Wpis z mikrobloga

Mam obecnie umowę o pracę na czas nieokreślony z wypowiedzeniem 3 miesięcznym.
Nowy, potencjalny pracodawca zaproponował mi przejście do niego bez tego okresu - chce żebym zrobił porzucenie pracy i nie będzie mu w żaden sposób przeszkadzać zwolnienie dyscyplinarne w moim świadectwie pracy.

Czy obecny pracodawca może wyciągnąć wobec mnie jakieś konsekwencje finansowe, jakaś karę czy może żądać odszkodowania?
Co w takim wypadku z niewykorzystanym urlopem? Przepada czy będę go mial wpłacony z ostatnią wypłata?
Jestem pewien że z obecnej pracy nie pójdą mi na rękę bo nie ma ludzi do pracy a roboty jak zawsze pełno.
Słyszałem jeszcze o opcji zwolnienia natychmiastowego z winy pracodawcy. Jakie przewinienia kwalifikują się do takiej formy wypowiedzenia? Niezachowanie czasu odpoczynku (praca 14-22 i następnego dnia na 6-14) spełnia wymogi ciężkiego naruszenia praw pracownika?
#pracbaza #prawopracy #prawo
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kujol: spróbuj pogadać z obecnym.
I zastanów się czy chcesz pracować u nowego.
Jak gość już chce takie rzeczy robić. To co będzie później.
@Tikyo Niestety trzeba się liczyć z tym, że nosił wilk razy kilka... Chociaż pipka jest propracownicza, to nadal znajdują się tacy, co chcą ryzykować np. nie zapewniając odpowiedniego odpoczynku między zmianami