Wpis z mikrobloga

diss na kierowców, którzy jadą zderzak w zderzak. dzisiaj jakiś dzban wisiał mi na dupie tak, że patrząc w lusterko miałem wrażenie, iż siedzi na tylnej kanapie w moim aucie. oczywiście gdy pojawiło się gwałtowniejsze hamowanie (co w ruchu miejskim dziwnym nie jest), prawie wpakował mi się w tył, po czym trąbił i #!$%@?ł, jakby za jego głupotę był odpowiedzialny kto inny.

#motoryzacja #prawojazdy
  • 152
Mam sprawne nowe samochody, z dobrymi oponami - nie muszę trzymać kierownicy przy 140 km/h nogami i zębami bo takie masz bicie

@samuraj24: no więc... nawet z najlepszymi oponami i najlepszą elektroniką nie oszukasz praw fizyki. A te są jednoznaczne: jak wystawisz rękę za okno przy 140km/h to jeśli ci ona nie odleci, to dosyć mocno się połamie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SpalaczBenzyny: u mnie dzisiaj wyglądało to tak, że śmigałem sobie lewym pasem, wkurzony na to, iż trafił się jakiś zamulacz, który zrobił z niego kółko różańcowe. jednak widziałem, iż zamuła nie jest winą typa przede mną, ani nawet kolejnego, ale maruda jest kilka aut z przodu, więc nawet nie miałem ciśnienia do kierowcy przede mną. dzban z subaru nagle pdfrunął pod dupę (kolejny miłośnik anala na drodze) i wisiał mi tam,
@samuraj24: Dlatego ja tylko muskam pedał hamulca, żeby światła zaświeciły a prędkość nie zmalała, zazwyczaj pomaga. Raz i tak debil uciekł na pobocze i prawie #!$%@? się w barierki, ale ten był wybitnie zdolny, bo siadł mi na zderzaku przy ~190
@Cinkito: powodzenia z parodziesięciosekundową jazdą z wyciągniętą ręką na zewnątrz. Tak. Na pewno będzie to bardzo wygodne i miłe doświadczenie. O ile wcześniej wiatr nie urwie ci głowy.
Rozumiem, że mam zaznaczać, kiedy urywanie jest metaforą? ;)
Jeżdżę 60kkm rocznie po autostradach europy. Nic tak bardzo nie #!$%@? jak ludzie biorący się za wyprzedzanie ciężarówek jadąc dalej z tą samą prędkością którą jechali prawym pasem. Szczególnie ci którzy w momencie rozpoczęcia manewru mają 100-120 na prędkościomierzu. Specjalistami są francuzi (hatfu), jeden jedzie 130 a drugi 130,5km/h. Miałem pisać dalej o Poljakach co nie zjadą na prawy bo widzą na horyzoncie że jedzie ciężarówka, ale szkoda mi nerwów. Dużo takich