Wpis z mikrobloga

Mirki z #uk powiedzcie mi proszę jak sytuacja wygląda z kosztami wynajmu mieszkania 2- pokojowego w jakiejś miejscowości w midlands (plus media itd)? Ewentualnie jakie widełki w zależności od wielkości miasta ? No i plus do tego ile kosztuje w UK życie.
Sytuacja jest taka że mam coraz więcej ofert pracy z UK jednak z racji tego że jestem młody oferują 25k net rocznie a wg mnie to zbyt mało na podjęcie decyzji o emigracji.
  • 18
@scobos zaznaczyłem im że rozmawiamy o net. Ale jeśli netto to dużo czy mało na brytyjskie standardy (jeśli to pomoże to robota przy turbinach lotniczych, jakieś inżynieryjne stanowisko)
@Virgilio: Moje koszty zycia w Bedford kolo milton to kredyt na dom(1,5 sypialni :) ) £670, tax 140 prad i gaz 35 internet 21 komorki po 8 woda co kwartal 120 czyli kolo £1400 msc z jedzeniem i drobiazgami.

25 to kolo 1600 na reke wiec przy pracy 2 osob i zarobku po 25 brutto rocznie to zyje sie na spokojnie ale bez szalenstw. Na wakacje starczy i impreze od czasu
@Virgilio: Dobrze zapytaj czy te 25k to netto czy brutto bo różnica w wypłacie to jakieś prawie £400 funtów. Na kontraktach płacą więcej ale sprawdź jak długi będzie bo widziałem oferty na kilka miesięcy tylko. Jeśli chciałbyś sam wynajmować mieszkanie to opłaty miesięczne za mieszkanie pochłoną jakieś 40% wyplaty.
@Virgilio wejdź sobie na Rightmove i wpisz miasto, które cię interesuje. Bo tak to ceny w miastach obok siebie mogą się różnić o kilkadziesiąt funtów miesięcznie na wynajmie.