Wpis z mikrobloga

Posiadaj zespół Crouzona, liczny zespół towarzyszących deformacji, bądź niewidoma, a mimo to się rozmnażaj - niech następne pokolenie zazna "cudu" życia ( _)
Dlaczego dopuszczamy sterylizację zdrowych zwierząt ze względów humanitarnych, a w przypadku ludzi traktujemy ten sam przymusowy zabieg jako coś zbrodniczego - nawet jeśli wiemy, że dana osoba jest obciążona ciężkimi wadami i jej reprodukcja skończy się niemal na pewno kolejnym cierpieniem i gigantycznymi kosztami dla społeczeństwa? Argumenty ad hitlerum mało mnie przekonują.

https://zrzutka.pl/zakup-mieszkania-dla-niepelnosprawnej-mamy-i-ciezko-chorej-coreczki

#zrzutka #antynatalizm #przemyslenia #eugenika #bekaznatalistow
Pobierz drKlotz - Posiadaj zespół Crouzona, liczny zespół towarzyszących deformacji, bądź nie...
źródło: comment_dK7xDtzSm4DL4n5lojKPvbC0SJeCiuWC.jpg
  • 189
Nie wiem kogo tam tagowac, ale sama pracuje z uposledzonymi ludzmi i akurat wiekszosc z nich pochodzi z normalnych rodzin i ma normalne rodzenstwo, wiec raczej nie ma tu zaleznosci. Ale prawda, zazwyczaj rodziny oddaja do osrodka i maja #!$%@?, bo nie chcr juz im sie uzerac (nie dziwie sie). Downy nie sa bezplodne a maja obnizona plodnosc. Ale zebyscie wiedzieli jakie jurne potrafia byc, chuć ledwo do okiełznania. A co do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dr_Klotz: A skąd wiesz, czy nie pytał teraz, że żałuje? Tak ochoczo się wypowiadasz jakbyś znał temat na wylot i na pewno wiedział, że wolałaby nie zostać urodzona
@iErdo: W tym przypadku sterylizacja tej kobiety powinna być jej dobrą, nieprzymuszoną wolą - podyktowaną dobrem dziecka i tym by nie cierpiało całe życie jak ona sama. Analogicznie jak rodzice którzy zwlekają z poczęciem dziecka by mieć stałą prace/ mieszkanie i dać mu jak najlepsze życie - czy mężczyźni którzy poddają sie wazektomi świadomi braku chęci do wychowania dziecka. Jak kobiety które nie piją w ciąży by móc urodzić szczęśliwe i
koleś przeginasz mocno w tym momencie, sterylizacja #!$%@?, poważnie?


@iErdo: ma całkowitą rację. Niesamowicie obrzydzają mnie ludzie, którzy z pełną świadomością decydują się na dzieci w momencie, gdy sami są obciążeni chorobami genetycznymi lub nie decydują się na aborcję, gdy badania wykażą, że płód jest poważnie uszkodzony i przez cały przyszłe życie będzie uzależniony od innych ludzi przez kalectwo fizyczne lub umysłowe. Paranoją jest, że rodzenie takich dzieci jest uważane za
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Wuxian: Nie ma niestety zalet jednego i drugiego, jedno i drugie jest niehumanitarne, czemu inni mają więc decydować co ma że sobą robić? Poważnie rozumiem wasz tok rozumowania, ale jest nieetyczny z obu stron

I nie wiem. Jasne że z tej perspektywy wolałbym się urodzić zdrowy, a także z perspektywy chorego. Pytanie czy wolałbym żyć czy umrzeć, myślę że nie takie głowy jak my rozważają nad tym pisząc publikacje, a nie