Wpis z mikrobloga

Proszę pomóżcie mi..
Dostałem się na teleinformatyke dzienną, ale w międzyczasie dostałem pracę na helpdesku z wynagrodzeniem 2000 na rękę + PIT zero czyli z 2150 - wiem mało, ale pieresza praca po technikum.
Praca jest lekka i w międzyczasie uczę się programować, rozmawiałem z kolegą programistą Java w tej samej firmie i powiedział mi że mogę po jakimś czasie się tam przenieść, jestem na dobrej drodze ku temu . Zarobki będą wtedy 3400 brutto ale jestem bez doświadczenia i dlatego.

Starałem się dostać na informatykę zaoczną na Politechnice Śląskiej ale niestety się nie udało i jedyne co to mogę wybrać zaoczną "Elektronikę I Telekomunikację" i ewentualnie próbować się przenieść po pierwszym semestrze- ale z tego co mi mówił człowiek od rekrutacji to nie będzie to proste bo programy się różnią. Powiedział, że łatwiej byłoby mi się przenieść z dziennej teleinformatyki a niżeli zaocznej EIT..
Mogę spróbować podczas zimowej rekrutacji ale wątpię że się uda, albo teraz albo w ogóle.

Mogę jeszcze spróbować dostać się na WSB Cieszyn, kierunek "Informatyka Programowanie aplikacji mobilnych" ale ponoć uczelnia jest bardzo słaba i płaci się tylko za przejście dalej. Nawet nie wiem czy będę miał po tym inżyniera...

Co robić?
Rezygnować z helpdesku na rzecz dziennej teleinformatyki i później przeniesienia na zaoczną informatykę, czy może zaoczna EIT lub WSB?

Proszę o pomoc bo dawno nie byłem tam zestresowany, nie mam sił, aż mi słabo bo wszystko co sobie rozplanowałem poszło się pieprzyć :(

#studia #studbaza #praca #pracbaza #informatyka #politechnikaslaska #pytanie #polsl #wsb
  • 55
@DinapeS: byłem 3 miesiące na teleinformatyce. Zrezygnowałem i poszedłem na kopalnię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W sumie to zachowałem się jak debil bo zamiast poczytać plan studiów to pytałem się znajomego i wyszło jak wyszło. Tylko, że ja po technikum elektrycznym i z programowaniem nie chce i nie mam nic wspólnego. xD mogłem iść od razu na elektrotechnikę
@Rouksa: ja robie w SD, studiuje zaocznie inf. stary ja jestem dokładnie w tej sytuacji.
Ogarniesz łatwo. A nastudiach dziennych jedyne co możesz dostać poza stratą czasu to depresji. nie polecam.
Już lepiej po pracy poprogramować sobie godzinke dwie niż bez sensu na studiach tracic czas z myślą że cie czegoś nauczą.
Btw to nie studiuje na jakiejś gównouczelni czyli na top 10 w PL
@DinapeS: Razem z kumplem zaczynalismy na WSB poznań informatykę. On zaczął pracę na helpdesku w jakimś korpo i tak powoli się piął w górę aż teraz siedzi i programuje w pythone jakieś gówienka, pisze jakieś sterowniki dla nadajników radiowych czy coś (nie zagłębiałem się w ten temat) ale teraz siedzi i zarabia jakieś 8k netto plus co chwilę pchają go na wyjazdy i szkolenia we włoszech czy coś także

#!$%@?Ć DZIENNE
@Positano1: @pracbazowiec: @pcpc: @johnnyMetalowy: @mateusz-bogacki:
Tylko kwestia też jest taka, wybór zaocznych:
- Elektronika i Telekomunikacja na Politechnice Śląskiej - jestem słaby z fizyki, wszystko nadrabiam matematyką, a w tym kierunku jest chyba najwięcej fizyki, więc tak jak pisze @Rouksa: boje się, że sobie tam nie poradzę
- WSB - ponoć niczego nie uczą i płaci się tylko po to, aby iść dalej

Jestem tak jak