Wpis z mikrobloga

@Cineczeq: wreszcie konkret.

1. Wybieram się na studia (nie powiem jakie, nie szukam kolegów na wypoku)

2. Jak spoko ludzie, to nic mi nie przeszkadza

3. Co za pytanie - jak najmniej. Nie pochodzę z arystokracji :(

4. No nie aż tyle...

Czy pod tym kątem możesz mi coś więcej doradzić?
@Wierszu:

Akademiec jak blisko i tanio.

Ewentualnie znajdź znajomych i wynajmijcie 4ro pokojowe mieszkanie, wyjdzie koło 650-900 zł/miesiąc. Wynajmując samemu mieszkanie na 2 osoby to koszt jakichś 1700-2400 zł w zależności od osiedla. Pamiętaj, że jak dorwiesz hit za 500zł/msc to po tygodniu będziesz błagał, aby już umowa się skończyła. Umowę podpisuj na pół roku, albo jak jesteś zdecydowany na 8 miechów. Nie korzystaj z pośredników.
@Wierszu: Dopiero co sam szukałem nowego lokum w Wawie. Z tego co zauważyłem to taniej wyrwać mieszkanie 3 pokojowe niż 2 pokojowe. O Mniej na głowę wychodzi. O ile chcesz mieć oddzielny pokój. Nie napalaj się od razu na 1 znalezione mieszkanie czy pokój. To podstawowa zasada.
@Wierszu: co do 4. .. mieszkalem w krakowie i dojezdzalem do pracy godzine ( cala trasa 50'atki ) , dzis mieszkam 400 metrow od miejsca pracy. I czasem brakuje mi czasu na nauke czy ksiazki, a tramwaj byl do tego idealny ;P wiec dlugie dojazdy nie sa takie zle a wiadomo zawsze taniej na obrzezach miast. No ale to juz co kto lubi
@Wierszu: nie szukaj pokoju przechodniego, chyba ze ci to odpowiada, najlepiej bez wlasciciela bo oni sa rozni. Patrz czy to blok czy mieszkanie, w mieszkaniach/kawalerkach czasem sa problemy z ogrzewaniem, patrz na dojazd (jakdojade.pl), fajnie jesli blisko metra, przystanku tramwajowego; ja patrze tez na pralke np bo czasem sa takie jak frania, gdzie juz ubrania szybciej ci sie zniszcza. Samodzielny pokoj nieprzechodni jest w granicach 600-700, wspoldzielenie pokoju z kims okolo
@Wierszu: co do oplat, to musisz sie orientowac czy w czynszu masz od razu oplaty czy nie. Oplaty za gas, prad i wode sa co dwa miesiace z tego co pamietam, napewno dwa z nich sa co dwa, ale moge sie mylic. Ogolnie oplaty nie powinny przekraczac 100zl za dwa miesiace, mi statystycznie wychodzilo od 40 do 70zl co dwa miesiace. Cyrki czesto sa w mieszkania jak mieszkasz z wlascicielami, wtedy
@Wierszu: Spisać liczniki i awanturować się o każdą liczbę nawet po przecinku. Tak Cię nie oszukają na rachunkach. Umowa ma być najprostsza, żadnych klauzur, że cena może się zmienić itp.
@Wierszu: Protokół zdawczo-odbiorczy ze stanami liczników i wyposażeniem mieszkania. Gaz i energia na przemian co 2 miechy jakoś wychodzą. Ja np teraz bede placic co miecha za realne zuzycie a nie jakies przedplaty itp. Od razu bede wiedzial na czym mam oszczedzac. Umowa nie dluzej jak rok i okres wypowiedzenia nie dluzszy niz miesiac. Tak u mnie bylo i jest.

Jak cos mi wpadnie do glowy to dopisze. Albo sie pytaj