Wpis z mikrobloga

No, dziś ostatni commit w pracy o 15, pakowanie udało dopiąć się na ostatni guzik i jutro można ruszać. Cel Czarnogóra, ale pierwszy kawałek drogi to 400km do wioski koło Wiednia - na kotlet do mamy xD

Pierwsza "wyprawa" #rozowypasek na własnych dwóch kółkach i po przesiadce ze 125ccm. Na DR po odbudowie zrobiła ze 100km po szutrach i kilka razy topiła w błocie na poligonie :) Jakieś przygotowanie jest, więc musi się udać.

Więcej wpisów będzie pod tagiem:
#dmmotoadventuresontheroad

#motocykle #motomirko #enduro #xr400 #dr350
DMMotoAdventures - No, dziś ostatni commit w pracy o 15, pakowanie udało dopiąć się n...

źródło: comment_llpxAJNX9c3xwIqMIlX1lRj0K7fhkMUC.jpg

Pobierz
  • 22
@#!$%@? zbiorniczek troche mały, ale bardzo sobie ją chwalę, działa tak jak powinna. Kupiłem 2 i w jednej chinol nie dał pierścienia zabezpueczającego od spodu - ale dorobiłem z kółka od kluczy i jest git.
@#!$%@? pierśćionek jest w obudowie, jak popatrzysz od spodu to widzisz jego wystający fragment. Jak przygotowywujesz olejarkę do tankowania oleju i wykręcasz ją na maksa w górę to ten pierśćionek blokuje się o podstawę dzieki czemu obudowa nie odpada od podstawy. Może teraz jest trochę jaśniej :)
@#!$%@?: @DMMotoAdventures: kupiłem kilka miesięcy temu #!$%@? nemo z ebaya. po zamontowaniu wszystko było ok, ale jak kilka tygodni później wybrałem się w podróż to okazało się że oring między zbiorniczkiem a rdzeniem (ten do którego dostęp uzyskujesz jak wyjmiesz ten pierścień zabezpieczający i odkrecisz całkiem zbiorniczek) był za słaby i pod wpływem wibracji sam się skręcał i wyciskał cały olej () kilkadziesiat km i po oleju.
Steven_Hyde - @#!$%@?: @DMMotoAdventures: kupiłem kilka miesięcy temu #!$%@? nemo z e...

źródło: comment_FaIOdGMKv9RfhzhjeXSshbNw7N2smAfi.jpg

Pobierz
@Steven_Hyde: Jakiego oleju używasz?
Mam od kilku dni zainstalowanego Scottoilera i łańcuch jest smarowany po całości. Wypływ oleju mam standardowo z jednej strony. Olej oryginalny Scottoil - niebieski. Przed instalacją dokładnie wymyłem łańcuch ze starego smaru, żeby jego resztki nie przeszkadzały w migracji oleju.
Nie wiem już, gdzie o tym czytałem, czy w instrukcji Scottoil czy gdzieś na forum ale cała idea smarowania łańcucha w ten sposób opiera się o migrację
Zdupystrzelec - @Steven_Hyde: Jakiego oleju używasz? 
Mam od kilku dni zainstalowane...

źródło: comment_hBO882enUW4nignjoHLhC2xMmA80jMkA.jpg

Pobierz
@Z_dupy_strzelec: używam oleju do pił łańcuchowych ponieważ jest gęsty oraz ma jakieś związki zapobiegające rozchlapywaniu. scotoiler działa trochę inaczej w porównaniu do nemo bo on utrzymuje łańcuch cały czas mokry, kapie tam sobie ciągle podczas jazdy. w nemo ma być tak, że puszczasz dawkę oleju raz na kilkadziesiąt km, on tam sączy z rurki jakis czas i przestaje. liczyłem na to, że ten olej właśnie się rozprowadzi samoistnie ale chyba jest
@Z_dupy_strzelec: teoretycznie tak, olej powinien sam przepływać na drugą stronę. W praktyce zaś miałem te same spostrzeżenia co @Steven_Hyde, więc za 150 plnów kupiłem sobie podwójną dyszę, zamocowałem na wahaczu i już się o nic nie martwię. Uzupełniam tylko co jakiś czas paliwo w baku oraz olej w olejarce.
W ten weekend 350km nakręcone.
@Steven_Hyde: @piwomojepaliwo:
W weekend zrobiłem jakieś 1600 km. Zeszło mi na to około 100 ml oleju Scottoil, co kosztowało 7.80 PLN.
Łańcuch wciąż wilgotny po obu stronach, więc olej wnika do środka i przechodzi na drugą stronę. Luz niemal taki sam w stosunku do tego, co ustawiałem kilka dni wcześniej.

Już kiedyś czytałem o użyciu oleju do pił łańcuchowych do motocykla ale tu koszty są znikome i jeśli coś nie