Wpis z mikrobloga

Rzecz w tym, że 90% ludzi w Polsce nie ma pojęcia, jakich rozmiarów kryzys nas czeka.
Zobaczycie, że 2020-2022 będą wspominane jako najgorsze lata w polskiej historii. Odmrożenie cen energii, spadek dotacji z UE, koniec kasy z koncesji 5G, podniesienie płacy minimalnej do absurdalnych wartości, dorżnięcie 30-40-50 latków w podatkach, galopująca inflacja. Na to wszystko nałoży się kryzys światowy, który właśnie dociera do USA (dzisiejsze obniżenie stóp procentowych). Gospodarka im siada, więc obniżają. My gospodarkę grzejemy jak dawniej Grecja.

Nic, tylko usiąść i płakać, człowiek który to widzi, nie może zrobić nic, a oberwą wszyscy, niezależnie od zarobków czy majątku. Najbardziej oberwą pewnie moi rodzice, emeryci.

... i niech nikt nie #!$%@?, by iść w październiku głosować na Konfederację czy opozycję. Zmian należało dokonać 15 lat temu. To co będzie, to jedynie efekt długich lat "jakoś to będzie" i głosowania na komunistów.

#polska #ekonomia #gospodarka #biznes #polityka
prohackuser - Rzecz w tym, że 90% ludzi w Polsce nie ma pojęcia, jakich rozmiarów kry...

źródło: comment_IAXdUaVMhC4nkL3aTSUBvXWL1mZZjzwk.jpg

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
@prohackuser: może się nie znam, ale obniżanie stop procentowych powoduje tańsze kredyty i wzrost inflacji, może mieć to dwojaki skutek - załamanie gospodarcze lub wręcz przeciwnie, wzrost inwestycji. Wszystko zależy od inwestorów. Zdaje się, że strefa euro ma bardzo niskie stopy, w związku z czym kredyty są ekstremalnie tanie (3-4% rrso na kredyt gotówkowy, w Niemczech to się nazywało effektivejahre coś tam), a oszczędzanie nie ma najmniejszego sensu jeśli chcesz na
  • Odpowiedz
głosowania na komunistów


@prohackuser: O ku*wa, to już widzę awansowaliście z nazywania wszystkiego na lewo od skrajnej prawicy z "socjalistów" na "komunistów".

Ha tfu za rzucanie terminami bez ich znajomości.
  • Odpowiedz
@mus_tang: tak, rób short na parach walutowych na giełdzie międzynarodowej i trzymaj pozycję aż Cię wydymają nie doczekując kryzysu, bo Cię wcześniej wystrzeli z pozycji. To łatwe ( ͡° ͜ʖ ͡°).

To, że kryzys gospodarczy nastąpi, jest bardzo wysoce prawdopodobne. Ale żeby pod to zagrać, to trzeba jeszcze trafić w dobry moment.
  • Odpowiedz
@prohackuser: OK, skoro taki z Ciebie wizjoner zawołaj mnie dokładnie 19.09.2021 i wtedy zobaczymy ile warte są te wróżby. Jeśli się pomylisz, honorowo usuniesz konto i znikniesz stąd na zawsze. Jeśli będziesz miał rację, ja znikam.
Wyzywam Cię Prosucker!
  • Odpowiedz
@prohackuser: za dużo Grafa na jutubie. Od 2010 roku cały czas się słyszy o kryzysie finansowym, który ma nastąpić co roku. Ludzie trzymają w swoich piwnicach już z 19 lat puszki z fasolką i doczekać się nie mogą. Równie dobrze można powiedzieć, że w latach 2020-2022 przejedzie cię auto - NO SZANSA JEST! Gdyby to było takie proste do przewidzenia :)
  • Odpowiedz
@mus_tang: dowcip mi się przypomniał, taki suchar który mi kiedyś tatuś opowiadał.
Siedzi sobie baca na gałęzi i piłuje ją od strony pnia.
Przechodzi turysta i krzyczy "baco, jak tak tę gałąź będziecie piłować, to spadniecie"
Baca turystę olał, piłuje dalej, spieprzył się razem z gałęzią na ziemię i. patrząc za turystą, stwierdził "prorok jaki czy co?"

Tak właśnie ma się Twoje stwierdzenie o tym, że OP jest "wróżką" do rzeczywistości.
TheRealMikz - @mus_tang: dowcip mi się przypomniał, taki suchar który mi kiedyś tatuś...

źródło: comment_A1bKKtqTWI2eruVp6JiZ7QsevZ9YJQiE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@prohackuser: Rozumiem ale na kogo głosować w takim razie? Realizując postulaty gospodarcze konfederacji gospodarka dostanie takiego kopa ze kryzys będzie odczuwalny dużo mniej.
  • Odpowiedz
oberwą wszyscy

@prohackuser: Poza zdrajcami, takimi jak ja, co porzucili uciśniony przez wszędobylskie lewactwo naród, szukający sprawiedliwości oraz 500+ w naszych podatkach, po czym wyjechali do zgniłego zachodu. Jako przedstawiciel tego zepsutego przecież miejsca, pozostaje mi, jak wszystkim sąsiadom, zazdrościć Polsce dobrobytu. Wy to #!$%@? macie!
  • Odpowiedz