Wpis z mikrobloga

Witam Was, posiadam pierścionek od Savickiego z szafirem, ale po ok 2-3 tygodniach zaczął matowieć. Był już dwa razy na czyszczenie u nich, w domu też pielęgnacja, tymi specjalnymi chusteczkami, czyszczenie szczoteczką i mydłem. Teraz to już matowieje nawet po jednym dniu....
Macie jakieś doświadczenia z szafirami, czy to jest normalne? U Savickiego mówią że z szafirami to jest normalne. Ale serio, płaci się za pierścionek z szafirem 3.5tys zł i kamień po kilku tygodniach matowieje? Dodam, że był ściągany przy robotach domowych tj np pomywanie.
#bizuteria #savicki #jubilerstwo #pierscionek #pytaniedoeksperta
  • 6
@o_sile_nie_prosze_bo: mają dość agresywną reklamę na fejsie i dużo klientów, a informacji o tym jak zachowuje się szafir jest jak na lekarstwo - szczególnie biały. Ode mnie masz plusa, bo może ktoś to zauważy przed zakupem. Mogę Cię pocieszyć, że sam walczę z Aclari, które wykonało pierścionek w taki sposób, że jest bezużyteczny, bo kamienie wypadają xD
@o_sile_nie_prosze_bo: @wake_me_up: @LeopoldStuff: Szanowny Panie,

Kamienie, które są zakuwane w koronie w naszym sklepie to kamienie naturalne - takimi są też białe szafiry. Kamienie te mają tendencję do matowienia. Co za tym idzie taka biżuteria wymaga szczególnej pielęgnacji i ostrożności przy codziennym użytkowaniu. Należy zdejmować pierścionek do takich czynności jak kremowanie dłoni, mycie naczyń lub inny kontakt ze środkami chemicznymi. Proszę pamiętać, że w naszym sklepie mają Państwo możliwość
@savicki_pl drodzy państwo, ale takie informacje to powinny być zawarte w informacji o produkcie. Był odsyłany pierścionek do was dwa razy, w ciągu pierwszych trzech miesięcy i był dłużej u was niż na palcu mojej żony...
Tak, pierścionek jest zdejmowany kiedy trzeba, ale po czyszczeniu mijają 3-4 dni i znowu jest matowy. Za co więc pieniądze za taki pierścionek (3400zl)?? Był na wycenie u rzeczoznawcy, to wart jest maks ok 1500zl. Ten
@o_sile_nie_prosze_bo: Dzień dobry, muszą Państwo wiedzieć, że białe szafiry mają tendencję do matowienia. Takie są ich właściwości naturalne. Cena białego szafiru zależy od jego wielkości. Więc nie ma znaczenia czy jego masa będzie wynosić 0,10 ct, 0,50 ct czy powyżej 1 ct - białe szafiry zawsze mogą matowieć. Od jakiegoś czasu posiadamy w ofercie bardzo skuteczne sticki do czyszczenia biżuterii, przydatne zwłaszcza przy białych szafirach. Możemy Państwu bezpłatnie w ramach dobrych
@o_sile_nie_prosze_bo: Szafiry są jednymi z najtwardszych kamieni. Ja nie wiem jak szafir może zmatowieć, serio. Jak są dobre naturalne kamienie to wystarczy płyn do naczyń, ciepła woda i szczoteczka do zębów. Nie wiem jakie oni maja te kamienie, być może są lekko mgliste i jak się od dołu przybrudzi to tak wyglada, a moza są to szafiry mocno poprawiane. W każdym razie tak nie powinno być, bo szafiry absolutnie nie są
@Burak-Z-Niemiec: Niestety nie możemy się z Panem zgodzić. Szafiry mają dużą tendencję do matowienia. Takie są ich naturalne właściwości. Cena szafirów jest o wiele tańsza od diamentów - wynika to głównie z tego jak zachowują się pod kątem matowienia te kamienia vs diamenty, z którymi nic się nie dzieje.

O matowieniu szafirów można przeczytać wiele z Internecie.
W naszym sklepie posiadamy bardzo wydajny i efektowany czyścik do czyszczenia białych szafirów.
Można