Wpis z mikrobloga

Szukam pomysłów na zestaw stereo/"kina domowego". Głównie do muzyki elektronicznej i oglądania seriali. Pomieszczenie to salon z aneksem, niecałe 30m2, kanapa 1,5m od tv. Moje główne wymagania to kolumny stereo a nie zestaw 5.1, najlepiej nie za duże bo chyba będę stawiał je na meblach, amplituner (?) musiałby mieć możliwość działania jako źródło do Spotify tak żeby łączyć się z apki w telefonie, i fajnie jak by się dało odtwarzać na tym płyty CD audio. Nie jestem audiofilem, muzyka to głównie drum&bass więc ważne są tony niskie, bardziej chodzi mi o ficzery bo będzie to zastępstwo dla jakichś Modecomów komputerowych. Budżet mam powiedzmy 3k, przy czym kolumny mogą być używane. Na amplituner kolega poleca Yamahę R-N301, albo inne z tej serii, i kolumny wg. uznania, co myślicie?
#audio #hifi
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czlowiekboruta: myślę właśnie, Cannon tls 1032 jakieś tanie podstawki do tego, Harman Kardon hk6650, pilot bym zdobył do niego. A do tego przydałby się jaki streamer do Spotify itp.
@tasiu84: Hmm, nie wiem jak definiuje się kino domowe. Chcę zestaw stereo bo nie mam miejsca i nie czuję potrzeby na więcej głośników. Będę to mieć podłączone na stałe do telewizora i pośrednio pod konsolę, ale oglądam głównie niewymagające seriale na netflixie więc jakość w filmach nie jest super ważna. Jako zestaw audio ma to działać prosto z telefonu bez udziału innych urządzeń, najlepiej jako streamer do Spotify, ewentualnie odbiornik bluetooth.
@czlowiekboruta: Kino domowe zawzwyczaj system surround 5.0 lub większy. Jak do muzyki i seriali to ci styknie jakiś streamer typu yamaha Musicast WXAD-10 do którego podepniesz TV a pośrednio przez TV konsolę. Wzmacniacz oraz kolumny.
@czlowiekboruta: Hmm. Ciężko coś doradzić. Amplituner kina domowego charakteryzuje się głównie dużą ilością HDMI IN czyli podłączasz do niego np. konsolę, dekoder tv, android tv a na wyjściu masz telewizor. Ilość kolumn podłączonych do takiego ampli to już twoja decyzja.
Ampli który podałeś jest dedykowany głównie do muzyki, stąd brak hdmi.

Jakość muzyki będzie lepsza na ampli stereo niż na ampli od kina domowego. Jednocześnie jeśli nie jesteś audiofilem to jakość
@Ojezu: @tasiu84: Ok rozumiem, chodzi też o dostępne wejścia/wyjścia. Widzę że te amplitunery stereo mają przynajmniej zawsze wejście optyczne, czyli zakładając że konsolę i dekoder mam podpięte bezpośrednio pod TV, a TV miałbym wpięty pod wejście optyczne to i tak by działało? Czy może przy podpięciu po HDMI była by jakaś różnica w obsłudze tego np. tylko jednym pilotem? Nigdy nie miałem porządnego audio, myślałem że ważniejszym wyborem są raczej
@czlowiekboruta: Powinno działać po optyku tak jak piszesz.

Przy podpięciu po HDMI jeśli wszystkie sprzęty będą obsługiwać to tak, obsługa będzie jednym pilotem, po uruchomieniu konsoli z pada powinien włączyć się zarówno telewizor jak i ampli automatycznie.

Kolumny tu niestety najlepiej wybrać się do salonu audio i posłuchać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czlowiekboruta: HDMI jest tylko jako przelotka jakbyś chciał wszystko pod amplituner wrzucać co jest bez sensu moim zdaniem skoro pod tv możesz, kluczowy jest optyk.. Wharfedale wszystkie jakie słuchałem grały jak gówno a przewaliłem tego tonę i nie wiem za cholerę co ludzie tam słyszą.