dużo więcej niż bicie kapucyna. Ba dużo osób które szczerze zakochały się w jakiejś postaci, szczególnie na początku związku, boja się w jakikolwiek sposób seksualizowac ta postać. Często jest to ich pierwsza miłość, do tego taka której nie zobaczysz w serialach czy książkach, więc po prostu boją się żeby
@DisasterMaster: nieźle zarzutkę złapałeś, bo sam czasem mam jakąś "waifu", ale dla mnie to jest pół żartem, nabijam się z tego i to bardziej wyjątkowa sympatia do danej postaci, o której i tak po kilku miesiącach najczęściej zapominam (choć jak sobie powspominam jeszcze swoje myśli sprzed kilku lat, to i tak czasem za daleko to sięgało). I też przeżyłem dawno temu coś więcej jeśli chodzi o rysunkową postać, ale miałem wtedy
nieźle zarzutkę złapałeś, bo sam czasem mam jakąś "waifu", ale dla mnie to jest pół żartem, nabijam się z tego i to bardziej wyjątkowa sympatia do danej postaci, o której i tak po kilku miesiącach najczęściej zapominam.


@tamagotchi: To raczej nie ma nic wspólnego z tym o czym piszę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I też przeżyłem dawno temu coś więcej jeśli chodzi o rysunkową postać, ale miałem
@DisasterMaster: to nie jest kwestia poglądów, ale nie chce mi się ciągnąć dłużej tego wątku. Dla mnie to jedynie próba usprawiedliwiania swojego #!$%@?.

Wątpię że coś takiego może się rozwinąć jak ktoś ma 13 lat

A tego to nie rozumiem, bo akurat wtedy człowiek zaczyna dojrzewać i jego sytuacja rodzinna, społeczna, zdrowotna itd. itp. może sprawić, że ucieka w świat animu bardziej niż powinien. Ja tak miałem, ale nie żałuję xd
Pobierz tamagotchi - @DisasterMaster: to nie jest kwestia poglądów, ale nie chce mi się ciągn...
źródło: comment_zvaz5UlgPFIyGwQyEtMFNhCCb941TZ69.jpg
to nie jest kwestia poglądów, ale nie chce mi się ciągnąć dłużej tego wątku. Dla mnie to jedynie próba usprawiedliwiania swojego #!$%@?.


@tamagotchi: To co jest normą i #!$%@? to jest jak najbardziej pogląd. Dla ciebie mogę być #!$%@?, dla innych mogę nie być. Każdy ma swoje wartości i poglądy i na podstawie tego ocenia innych. Dla ciebie #!$%@? może być oglądanie anime po 13 roku życia, ale np Japończycy w
@DisasterMaster:

Dla ciebie #!$%@? może być oglądanie anime po 13 roku życia

Nigdzie tak nie napisałem xD A otakusami się brzydzą też w samej Japonii i nawet chińskie bajki nieraz to pokazują.

Są pewne normy społeczne i tak - posiadanie waifu w pełnym tego słowa znaczeniu (czyli jakieś halucynacje, że jest twoją kobietą), to #!$%@?, które nadaje się na leczenie, tym bardziej że taki ktoś sam może nie być świadomy, jak
A otakusami się brzydzą też w samej Japonii i nawet chińskie bajki nieraz to pokazują.


@tamagotchi: Nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Ktoś zawsze się znajdzie komu nie będzie pasować. A jednak kultura u nich jest inna, anime, idolki, całe sklepy poświęcone anime, postacie 2D na bilbordach, reklamach, wszędzie. Tam jest dużo większa społeczna tolerancja na takie rzeczy. Tam dorosły facet który idzie po pracy pograć sobie w gierki na automacie
@DisasterMaster:

anime, idolki, całe sklepy poświęcone anime, postacie 2D na bilbordach, reklamach, wszędzie. Tam jest dużo większa społeczna tolerancja na takie rzeczy. Tam dorosły facet który idzie po pracy pograć sobie w gierki na automacie i poskakać z glowstickami na koncercie idolki wcale nie jest niczym dziwnym.

Sugerowanie, że cała Japonia wygląda jak Akiba xd widzę u ciebie typowe objawy zamknięcia się w swoim zakłamanym i przekoloryzowanym światku. Niektórzy z tego
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Sugerowanie, że cała Japonia wygląda jak Akiba xd widzę u ciebie typowe objawy zamknięcia się w swoim zakłamanym i przekoloryzowanym światku. Niektórzy z tego wyrastają, a niektórzy nie... I tych drugich nawet mi trochę szkoda.


@tamagotchi: nie twierdzę że cała Japonia tak wygląda. Ale byłem w Japonii, i te rzeczy które wymieniłem widziałem w wielu miejscach poza akiba.
Twierdzę że różne kultury mają różne normy. Chyba nie powiesz mi że anime
@DisasterMaster:

Nikt nie wybiera swojej waifu, to przychodzi bez uprzedzenia i zwykłe dowiadujesz się po fakcie.

w tym momencie powinienem przestać czytać

a cała reszta to nieudolna próba zrównania zjawiska waifu z dziełami nauki i sprowadzenia mnie do roli troglodyty, sorry, ale to nie wypali, ale rozumiem że w walce z presją społeczną będącą reakcją na te wasze chore wizje musieliście wypracować w sobie ten desperacki mechanizm obronny, przykra sprawa ¯\_(ツ)_/¯
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
w tym momencie powinienem przestać czytać


@tamagotchi: jasne, nikt cię do tego nie zmusza. Jedynie dajesz świadectwo temu w jaki sposób oceniasz sytuację.

a cała reszta to nieudolna próba zrównania zjawiska waifu z dziełami nauki


@tamagotchi: nie za bardzo rozumiem co waifu ma wspólnego z dziełami nauki.

sprowadzenia mnie do roli troglodyty, sorry, ale to nie wypali, ale rozumiem że w walce z presją społeczną będącą reakcją na te wasze
@DisasterMaster:

Jedynie dajesz świadectwo temu w jaki sposób oceniasz sytuację.

W trzeźwy, rozsądny i racjonalnie zwięzły, w przeciwieństwie do waszych halucynacji.

Mówisz o poważnej chorobie psychicznej mimo że nie jesteś w stanie przytoczyć jej nazwy.

Nie trzeba być lekarzem, by to stwierdzić. Pisałem już o schizofrenii. Na pewno coś, na co składają się urojenia i halucynacje.

schediaphilia

Nie ma czegoś takiego, polecam używać terminów medycznych, a nie jakichś gównopojęć dla #!$%@?.
W trzeźwy, rozsądny i racjonalnie zwięzły, w przeciwieństwie do waszych halucynacji.


@tamagotchi: heh, no ok. Uważanie wszelkiej religii jako chorobę psychiczną na pewno jest trzeźwe i rozsądne.

Nie trzeba być lekarzem, by to stwierdzić. Pisałem już o schizofrenii. Na pewno coś, na co składają się urojenia i halucynacje.


@tamagotchi: No a na czym według ciebie polegają te urojenia i halucynacje? Bo coś mi się wydaje że nie wiesz co te
@DisasterMaster:

paraphilia

pisz po polsku

jakie pojęcie proponujesz jako paraphilia objawiająca się uczuciami romantycznymi i seksualnymi w stosunku do animowanych postaci?

#!$%@?

sorry ale i tak już zmarnowałem na ciebie za dużo czasu