Wpis z mikrobloga

Wiecie co mirki, szkaluję PIS i naprawdę daleko mi do popierania ich propozycji - jednakże to, co tu się ostatnio wyrabia, jaki płacz - ludzie, jesteście niby przedsiębiorcami, jesteście obrotni - ja wiem, że obecnie pomysł na biznes to "wziąć dotacje" i nie ryzykowanie swoimi pieniędzmi, ale ja zostałem wychowany w innych czasach - podnoszą składki? wszystko pójdzie do góry, ceny usług i towarów. Od samego początku rządy zawsze były przeciwko "prywaciarzom", z wyjątkiem rządu L. Millera, był czas przywyknąć - koniec końców za to wszystko zapłaci klient końcowy - i nie, nie będzie żadnej mega hiper duper inflacji ani nic takiego - co najwyżej zgrzytanie zębów przy płaceniu. Jakieś wysrywy o uciekaniu do Rumunii czy Czech xD opanujcie się. Przyjdzie przywyknąć. Każdy rząd wali swoich obywateli na kasę, mimo wszystko, nadal uważam, że w Polsce da się i warto tu być, zostać, działać - choć rząd tego nie ułatwia i sam wolałbym też obniżenie, albo zlikwidowanie składek zus - ale psy szczekają, a karawana jedzie dalej.

#wysrywy #przemysleniazdupy #polityka #bekazpisu #bekazpo #przedsiebiorczosc
  • 18
@Student_AWAS: ależ niech sobie zabierają te 70% w podatkach, proszę bardzo. Tylko szkoda, że #!$%@? z tego mamy xD Na policje liczyć nie można, edukacja i opieka zdrowotna leży, autostrady droższe niż bilety na pociąg. No zajebisty kraj. Dobre słowo powiem tylko o straży pożarnej, jeszcze mnie nigdy nie zawiodła! xD
@Student_AWAS: ależ niech sobie zabierają te 70% w podatkach, proszę bardzo. Tylko szkoda, że #!$%@? z tego mamy xD Na policje liczyć nie można, edukacja i opieka zdrowotna leży, autostrady droższe niż bilety na pociąg. No zajebisty kraj. Dobre słowo powiem tylko o straży pożarnej, jeszcze mnie nigdy nie zawiodła! xD
@Student_AWAS: Czyli kapitalizm > socjalizm. A teraz idziemy znowu w stronę socjalizmu.
Przypominam, że Morawiecki zapowiadał wzrost inwestycji z 20% do 25%. Aktualnie wskaźnik spadł do 18% i leci w dół, co nie za ciekawie wróży na przyszłość.
Przypominam, że poza skrajnymi przypadkami rozdawnictwo pieniędzy nie miało natychmiastowych negatywnych skutków. Te były odczuwalne dopiero po 5-10latach lub przy najbliższym kryzysie
@lordziok: oczywiscie, ze kapitalizm. Po prostu uwazam, ze niektorzy wyolbrzymiaja pewne rzeczy. Jak bedzie, czas pokaze. W hiperinflacje nie wierze, a jesli... jedna juz przezylem, uwazam, ze teraz stoje w duzo lepszej pozycjo, niz moi rodzice wtedy.
@Student_AWAS: Pomimo kłód jakie nam obecny rząd rzuca xD Zmiany które wprowadzają to same gówna, które spowalniają rozwój zamiast go przyśpieszać.

Mi osobiscie również żyję sie dobrze, ale udało mi się wybić w miare specyficznej branży, więc nie biorę nawet siebie pod uwagę. Patrząc po znajomych to jest raczej ciężko xD Sporo ludzi żyje od pierwszego do pierwszego, pracując na cały etat. Takze jak ktoś mówi, że w tym kraju jest