Wpis z mikrobloga

#allegro #aliexpress
Mircy, jak to jest, że pewien sprzedający (w tym przypadku z allegro) ma w ofercie identyczne produkty, różniące się ceną o kilka stówek, tylko w przypadku tego tańszego w opisie aukcji widnieje punkt "nie wystawiam faktury", a przy droższym "wystawiam fakturę VAT 23%"? Czy jest to jakaś typowa zagrywka z tego typu portali? Są jakieś haczyki jeśli zdecydowałbym się na kupno z tej tańszej aukcji bez faktury? Produkt jest niby nowy, z polskiej dystrybucji.

PS. mam nadzieję że nie dostanie mi się za tag ali, ale liczę na pomoc i jakieś objaśnienie tej kwestii wśród ludzi obeznanych w zakupach przez internet <3
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Andczej: @katamori1: Racja, w sumie do reklamacji nie trzeba paragonu/fakury, starczy dowolne potwierdzenie zawarcia umowy, więc to z Allegro powinno starczyć. Miałem bardziej na myśli, że w takiej opcji sprzedawca na pewno będzie bardzo się wykręcał od odpowiedzialności za towar w razie problemu.
  • Odpowiedz
@ms93: "nie wystawiam faktury" to bardzo częsta rzecz którą mają ludzie zwolnieni z VAT, którzy nie zaktualizowali sobie aukcji po wprowadzeniu przez Allegro faktur marża/bez VAT. Brak faktury VAT nie oznacza braku np paragonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@NaChMiNick: dodatkowo, brak faktury nie oznacza braku faktury VAT :)

Z tego co wiem, są to "twory" mające dwa podmioty: jeden vatowiec, drugi nie. Sprzęt w takich przypadkach nie jest na stanie o jest ściągany dopiero po zakupie (do tego podmiotu który na allegro sprzedał). Firmy chcą fvat, Kowalski nie chce. Często jest tak w przypadku laptopów.
  • Odpowiedz
@katamori1: Jeżeli dobrze rozumiem mechanizm to nie ma to znaczenia. Jeżeli towar przychodzi z jakiegoś magazynu to nie ma znaczenia do którego "sprzedawcy" będzie szedł.

Zastanawia mnie tylko ta "polska dystrybucja" - taka byłaby vatowcem, więc sprzedawca nie będący vatowcem nie miałby interesu w sprzedawaniu takiego laptopa... No ale może jest to głębszy temat niż myślę.

Ja bym się nie bał - jedyne co to upewnij się, że dostałeś paragon/fakturę bez
  • Odpowiedz
@NaChMiNick: Widzisz, to w takim razie ciekawe jak to jest rozwiązywane... Totalnie na lewo? To bardzo popularne na allegro, więć chyba by to ukrócili? A możę elektronikę używaną/po zwrotową/outletową można? Albo to VAT-marża jest? Jakieś wytłumaczenie być musi :)
  • Odpowiedz
@kszonek: Albo ktoś nawet nie wie o tej zmienia, wiesz jak często za PiS zmieniają się przepisy dotyczące VAT ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) VAT-marża jest tylko dla przedmiotów kupionych od osób prywatnych, w takiej sytuacji wciąż jesteś VAT-owcem i nie widzę dużych oszczędności. Totalnie na lewo ? - na Allegro, czemu nie.
  • Odpowiedz