Wpis z mikrobloga

#film #polska #polskiekino #kino
Widzę że w kinach już leci film "Legiony"
I tak właśnie stwierdzam że nie licząc filmów vegi
To w naszym kraju kręci się tylko dwa gatunki filmów
- komedie romantyczne - typu planeta singli, albo listy do m
- albo filmy historyczne - najczęściej 1/2 wojna światowa i hurr durr Polacy wielka polska husaria XD

Taki obraz polskiego gównianego kina XXI wieku XD
A już najbardziej #!$%@? jest wałkowanie tych gownianych historycznych filmów, na takie gówno to Chodzą ameby pokroju tych co oglądają filmy Vegi
  • 9
@korni007: Wszedłem na Filmweb, wybralem rok produkcji 2009 - 2019, miejsce produkcji Polska, sortowanie wg popularności: https://www.filmweb.pl/films/search?countries=42&endYear=2019&orderBy=popularity&descending=true&startYear=2009

Na pierwszej stronie na 10 najpopularniejszych filmów jest 1 komedia romantyczna, 1 film Vegi i 2 historyczne (Różan, Wołyń), reszta to dramaty, thrilery, biograficzne. Na kolejnych stronach podobnie, powiedziałbym, że polowa mniej więcej to filmy z innych gatunków. Więc chyba nie jest aż tak monotematycznie jak to przedstawiasz.
thrilery


@Belkotliszek: ta, Pokłosie, w ogóle nie historyczny film. Pokaż jakiś normalny polski thriller z tych lat, taki który nie będzie miał związku z historią i który da się oglądać. Dopisać do historycznych i komedii romantycznych biografie oraz smutne jak #!$%@? dramaty i już będzie z 90% tego co popularne.
@BrakPomysluNaNick: Pokłosia nie oglądałem to się nie wypowiem. Wg Filmwebu nie jest to film historyczny, wg Imdb też nie.

Pokaż jakiś normalny polski thriller z tych lat, taki który nie będzie miał związku z historią i który da się oglądać.

Rozmowa była raczej o tym co jest popularne, a niekoniecznie co jest dobre, dlatego też przyjrzałem się najpopularniejszym filmom na Filmwebie, a nie tym co mają najwyższe oceny.

Co rozumiesz przez