Wpis z mikrobloga

Wczorajszy maraton warszawski uważam za udany. Dwa tygodnie temu poprawiłem swój rekord we Wrocławiu o 28 minut. Wczoraj dodałem kolejne 12. Jestem już tak blisko złamania 4h. Kolejna próba za trzy tygodnie w Poznaniu. Trzy maratony w siedem tygodni, korona maratonów polskich. Ostatnie półtora kilometra to była mega ciężka walka.

Spałem w hostelu blisko miejsca startu. Oczywiście miejsce wypełnione innymi biegaczami. Mega fajne doświadczenie.

Co do wyniku, patrząc na to, że biegam od 10 miesięcy, był to mój trzeci maraton i to w ciągu niespełna dwóch miesięcy to jestem mega zadowolony () ale te 4h ()

Wyniki ze zdjęcia są z wczorajszego biegu.

#bieganie #biegajzwykopem #maraton
Pobierz tomekura - Wczorajszy maraton warszawski uważam za udany. Dwa tygodnie temu poprawiłe...
źródło: comment_lhJqBqnzGpXmhqQHk5lcvRcRyNjTA43r.jpg
  • 21
@aukolb niby tak, regeneracja jest mega ważna. Podejmuję ryzyko, zwłaszcza, że każdy z tych pięciu chcę zrobić z rekordem. ( ͡º ͜ʖ͡º) na dzień dzisiejszy jest ok. Teraz mam trzy tygodnie na odpoczynek ( )

@enron regularny trening i dasz radę

@Bordomir mogę biegać gdzie chcę! Pogadaj z władzami miasta aby zmienili trasy(σ ͜ʖσ)
@tomekura: Uuuu, chłopie, uważaj. Może być tak, że teraz to zrobisz i ukończysz ten trzeci w lepszym czasie, a później będziesz kilka tygodni uziemiony, bo, jak to mówią "coś jebnie" ( ͡° ͜ʖ ͡°) O przemęczeniu i wyczerpaniu organizmu też się pewnie dowiesz - ale to może wyjść za miesiąc, dwa, gdy Twoja forma będzie stać w miejscu lub będzie coraz gorsza. Natomiast fakt znacznego poprawiania swoich
@esuwir wiesz, ten progres jest dlatego, że ja cały czas nie znam limitu. Jeśli kończę maraton i po 40km mogę zjeść poniżej 5min/km, to dalej jest za wolno. ustalam siebie jakiś tam cel i staram się go zrobić. Teraz planowałem 4:0X. Więc jestem tu gdzie chciałem. W Poznaniu chcę zrobić 3:59. Później i tak wchodzę w roztrenowanie po czym zaczynam pracę na 3:30/3:45 do Dębna. Zobaczymy jak będzie szło. ( ͡
@tomekura jak nie lamiesz czwórki to raczej nie masz co pouczać @enron :)


@WuERA: oooo wypraszam sobie, ja jestem lama - tylko raz biegłem maraton i nie złamałem 4h ()
Ale może jednak odważę się wystartować w Orlenie - ale to tylko jeśli będę widział, że jest szansa na złamanie tych 4h. A przy mojej obecnej formie jest to dość, khem, wątpliwe ( ͡° ͜ʖ
A później zrzutka na rehabilitację, bo Tomek, zapalony biegacz-amator zasłabł i doszło do zatrzymania krążenia z powodu przeforsowania organizmu. "Podejmuję ryzyko"? Stary, przemyśl to, szczególnie że to amatorka...o wyłączeniu na wiele tygodni nie mówię, jak to inni piszą, coś pierdyknie i pobiegane...
@kurlapejter: do zatrzymania krążenia nie dochodzi w wyniku przeforsowania organizmu, tylko w wyniku forsowania organizmu w połączeniu z niewykrytą wadą serca. Dlatego każdy rozsądny biegacz co jakiś czas powinien sobie robić morfologię, EKG i echo serca - koszt niewielki, a przynajmniej masz niemalże pewność że pod względem sercowym jesteś bezpieczny.
@esuwir: jasne, są też pozasercowe przyczyny NZK - ale to zdecydowana mniejszość. Jeśli ktoś się regularnie bada i do tego nie popełnia skrajnie głupich rzeczy (start w ekstremalnym gorącu, brak uzupełniania płynów) to może być względnie spokojny. Oczywiście pod warunkiem, że będzie też wiedział kiedy odpuścić jeśli zacznie się coś złego dziać.