Wpis z mikrobloga

diss na kierowców, którzy jadą zderzak w zderzak. dzisiaj jakiś dzban wisiał mi na dupie tak, że patrząc w lusterko miałem wrażenie, iż siedzi na tylnej kanapie w moim aucie. oczywiście gdy pojawiło się gwałtowniejsze hamowanie (co w ruchu miejskim dziwnym nie jest), prawie wpakował mi się w tył, po czym trąbił i #!$%@?ł, jakby za jego głupotę był odpowiedzialny kto inny.

#motoryzacja #prawojazdy
  • 152
@the_good_guy: ja mam zawsze taką myśl jak jakiś debil w bmw mi siedzi na zderzaku jak jadę 140 i wymijam kolumnę tirów a on mi miga światłami żebym mu zjechał (nie wiem gdzie, pod tira). Myślę, ze jak bym zahamował lekko a on we mnie wjedzie to sobie zrobię auto albo kupię nowe - ale przy takiej prędkości lekkie puknięcie pewnie by się skończyło moją śmiercią ;(
Więc nauczyłem się tego,
ja mam zawsze taką myśl jak jakiś debil w bmw mi siedzi na zderzaku jak jadę 140 i wymijam kolumnę tirów a on mi miga światłami żebym mu zjechał


@samuraj24: zwykle wystarczy parę razy zaświeci hamulcem, chociaż ostatnio próbowalem też inną metodę. Wyprzedzam sobie na autostradzie sznur samochodów w kolumnie jadąc te 150, aż tu podjeżdża mi do zderzaka (oczywiście) BMW i mruga światłami żebym chyba podskoczył i mu zjechał. Wyprzedziłem
@the_good_guy: @samuraj24: stary taxiarski trik: zaciągnąć lekko hamulec ręczny, światła stopu się nie zaświecą a samochód trochę zwolni, stłuczka gwarantowana.

Oczywiście nie mówię tutaj o jeździe na autostradzie, ale przy mniejszych prędkościach / korkach. Chamski numer, wiem, ale sąsiad (młody łepek) co na taxówce śmiga chwalił mi się, że już z 5 gości w ten sposób "wyj**ał" :P
@the_good_guy: to prawda, w takim przypadku nie ma sensu. A sąsiad śmiga starą BMW 7, więc byle stłuczka to wypłata 12-15k a sam naprawia to w warsztacie za 2-3k.

Zresztą to jego kolejne źródło utrzymania, wymuszanie stłuczek, a jak jest kiepski miesiąc na taxie to powyciąga z samochodu chrom dekory, listwy, lusterka, schowa do piwnicy, zgłasza do ubezpieczyciela a w ASO za te pierdoły liczą jak za zboże (ok 8k za
@SpalaczBenzyny: oczywiście, że zgłoszone na Policję :) A co to za problem, co roku zmienia samochód, a to BMW 7, a to Audi A8, a to VW Phaeton (byle tani w zakupie a absurdalnie drogi w naprawie), samochód raz na matkę, raz na siostrę, raz na dziewczynę i nigdzie w tabelkach nie figurują te same dane. Bierze furę za ok 35-40k i jak on to mówi "spłaca" mu się po kilku