Wpis z mikrobloga

Da się jeszcze jakoś ratować gospodarkę


@JoeMarshall: Nie da się. Musisz więc jak najszybciej uciekać z kraju o najwyższym wzroście gospodarczym w Europie i przenieść do Europy Zachodniej. Proponuje Włochy albo Hiszpanii. Francuska gospodarka też sobie "świetnie" radzi. Albo Wielka Brytania. Akurat funt jest najtańszy od 40 lat. Nic tylko jechać tam i pracować.
@Volki: pytanie, czy są realne szansę na to, by ktoś zrobił porządek z tym co PiS odwala. Czy ktoś może dojść do władzy, ewentualnie przystosować ten socjal, płace minimalne itp.? Pytam poważnie.
@JoeMarshall Jeśli będziesz wątpić w realność jakiegoś przedsięwzięcia jak inni, to są szanse, że ziści się samospełniająca się przepowiednia.

Wypisz sobie maksymalnie 3 priorytety (inne rzeczy już nie mają znaczenia), które powinny być spełnione i rozważ, która opcja polityczna daje ci gwarancję (ale nie obietnicę). I głosujesz.
@Volki: ja mam ogólnie określone poglądy, gorzej z tym, że żadna partia nie spełnia ich w zadowalającym mnie stopniu. Rozważam różne możliwości, bo patrząc na rozpasanie rządzących, to sama nie wiem co robić i zaczyna mnie to przerażać bardziej, niż bawić. Szkoda kraju.