Wpis z mikrobloga

Drodzy,
kilka pytań odnośnie Lwowa, może ktoś z Was był w 2019?
Wybieram się tam niebawem po raz pierwszy, poczytałem sobie co nieco zarówno a atrakcjach jak i restauracjach godnych odwiedzenia.
Jak wiemy, rzeczywistość bywa odmienna od tego co czytamy, opinie google czy trip-advisor często też są mieszane, dlatego chciałbym zapytać na co uważać, aby się nie naciąć? Niektóre restauracje w ciągu kilku lat ponoć się "zepsuły", przykładowo w opiniach google czytałem niemal same negatywy na temat popularnego tam "Kumpla".
Czy były jakieś miejsca, które odwiedziliście skuszeni opiniami i okazało się, że jest totalna klapa?
Z drugiej strony, jeśli są miejsca, do których sami chętnie chcielibyście wrócić, także możecie zarekomendować. :)
Czytałem, że popularny Dom Legend (ten z samochodem na dachu) jest dziś ograniczony jedynie do parteru i właśnie tarasu widokowego ze wspomnianym samochodem (podobnież nie przedłużyli im umowy najmu na resztę pomieszczeń).
Trochę szkoda, choć opinie o tym miejscu też były różne, dlatego w sumie piszę ten post... jak widać wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie, jednak nie ma to jak opinia kogoś kto był niedawno i widział, niż przewodnik znaleziony na blogu sprzed 2 czy 3 lat.
Pozdrawiam, :)
#lwow #podroze
  • 17
@Brezen: Tu masz dobre knajpy Mon Chef w Astorii zaraz po nim Tante Sophie jak lubisz francuską kuchnie, Mons Pius a dalej z lepszych Champagneria, 36 Po chociaż akurat za tą kuchnią nie przepadam, ciekawy Czarny Kot, Armata w Citadel Inn, Grand SoLie w Grandzie, Szkocka w Atlasie wspaniała, Panorama w Panoramie, Valentino w Szkockim, Terazza w Saint Federze, Safe w Bank Hotelu, Leopolis w Leopolisie, Red Pepper, Chilling Lviv, Park
@piwomojepaliwo: Dla uściślenia Restauracja Baczewskich prowadzona przez Kumpel Group we Lwowie i w rest.Baczewskich w Warszawie nie mają nic wspólnego z firmą Altvater Gessler - J.A. Baczewski GMBH z siedzibą w Wiedniu, producentem wódek i właścicielem przedwojennej marki
@piwomojepaliwo: Tu masz tekst wywiadu z byłym prezesem Kumpel Group z którym z resztą miałem okazję rozmawiać w jednym z jego lokali.

МЗ: Так, але частина родини Бачевських вціліла й втекла до Відня. Туди вони перенесли своє виробництво. Коли я вирішив робити Ресторцію Бачевських, першим ділом знайшов їх. Це був 2011 рік. Ми зустрілись, спочатку вони дуже скептично поставилися до ідеї, але потім врешті-решт сказали: «Ми не проти, щоб ви назвали
@piwomojepaliwo: Początkowo była tylko dżentelmeńska umowa. Pan Mark Zarkhin to po prostu duży miłośnik Lwowa - Grupa skupuje wiele pamiątek po J.A. Baczewski. Z ciekawostek to oranżeria, którą widać na Twoim zdjęciu wzorowana jest na Restauracji Belvedere w Warszawie
No wrzuciłem kilka fotek, ogólnie bardzo mi się tam podobało, menu min. w języku polskim (dla tych co nie znają języka ukraińskiego), jedzenie pierwsza klasa, obsługa dość dobra, ceny ukraińskie :-)