Wpis z mikrobloga

#rozdajo
W ramach upuszczenia niemal dwóch litrów krwi dla #krwiodawstwo, otrzymałam ten oto samochodowy kubek termiczny. Od siebie dodaję trochę słodkości, bez krzty arszeniku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zasady znane, zielonki pomimo mej wielkiej do Was miłości #dupacicho. Losowanie jutro o 23:00.

Korzystając z okazji
NIE BĄDŹ ŻYŁA, ODDAJ KREW!!!
panidoktorod_arszeniku - #rozdajo 
W ramach upuszczenia niemal dwóch litrów krwi dla...

źródło: comment_cRw0hLCkagNnZoYs8iYA2raj0Z9csSC3.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
@pani_doktor_od_arszeniku: ale ja zazdroszczę ludziom, którzy mogą oddawać krew...
Dodatkowe nie wiem ile, kilkanaście dni urlopu (za osocze też jest dzień wolny, co nie)? Do tego zniżki na komunikację itd.
Jak wiem doskonale, z dziesiątki razy kłutymi żyłami żyje się całkiem OK (nie, nie byłem narkomanem :P), więc są po prostu same plusy.
Wobec powyższego absolutnie NIE rozumiem osób, które krwi/osocza oddawać nie chcą. To po prostu absolutnie bez sensu.
  • Odpowiedz
@pani_doktor_od_arszeniku: Jakby płacili za to oddawanie jak w cywilizowanych krajach to byłoby ok, a tak czekolada ze śmietnika bo najtaniej im wychodzi a muszą dać coś co te regulaminowe kalorie zrobi i ELO Xd. Jakby nie to że muszą to by nawet tych gównianych czekolad nie dawali. Jedyna korzyść z tego to święta karta dawcy żeby na eleganckości wejść jak człowiek #!$%@? bez kolejeczki ()
  • Odpowiedz
@pfd3: masz człowieku dzień wolnego, a jak odpowiednio wiele razy oddasz, to jeździsz za darmo komunikacją. Rocznie bilety to jakieś 900zł we Wrocławiu. No to raczej się cholera opłaca, bo honorowym dawcą jesteś dożywotnio. I jak wspominasz - łazisz bez kolejki. To jest lepsze od kasy płaconej bezpośrednio, bo tej akurat zwyczajnie brakuje - a tak przerzuca się koszt na pracodawcę i MPK :P
  • Odpowiedz
@Pantokrator: Pomijając bilety, to na to samo MPK które pieniądze wyciąga z magicznego kapelusza ? ( ͡º ͜ʖ͡º) Normalnie miałbyś to samo tylko zamiast najtańszych czekolad z najtańszego okolicznego sklepu miałbyś $$$. OP nawet pisał że truje tymi czekoladami dzieci w szpitalu bo tam je oddaje xd. Ja krew z bólem oddaje ( ͡° ʖ̯ ͡°) mając przed sobą jedynie cel otrzymania
  • Odpowiedz
MPK które pieniądze wyciąga z magicznego kapelusz


@pfd3: MPK jest finansowane inaczej, niż NFZ. I to jest klucz do całej zagadki. Jak najwięcej forsy wyciągnąć z innych źródeł i nie obciążać budżetu.
Moim zdaniem największa nagroda, to dobry uczynek, ale cholera, naście dni urlopu piechotą nie chodzi.
  • Odpowiedz
@Pantokrator: Ale każdy pracujący łoży na NFZ i to nie ich wina że nie wydala ¯\_(ツ)_/¯ Też można powiedzieć żeby przestali chodzić się leczyć na NFZ za który płacą bo go obciążają dodatkowo. A co do dobrego uczynku, nikt by tej krwi nie przyszedł pobrać gdyby mu za to nie zapłacili, a lekarz z zespołem nie przeprowadziłby operacji tylko po to żeby komuś zrobić dobry uczynek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pfd3: człowieku, ale zrozum, kasy nie ma i nie będzie, bo cały system już lata na minusie. Wiem, że chciałbyś, by było inaczej, ale to bez znaczenia, ja tylko tłumaczę, czemu robią tak, a nie inaczej i czemu obecny system działa - bo już teraz to się po prostu opłaca oddającemu.
  • Odpowiedz
@pfd3: nie system krwiodawstwa, a NFZ jako całość, a dlaczego - to chyba tłumaczyć nie trzeba. A będzie tylko gorzej, bo jak to powiedziała o lekarzach pewna kretynka z PiSu: "niech jadą!".
  • Odpowiedz